Млечни пастички

  • 14 297
  • 111
  •   1
Отговори
# 45
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Аз да пусна един цитат от руски форум:
Банки варить теперь вредно  . тяжёлые металлы переходят в молоко.Я теперь варю в кастрюльке стальной с толстым дном( 1см) на среднем огне, постоянно помешивая деревянной лопаточкой с плоским концом.Вся процедура занимает не больше 8 минут.Результат то же, что и при варке банки 2 часа.     да, берешь выливаешь прямо в кастрюльку и варишь. Только должны быть соблюдены все условия для этого

- кастрюля с очень толстым дном
- постоянное помешивание с самого начала варки
-следить за огнём, чтобы пузыри не были слишком большими и от этого не горело.
Скоро го правих по този начин, но на най-силната степен на котлона и 8 минути му дойдоха множко - почна да се поразтяга. Но и така ни хареса за крем на торта. А по другия начин - варене в кутийката - не съм правила и не мога да преценя има ли разлика във вкуса.

# 46
  • Мнения: 5 014
Sarina, би ли превела, нещо неможах да разбера всичко  Grinning

# 47
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Да се пробвам да преведа горе-долу, ако някъде нещо не успея - labrex да ме поправя Simple Smile
Да се вари кутията е вредно - тежките метали преминават в млякото.Аз сега варя в стоманена тенджера с дебело дъно 1 см на среден огън, постоянно разбърквайки с дървена лопатка с плосък край.Цялата процедура трае не повече от 8 минути.Резултатът е същия, както и при варенето на кутията 2 часа.Да, взимаш, изливаш направо в тенджерата и вариш. Трябва само да бъдат изпълнени следните условия
- тенджера с много дебело дъно
- постоянно разбъркване от самото начало на варенето
- да следиш за силата на огъня, за да не се образуват големи мехури и да не загори
Аз го варих в тенджера от алпака с двойно дебело дъно и го бърках с обикновена дървена лъжица.

# 48
  • Мнения: 22 867
Sarina, и аз срещах подобно мнение някъде в нета, но нали съм свикнала с кутиите - слагам и варя по 2-3 кутии наведнъж да си имам. Най-много ми хареса, че става бързо и ще пробвам при следващо варене, все пак 8 мин срещу 2-3-4 часа си е много добре. Честно, не съм се замисляла вредно ли е или не, знам го от рускини и така го правя. Но ще пробвам, още повече, че ти си го правила и е станало добре. Благодаря ти!  bouquet

# 49
  • Мнения: 1 173
godinova доколкото знам в Бг няма готово карамелизирано .

Аз варя 3 ч , за вредата да се вари в метална кутийка не знам ...,но няма да е съвсем полезно това е сигурно .

# 50
  • Мнения: 1 176
Рецептата звучи много, много вкусно, belinda! Със сигурност ще я направя.
Някой друг пробва ли да свари млякото в микровълнова или на котлона по бързия начин- за 8 минути?

# 51
  • Мнения: 73
Тези дни ще пробвам в МВ и ще Ви кажа какво съм сътворила

# 52
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз другия път ще пробвам на микровеле, тенжера с дебело дъно нямам.

# 53
  • Мнения: 1 906
Аз купих всички продукти с изключение на .... кондензираното подсладено мляко. Няма такова  Sad - евентуално другата седмица.
А днес бебката ми има месечинка и искам да направя тези пастички.



Дали може да сложа обикновено кондензирано и да му добавя захар  Thinking ?

# 54
  • София
  • Мнения: 18 679
Надали Confused Те са си доста различни обикновеното и подсладеното, самата им консистенция е различна. Но пък можеш да си направиш дулсе от прясно мляко - вече написаха няколко момичета как става Peace

# 55
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 530
Цитат
Дали може да сложа обикновено кондензирано и да му добавя захар 
Може,но изисква често бъркане,че бързо загаря.Аз съм си правила с руско.

# 56
  • Мнения: 27 524
Четох, четох, слюноотделях, разбира се, но - уф, много трудоемки ми се струват тези пастички  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 1 906
В крайна сметка в 6-тия магазин  ooooh! мъжлето намери една кутия и я сварих. Чакам да изстине и утре рано ще ги направя  newsm44
Естествено всичко документирам и ще се отчета със снимков материал  Laughing

# 58
  • Варна
  • Мнения: 634
Четох, четох, слюноотделях, разбира се, но - уф, много трудоемки ми се струват тези пастички  Rolling Eyes
Блонди, нищо подобно  Grinning
аз ги направих вчера, всички бяха впечатлени от резултата
сложих в йенска тавичка маслото да се разтопи, през това време в блендера натроших бисквитите, а след тях и орехите . Като се разтопи маслото сложих бисквитите, и кутия и половина кондензирано мляко, загладих сложих орехите и във фурната . В този момент се сетих че съм забравила шоколада  ooooh! извадих и понатиснах малко  Embarassed парченцата и обратно във фурната за 20 минути  Simple Smile
Това беше .
Забравих да напиша че ползвах готово варено кондензирано мляко, което купих от руския магазин .

# 59
  • София
  • Мнения: 18 679
Блонди, точно за десет минути ги направих. С печенето половин час. Адски лесни са Peace

Варенето на кондензираното мляко 3 часа не го броя, защото както вече стана ясно, то си беше за съвсем друга рецепта, даже в друг ден. Между другото, торта Пламъци, за която всъщност правих дулсе-то, също не е никак лоша, но в сравнение с пастичките направо бледнее...

П.П. Блонди, отдавна се канех да ти напиша, че браунис-ките по твоята рецепта са може би най-хубавият шоколадов сладкиш, който съм опитвала през живота си Crazy Ям, ям, става ми лошо, чакам да ми мине и пак ям Blush

Общи условия

Активация на акаунт