Януари си е тука вече, време е за малкото човече - 31

  • 33 174
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 365
Ами болките от контракциите ми се успокоиха до ниво,че от време на време (в почивките) се унасях в сън и ми се караха.Цялото тяло ми се стопли.Но самият ханш по принцип ми е мн.тесен,а бебето голямо и болката ми беше при напъните,защото бебо не можеше да премине,а и тоновете му падаха.Анестезиолога ми беше страхотен-беше с мен от слагането на упойката до зашиването...мн.съм доволна.Раждането ми беше предизвикано с хапче(вагинално) и окситоцин.Всичко продължи 9 часа от..до
С мен раждаше 1 момиче(също 9 часа)..тя дойде със спукани води и тя си поиска упойка и ми каза,че грам не е изпитала болка
Дано съм била полезна
Честито бебче мила!Да сте живи и здрави!Може ли само да споделиш къде си раждала!? Hug

# 31
  • Мнения: 175
Копнеж, специални благодарности за времето, което отделяш за темите!   bouquet
Честити бебечета на pochti_bezobidna и shoppy-мими  
Red tree, Барби, Сиси,  Веселушко, Смърфиета, Катинче, Иве, гледам снимките ви по 5 пъти Simple Smile, страхотни са ви бебетата, не мога да откъсна очи! И всички вие изглеждате прекрасно, сигурно защото сте щастливи!
Мануелка, ама от самото начало те тровят тия от ВМИ, да ги беше зарязала! Важното е че сего всичко е наред!

# 32
  • София
  • Мнения: 1 350
Ох да ви пиша и аз. От два дни имам болки в кръста,вече едвам мърдам  и ходя много ми тежи и ми омръзна искам да излиза ама бебе се е запънало  Cry. Ходих и на преглед че ме хвана шубето да няма разкритие с тия контракции и кръста в комплект няма си нищоо и шийката не се изгладила.  Искам вече да си гушкам бебето ама тц-ъ.


Честито на всички нови мами!    bouquet

# 33
  • Мнения: 147
хайде и аз в новата тема, и аз си пожелавам да се отчета с бебче до края й  Laughing
явно всички чакащи сме на един хал вече, добре че малко остана Simple Smile и на мен с никой не ми се говори, все едно и също ме питат всички, а майка ми звъни всеки ден, то не остана какво да си говорим вече като само тръпнем в очакване на събитието..
Благодаря на всички за разказите за раждането  Hug обаче като четох разказа на Барби и после този на Ивето пак много тъжно ми стана за положението в нашите "болници", предполагам всеки го обземат едни такива смесени чувства по въпроса....а миналата седмица като си получих бюлетина от mothercare за 39г.с. много се смях, защото ме съветват:
you can list what you want to happen. You could ask:

? the midwife to explain exactly what is happening at each stage
? for music to be played
? for no one to speak so your baby hears your voice before anyone else's
? for your baby to be placed straight onto you, rather than being cleaned
? for your baby's normal checks to be done in the operating theatre, so you are together


Представям си ако питам за точка 2 и 3 в бг болница  hahaha
То не за смях, ами си е направо за плач, но да сме живи и здрави, другото са бели кахъри Simple Smile
И да питам - на някоя от вас вие ли й се свят? на мен мн често напоследък, незн на какво се дължи, има някои дни съм ок, но в други като се почне, съчетано с  Sick нали ми е нисък хемоглобина, пия си желязото, хапвам си доста добре - месо, плодове, сладко, салатки, помислих че може да ми пада кръвното  - удрям по едно леко кафенце сутрин, обаче нищо не дава ефект  Tired може и да е нормално просто аз да се шашкам, ще се радвам на съвети Simple Smile а като ходя на прегледи естествено нищо ми няма - как да се оплаче човек..
Копнеж златна си   Heart Eyes
Лека вечер на всички  Hug

# 34
  • Мнения: 1 462
Да се включа и аз в новата темичка в очакване  Hug

Мануела най- важното е че всичко е минало благополучно и с гушкате с бебо  Heart Eyes

И аз съм на мнението на Катинче за казването на близките и " досаждането" от тяхна страна: те всъщност са загрижени и се тревожат, а при много от тях си е също толкова вълнуващо колкото и при нас. Особено бабите и дядовците на първо внуче. Разбира се има и доста изключения.
Аз не се дразня и търпеливо изслушвам всякакви съвети, като обикновено казвам аз как процедирам и така Laughing

# 35
  • Мнения: 158
Здравейте и от мен  Grinning Да се разпиша в новата темичка и аз.
Честито на всички майчета, които си гушкат вече бебоците си Hug
Аз отдавна не съм писала, но отново ме мъчи зъбобол и то на зъб, който лекувах преди две седмици. Ужасно е, чакам с нетърпение понеделник, за да ида при моя си зъболекар. Ако стане нетърпимо ще търся друг, но дано не се налага. Престраших се и си направих снимка на зъба, надявам се да не е вредно за бебчето, но просто нямах избор  Sad
Все още незнам как ще раждам, във вторник съм на доплер заради една разширена вена на шията, която отдавна си и имам. Надявам се всичко да е наред и да ми дадат становище, че мога да родя нормално.

