Преди да решим да имаме бебе

  • 17 166
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 459
Изследвания според мен на са необходими.
Shocked Еее, как така не са необходими !?  Rolling Eyes
Ако и има нещо - тя как ще разбере ?
Хламидията и микоплазмата протичат безсимптомно !

# 61
  • Мнения: 351
Избираш си добър гинеколог, на когото можеш да се довериш.
Той ще ти каже, каквото трябва. Hug
А и из форумите ще намериш информация. Peace
Да, рутинен преглед и цитонамазка, си направи. Peace Peace
Пие се 3 месеца преди бебеправенето фолиева киселина, може и витамини Матерна. Peace
УСпех!!!!!!!!! Hug Hug Simple Smile Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 10 698
Някой правил ли си е изследване за токсоплазма и рубеола?  Лекарката ми препоръча да си направя и тях.
Аз правих за токсоплазмоза, но преди да забременея.
Да де, аз имам предвид преди бременността. Simple Smile)))
мацки, с някои се знаем с други не- понеже аз съм отново в позиция ПРЕДИ забременяване, освен там за неща които вас не ви касаят пуснах:
Хламидия,Мукоплазма,Уреаплазма, Тоскоплзмоза,Рубеола,Цитомегаловирус,полови хормони,цитона; а преди аборта/е така се случи пак../ оправих всички зъби Peaceне го пропускайте;

# 63
  • София
  • Мнения: 10 698
Избираш си добър гинеколог, на когото можеш да се довериш.
Ох как да се разпознае добрия.......всичко май е късмет...дали ще е ТОЙ/ТЯ лекаря

НО,далече съм от мисълта че няма добри а и темата е прекрасна Simple Smile ние когато решихме преди повече от 2 години станаха, тогава само любов и елементарните рутинни: ПКК,цитона,хламидия

Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 22:12 от magnet_for_happiness

# 64
  • Мнения: 6 323

Какво имаш предвид под "цитона"?

Цитонамазка?

# 65
  • София
  • Мнения: 10 698

Какво имаш предвид под "цитона"?

Цитонамазка?
Да

# 66
  • Мнения: 276
Изследване на кръв и урина, минах и на профилактични прегледи при гинеколог, уролог и  гастроентеролог (задължително ни ги правят от работата), а също и при зъболекаря.

# 67
  • Мнения: 19
Искам да попитам изследванията преди забременяване могат ли да се правят докато още се пият противозачатъчни?Вече сам на последен блистер и смятам този месец да почна с изследванията.Микробиологията какво точно представлява и какво изследва?Иначе всичко друго ми стана ясно.Много благодаря за изчерпателните мнения на всички мами тук.От голяма полза сте за всички читателки.
 Hug

# 68
  • Мнения: 6 323
Приемът на противозачатъчни може/ще повлияе на резултатите на хормонални изследвания.
На останалите изследвания не смятам, че може да повлияе, но все пак е добре да се консултирате с личния си лекар или гинеколог.

Микробиологичното изследване се прави на база влагалищен секрет за наличие на бактерии/гъбични инфекции.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
обикновено- гинекологичен преглед, цитонамазка, микробиология.
гинекологът ти ще прецени нужно ли е още нещо.
кръвна картина, урина.
зъболекар също не е зле да се посети.
и някакви други проблеми и оплаквания ако имаш такива.
иначе аз първия път не съм ги правила тези неща, но не е лошо да се направят.
няколко месеца преди това - фолиева киселина.
и много спокойствие и любов преди всичко останало Laughing

# 70
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 289
Здравейте и от мене. Ние с моето мило също сме решили да направим тази крачка в живота ни (да започнем с бебеправенето). Последните няколко месеци ходя по  АГ прегледи по други причини и сега като бях на профилактиче преглед при гинеколога и споделих с него нашите намерения и той каза че гинекологични  проблеми нямам , но ме изпрати на ендокринолог заради високите нива на ТСХ (7.5) и тя ми изписа Еутирокс 25 да пия месец и пак да отида на преглед. Отделно пия и бирена мая заради пъпките (акнето) малко да ми се изчисти лицето.

Та въпроса ми е при положение, че пия бирена мая и еутирокс има ли някакви проблеми да започна приема и на фолиева киселина? Благодаря Ви предварително.

# 71
  • София
  • Мнения: 10 698
Здравейте и от мене. Ние с моето мило също сме решили да направим тази крачка в живота ни (да започнем с бебеправенето). Последните няколко месеци ходя по  АГ прегледи по други причини и сега като бях на профилактиче преглед при гинеколога и споделих с него нашите намерения и той каза че гинекологични  проблеми нямам , но ме изпрати на ендокринолог заради високите нива на ТСХ (7.5) и тя ми изписа Еутирокс 25 да пия месец и пак да отида на преглед. Отделно пия и бирена мая заради пъпките (акнето) малко да ми се изчисти лицето.

Та въпроса ми е при положение, че пия бирена мая и еутирокс има ли някакви проблеми да започна приема и на фолиева киселина? Благодаря Ви предварително.
Здравей,

Аз съм на Лтироксин,което е същото като Еутирокс, производителите са различни; бирена мая на приемам
И приемам фолиева киселина,в увеличено количество заради проблем с усвояването й-изрично предписано от генетик!

Фолиевата не се натрупва в организма,излишното се изхвърля, но все пак се обади  и питай  доктора си дали може бирена+фолиева киселина.

Общи условия

Активация на акаунт