Какво е да си майка?

  • 14 925
  • 325
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 740
Не си права, понеже не можем да имаме, искам поне да знам дали да се хвърлям в тревоги за нещо, което дали чак толкова си струва.

Да се хвърляш в тревоги ей така по принцип, че нямаш нещо наистина не си струва.

# 16
  • Мнения: 2 011
И в тази връзка - един подвъпрос: ако можехте да се върнете съзнателно назад и ви се предоствят големи възможности за живот без деца, кое бихте избрали?
Аз имах  страхотни предложения преди да  забременея  ( бяхме в опити тогава ) ....Отказах се в името на това да  бъда Майка и се старая да  бъда  добра майка. Сега пак имам предложения доста примамливи - но са свързани  и с преместване в друг град - отказахме се от тях със съпруга ми - имаме планове за бебе .... ( а поради здравословни проблеми може и да не се получи ) - но ще опитаме !
Горда съм , че съм майка !

# 17
  • Мнения: 22 480
Не си права, понеже не можем да имаме, искам поне да знам дали да се хвърлям в тревоги за нещо, което дали чак толкова си струва.

Ако не си сигурна, че си струва за теб лично.....значи не си струва изобщо. И това няма нищо общо с това дали можеш, или не да имаш деца по принцип.
Някой жени имат вътрешното усещане, че искат деца от много рано....при други се получава "изненада" (непланирано забременяване) и въпреки всичко и те стигат до мисълта, че искат това дете.
Но ако ти смяташ, че едно дете ще ти наруши хубавият живот....тогава просто няма смисъл да правиш опити за каквото и да било. Ти самата не си убедена, че го искаш....тогава защо някой друг трябва да те убеждава в това?

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Букет от най-силните емоции, които може да ти предложи животът.

# 19
  • Мнения: 4 806
Снощи вървяхме с рожбето. Ръчичката в моята ръка и мислих (ама що ли не го казах) ... "Какво бих правила без теб".
Няма дилема. Всичко щеше да е същото - това, ако можех да избирам.
Последното, което мога да употребя по отношение на децата е, че са "ужас". Да, има тежки моменти, да, те са даже
по-честите моменти (особено като са по-малки) - боелдувания, никнене на зъбки, липса на апетит, голям апетит, ясли
и прочие. Но всичко е това бледнее.

# 20
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Mirama, защото казват, че е заложено въъв всеки. А си мисля, че ми пречи липсата на достатъчно желание. Нали ако силно поискаш нещо, с голяма вяра, е по-вероятно да се случи. Или казано по-иначе, Господ не дава неща, за които не си подготвен. А нямам вече време....

# 21
  • Мнения: 107
И в тази връзка - един подвъпрос: ако можехте да се върнете съзнателно назад и ви се предоствят големи възможности за живот без деца, кое бихте избрали?

Пак бих искала деца. Първото си дойде като резултат на една голяма любов (поне от моя страна), с голямо желание, без да се оглеждам в други майки и да си задавам твоите въпроси.
Но както звучиш, ти все по-пресметливо подхождаш към тази привилегия. Ако за тебе и миг в съзнанието да ти минава за тежест и бреме, значи не си готова да бъдеш майка. Майка=жертва, защото утре не знаеш, какво ще ти поднесе животът. А майката създава нов живот. Самото раждане не е майчинство. Отглеждането на дете е сложен психологически процес на изграждане на щастлива личност, доколкото това зависи от теб.

# 22
  • Мнения: 107
Mirama, защото казват, че е заложено въъв всеки. А си мисля, че ми пречи липсата на достатъчно желание. Нали ако силно поискаш нещо, с голяма вяра, е по-вероятно да се случи. Или казано по-иначе, Господ не дава неща, за които не си подготвен. А нямам вече време....

Може да звуча грозно, но не всеки може да е родител. И който осъзнато го приема, не го осъждам. А за родителство никога не е късно. Важното е като стане да го искаш.

# 23
  • Мнения: 22 480
Mirama, защото казват, че е заложено въъв всеки. А си мисля, че ми пречи липсата на достатъчно желание. Нали ако силно поискаш нещо, с голяма вяра, е по-вероятно да се случи. Или казано по-иначе, Господ не дава неща, за които не си подготвен. А нямам вече време....