Момичета със стерилизатор на Чико, искам да ви питам колко време се стерилизират шишетата в микровълновата с него? И колко вода се сипваше отдолу? Аз го извадих моя тези дни, от сина ми е, но съм изхвърлила кутията и листчето с инструкцията, а и не помня вече, то толкова време мина оттогава  Simple Smile

Много са сладки всички бебоци, вече няколко пъти разгледах снимките  Heart Eyes Hug

Стискам силно палци на всички майчета, на които съвсем скоро им предстои да родят  Hug Аз съм от тези на опашката  Laughing

# 36
  • Мнения: 432
Ани, ами аз имам на Чико от дъщеря ми.Сигурно е същия.Ние го слагахме на 8-10 минути с поне 200 мл вода (да не е по-малко) Сега пак мисля да го ползвам.
Аз също започвам да се изнервям от постоянното питане не съм ли родила вече.Най-глупавото е ,че не ме питат най- близките.Те проявяват търпение.Въпреки че уж на всички съм казала края на месеца ,от 1 месец насам познати не спират да ме питат кога се очаква.Ама тия жени уж са раждали и знаят че бебетата си имат свой график.Свекърва ми изобщо не досажда тя знае ,че веднага ще научи новината щом се случи и не желае да ме безпокои.Но разни познати..... #Cussing out

Последна редакция: сб, 09 яну 2010, 23:26 от renxy

# 37
  • Мнения: 14
Честито на всички нови мами!!! Да са ви много здрави бебчовците, да са енергични и спокойни деца, които много да ви радват и само положителни емоции да ви носят.

На чакащите . Разбирам ви - аз родих 2 дни преди термина и с всеки ден напрежението все повече се увеличаваше. Затворих се вкъщи и не исках никой да виждам. Прекарвах по-голямата част от дните си в лежане - то всякак иначе не ми беше удобно - дори и лежейки на дясно пак ме подпираше бебето. Но минава. Още малко търпение само. И спомена за трудното от раждането минава. 10 дена по-късно вече само се усмихваш като гушкаш мъничето си. Стискам палци чакането да не е така дълго и мъчително.

Качих отново снимчици на моя мъник в албума. Надявам се този път всичко правилно съм качила.

Имам нужда от съвет. От няколко дни малкия ми прави проблем при кърменето. Отказва да засуче. Отваря широко уста около зърното и започва да клати глава на ляво и дясно, но не си затваря устичката, за да засуче. Страхотно се дразни от това и започва истерично да плаче. Какво ли не опитах, но не мога да го прилъжа. Прави го това и на двете гърди. Имам мляко. Засуква обикновено първия път добре, но изпусне ли е уникална мъка да засуче пак. Давам другата, после почва и нея да отказва, пак първата, правим почивки - голяма мъка, а той междувременно се къса да плаче. Някой дали се е сблъсквал с нещо подобно?

Благодаря ви!

# 38
  • София
  • Мнения: 33
Честито на всички нови бебчовци и на техните мами!!!   Hug  Аз пак ви изпуснах края  Grinning
Леле ivalex  - раждането ти звучи като приказка! Радвам се, че всичко е минало добре!!! За Дарина няма нужда да ти казвам колко е сладка  Hug А ти изглеждаш като след разходка, а не след раждане!
А на мен отдавна ми стана мъчно, като разбрах как може да се ражда и как се налага да раждаме в "родината"... не че по другите страни няма дирижирано раждане. Щатите пък обичат много секциото (повече и от нас), но там жените поне имат избор. Тука сме принудени да водим война за нормално раждане...
Като чета за какво става въпрос пък в Майчин дом - леле... но не съм изненадана много! Чувам какви ли не неща за там, а и не само за там за съжаление.

Ох много хубави тез вашите бебоци!!! Въобще - няма по-хубави снимки от сияещи мами и техните бебета!

Katinche - това за Веледа е много ценна информация! Само трябваше да я споделиш по-рано, че вече накупих от тук повечето неща, а ме бяха предупредили, че Веледа за България може и да не са "със същото качество", но се надявам да грешат! Поне ще имам предвид за по-нататък Wink

_valkiria_ - вярно звучи много интересно "съвпадение" това с датата! За котака се надявам да се възтанови бързо!

nellito_v  - по едно време беше почнало доста да ми се вие свят - и се оказа, че имам анемия. От както вдигнах хемоглобина и пия желязо съм по-добре обаче! Явно е свързано с това!
Относно списъка с желания:) Мен ме притеснява, че по-скоро биха вдигнали скандал за "подобни желания"...
Обаче, sunrise7 е извоювала точно точка 2 - така че няма невъзможни неща! Аз ще се пробвам да преговарям за точка 4 Simple Smile Важното е да опитваме и да си казваме и нещата постепенно ще се променят и тук!
Иначе моя приятелка роди преди няколко години във Втора Градска - и каза, че без никакви уговорки - веднага щом са прерязали пъпната връв са сложили бебето върху нея (и даже каза, че се е изненадала:)). Така че има болници в които поне някои от нещата ги правят добре.

