Млечни пастички

  • 14 296
  • 111
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 726
Ето още нещо млечно и много вкусно Torta tres leches/Торта три млека

# 31
  • Мнения: 209
Само да питам - не са ли мноооого сладки  Blush
Ами сладки са си, но не натрапчиво сладки. Зависи колко ти е сладко дулсето, ако го правиш от мляко. 

# 32
  • Мнения: 850
   Кондензираното мляко сладко ли трябва да е ?

# 33
  • Мнения: 3
И мен ме интересува дали трябва да е сладко....Simple Smile

# 34
  • Мнения: 7 420
   Кондензираното мляко сладко ли трябва да е ?
И мен ме интересува дали трябва да е сладко....Simple Smile

    Сигурно ,да!Щом е dulce de leche.....
    Маркираното означава - сладко(посладено). Peace

# 35
  • Мнения: 850
  аз , имах предвид това което е в магазините на Дъч лейди , дали да е обикновенно или сладко !

# 36
  • Мнения: 1 173
 аз , имах предвид това което е в магазините на Дъч лейди , дали да е обикновенно или сладко !
Да , трябва да е подсладено . Обикновено без захар няма да се карамелизира !

Pety за 2 мин го пуснах , не знам какво стана тогава  , но се получи една карамелизирана ластика  Laughing . Оттогава варя или си купувам готово .

# 37
  • София
  • Мнения: 18 679
Ето, Тифани, така се пускат рецепти, не полвичнато като мене Mr. Green Браво, фантастични снимки Hug

Моите изглеждаха по същия начин, преди да ги изядем за нула време Blush

Да, кондензираното мляко трябва да е от подсладените, задължително!
 И, да, много са сладки, но са убийствени на вкус Crazy Е, сега, ако си падате по сладкиши тип плодови пити и леки реваненца - ще ви дойдат тежки, но ако сте като мен по шоколада, сникърсите и баклавичките - ще ви дойдат точно Mr. Green

# 38
  • Мнения: 73
 аз , имах предвид това което е в магазините на Дъч лейди , дали да е обикновенно или сладко !
Да , трябва да е подсладено . Обикновено без захар няма да се карамелизира !

Pety за 2 мин го пуснах , не знам какво стана тогава  , но се получи една карамелизирана ластика  Laughing . Оттогава варя или си купувам готово .

Добре момичета изчетох внимателно всички постове но така и не разбрах продава ли се готово кондензирано мляко което да е карамелизирано като това което се вари аз съм виждала само Дъч лейди и само него съм купувала но в интерес на истината много не съм се разглеждала специално за това из хипермаркетите

# 39
  • София
  • Мнения: 3 789
Леле, каква вкусотия  bouquet
Направо започнах услилено слюноотделяне....Дали да не ги направя този уикенд, ама пусто като съм на диетка..... newsm78 #Cussing out

# 40
  • Мнения: 1 777
   Кондензираното мляко сладко ли трябва да е ?
И мен ме интересува дали трябва да е сладко....Simple Smile

    Сигурно ,да!Щом е dulce de leche.....
    Маркираното означава - сладко(посладено). Peace
А не,dulce означава бонбон. WinkАко на кутийката пише това dulce de leche,значи е карамелено.
А на обикновенното сладко кондензирано мляко пише Sweetened Condensed Milk.

 

# 41
  • Мнения: 209
Ето това е кондензирано мляко.

А това е подсладено кондензирано мляко.

Ако толкова не можете да се оправите с кондензираните млека - 2л. прясно мляко, 2 1/2 ч.ч. захар 1 ч.л. сода, варите 3,5 - 4 часа и готово! Ще ви отнеме същото време и да варите кутийките!

belinda, благодаря!   bouquet

# 42
  • Мнения: 1 313
Добре де, а като е затворена кутията с кондензирано мляко как се разбира кога е готово? Може и да задавам глупав въпрос, но кондензирано мляко до сега не съм купувала и ползвала Blush Рецептата обаче много ми хареса Grinning
И ако може малко помощ къде в Била да търся кондензирано мляко ще съм много благодарна.

# 43
  • Мнения: 1 777
След 4 часа варене ,няма начин да не е готово.

# 44
  • Мнения: 22 867
Добре де, а като е затворена кутията с кондензирано мляко как се разбира кога е готово?

Ако питаш за варенето - 2 - 2 1/2 - 3 часа са достатъчни, а какво е станало, ще видиш, като отвориш кутията. Кондензираното мляко го купувам от Кауфланд на щандовете при млечните продукти, а в Билата (поне в нашата) е при е при кафетата и сладкарските неща.

Общи условия

Активация на акаунт