Аз лично си нямах и представа, че ще имам дете....докато не забременях (което си беше живо чудо след години ходене по лекари).
Детето за мен беше в някакви бъдещи, неопределени планове....
Когато разбрах, че съм бременна в 10г.с. всичко останало загуби значение. Беше важно само това, че ще стана майка и ще имам дете.

Мисълта ми е, че има хора, за които децата изглеждат и звучат като крайно футуристично явление....докато не им се случат...) Тогава нещата започват да изглеждат по различен начин. )

# 24
  • Мнения: 375
Като се вьрна назад ,когато нямах дете,единствено се чудя какво сьм правила без него.Понякога ми е много трудно,но детето ми е  като вьздуха ,който дишам.Не мога без детето си.Не знам дали на друг му се е случвало.Замисляла сьм се ,ако сьм без него как ще е . Ставало  ми е лошо.Наистина лошо все едно ще припадна.

# 25
  • Мнения: 1 740
Mirama, защото казват, че е заложено въъв всеки. А си мисля, че ми пречи липсата на достатъчно желание. Нали ако силно поискаш нещо, с голяма вяра, е по-вероятно да се случи. Или казано по-иначе, Господ не дава неща, за които не си подготвен. А нямам вече време....


Mirama, защото казват, че е заложено въъв всеки.

Майчинските чувства се  развиват много често с точно с бременноста или после с появата на детето. Практиката показва, че има жени, които не успяват да ги развият.



А си мисля, че ми пречи липсата на достатъчно желание. Нали ако силно поискаш нещо, с голяма вяра, е по-вероятно да се случи. Или казано по-иначе, Господ не дава неща, за които не си подготвен

По тази част може доста да се спори, защото не лежи на нещо доказано.

# 26
  • Мнения: 259
Не знам,искала съм дете от самото начало на брака си-и с голям мерак си направихме и родих първото дете-бях на 20.Това като че ли ми беше мисия номер едно в живота.После учихме,утвърждавахме се в професиите.Като чета тази тема,си мисля,че явно не на всеки това е заложено.При някои е по-силно желанието за професионално израстване,при други-спокойният живот,без грижи и тревоги по деца.

# 27
  • Мнения: 800
Винаги съм обичала децата, но чуждите, не съм мислила че аз мога да съм майка и че ще се справя добре. Когато забременях с дъщеря ми, не бях убедена че съм готова, моментът не бе най-подходящия (мъжът ми без работа и с проблеми от предишната), аз с два бизнеса под мишница ... но когато видях как му тупка сърчицето го заобичах. Пак не бях готова за майка, дори когато я гушнах за първи път - трепна ми сърцето, грижа, любов, страх ... обаче се гледах някак отстрани ... Когато обаче за първи път ме прегърнаха две малки ръчички и ме погледнаха две хубави очички - май чак тогава разбрах, че за това съкровище всъщност аз съм майката.
На въпроса ти конкретно - отговорност, любов, пример, дълг и много удовлетворение, радост, сълзи, усмивки и ... не се лишавай от тия чувства и от това усещане да гушнеш едно пашкулче и да го отгледаш и възпиташ да стане свестен човек.

# 28
  • Мнения: 4 841
Това да искаш да си майка е безусловно. Или искаш дете, или не искаш. Всичко останало е дрън-дрън. Не можеш да искаш дете, ако не ми пречи на кариерата, ако не ми се развали фигурата от раждането, ако не пречи на пътуванията ни в чужбина или излизанията в събота вечер, ако е русичко, ако е кротко и не реве по цяла нощ...

А това да си майка, вече е доста по-различно. Има прекрасни майки, които не са родили децата си. Има жени, които не са майки на рождените си деца. Всяка майка и всяко едно от децата и са различни вселени. Да се обобщи просто ей така с две изречения няма никакъв смисъл.

# 29
  • Мнения: 31
Да си майка е всичко!!!!То е дар,който те окриля и изпълва живота ти!!!!
Винаги ще избера децата си .....те са чудото,което ме кара да се стремя нагоре-нагоре!!!!
и не смятам,че едно дете може да ти попречи,,на големите възможности'' или ,,голяма кариера''....

Общи условия

Активация на акаунт