На всички родили мами - пожелавам спокойни бебоци, за да може и те да поспят Simple Smile А на чакащите като мен - леко чакане и още по-леко раждане!

sunrise7 - още мъничко остана! Ще стискаме палци в понеделник!!! Сигурна съм, че всичко ще мине добре!
Лека вечер от мен   bouquet




# 39
  • София
  • Мнения: 1 350
n3ni за кърменето - провери хубаво устата да няма наченки на млечница. Малки бели петънца, които в началото не можеш да предположиш,че създават проблем а са болезнени. Бързо побелява доста та после се вижда аз при първото светнах като покри доста голяма част от езичето.

# 40
  • Мнения: 803
Здравейте, момичета! Simple Smile

Успях най-накрая да ви изчета  Grinning Радвам се, че пак сме станали по-активни.
Само първо да уточня, че тази темичка не съм я правила аз.. Имах проблеми с нет-а вчера и днес и не съм влизала за повече от 2-3 минути общо.
Така че, благодаря на мамата, която ме е отменила!  Hug

Аз съм си все така - 2 в 1, без никакви признаци. Днес ходихме до Вис Виталис и накупихме последните неща за бебка. Намерих си страхотен обиколник, взех някои дреболии, помпа за кърма и за всеки случай едно шише (признавам, жертва на реклама съм - купих физиологичното шише на Chicco  Blush)
Разгледах албумчето, страхотни бебчета виждам!  Heart Eyes
Ред-че, Фил е просто страхотен! Толкова изписан и сладък... Пу-пу Simple Smile Честит ти първи сменен памперс Laughing А банята как мина?
Ивалекс, разказът ти за раждането е... просто приказка! Признавам си, че благородно ти завиждам за условията и отношението, които си получила. Дано някой ден нещата в БГ да седят по същия начин. А това с часовника е... направо настръхнах.

Съжалявам, че така набързо, но още имам проблеми с нет-а и очаквам всеки момент да ме изхвърли... Та поне да публикувам това, а после, ако мога ще пиша още.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 252
Нелито, следиш ли си редовно кръвното? На мен ми се вие свят като ми падне кръвното...

Н3ни, търпение, мила. Ще има и такива неприятни моменти. Опитай се да изцедиш няколко капки, колкото да му "замирише на мляко" и да се сети какво е започнал да прави. Опитай се да смениш позата, погушкай го и пак предложи. Трябва си време докато бебето и майката си изградят режим и свикнат един с друг.
Евка, белите петънца не е задължително да са млечница - може да са останки от кърмата. Ако се съмнявате за млечница се посъветвайте с педиатър и той да изпише лечение.  Peace

Иве, да ти е жива и здрава Даринка. Големи са ти сладурки и двете куклички.  Heart Eyes Разказът ти за раждането ми прозвуча като приказка. За съжаление в БГ акушерките и генеколозите са на светлинни години от такова раждане. Какви топки, музики, раждане в удобна за родилката поза - то 80 % от българските жени го мислят за глезотия.

Гледах снимки на сладурковците ви и така ми се прииска час по-скоро и аз да гушна моето съкровище. Вече трудно си намирам място в къщи. С киселините и контракциите вечер откачам. Добре, че през деня ми е по-спокойно и мога да поспя...
Роднините не ме притесняват с обажданията си - може би, защото не звънят често. На всички съм казала датата на секциото и че ако момата реши да ни изненада ще бъдат уведомени своевременно. Знам, че всички се вълнуват и не мога да им се сърдя за интереса. Ако започнат да ме притесняват винаги мога да си изключа мобилния.  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 869
Гледам,че моя мъж няма  Wink мерки.Те са 3300/49см.
А на спящите тази нощ:ЛЕКА НОЩ Hug Hug

# 43
  • Мнения: 60
Добро утро!

То било хубаво да си вестителка. В 5:52 получих SMS от Виола78 : " Днес в 1:16 се роди дъщеричката ни - Христина - 3 400,51см.Добре сме!Много сме щастливи! "

Да и е жива и здрава момата.Да расте будно,лъчезарно и добро дете......... Simple Smile

# 44
  • Мнения: 5 258
Добро утро!
Имам честа да ви съобщя, че моята приятелка Rosi79 тази сутрин в 06:58 часа, роди своята прекрасна дъщеричка Лора, със завидните мерки 3600 гр./ 50 см. Hug
Родила е много бързо за 3 часа и двете дами са добре. Повече подробности ще пише Роси, като ги изпишат. Измъчи се тя през бременността, но за напред им пожелавам всичко най, най хубаво  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт