Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 96

  • 79 849
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 491
Казват, че мозъкът на жената намалява с 3 до 5% през бременността...дали не са имали предвид 30 до 50 %  Laughing ?

Категорично! Личният ми опит показва, че може да прехвърли и 50%  Joy  Ама после рязкото поумняване е супер далаверско  Mr. Green

# 46
  • у дома
  • Мнения: 1 581
tanche512, аз и перлените ги разтварям в малко спирт  Peace в зависимост от това колко наситено искам да е златното или сребърното (само такива имам). но винаги, поне досега съм ги използвала само за боядисване с четка, никога не съм използвала за оцветяване на тесто  Peace
Clairette, твоята торта ми навява лондонски мисли  newsm78   Crazy
miravarna, чак трагичен не, формата си я докарала и си прилича марката  Peace
Zvezditza Uranova, като първи опити, наистина си се справила добре   Peace  на мен ми идват малко претрупани като краен резултат, но това е лично мнение и въпрос на вкус  Hug
Ивейн, хвана ме яд за халбата  ooooh!  ама как може да не ни я показваш цялата  Crossing Arms
van444eeeee, чакаме снимки и реакции  Mr. Green
ai-ai, какво им има на тортите  newsm78

за почти всички торти от последните страници на миналата тема - НЯМАМ ДУМИ
 smile3505 smile3501  

 

# 47
  • Мнения: X
Ванче,струваше си чакането!Не че съм очаквала нещо друго де...Да ти е жив и здрав ...съквартиранта!И да ти е такъв до дълбока старост!    Hug

Пепи,"откраднах " си още идеи от твоите торти!    Heart Eyes

ai-ai,тортите ти са чудесни!И на мен не ми е ясно,какво не им харесваш?

Clairette , violetblue , а как се обяснява временното  оглупяване ,ако не си бременна?    Joy

От мен една Династия,за Атанасовден...


и парче...

украсена с много шоколад,естествено!    Mr. Green    

# 48
  • Мнения: 38
Здравейте,момичета.Това е тортата за РД на мама свекърва.Имах щастието да правя торта за хора,които не разбират от това и не само не и намериха кусури,но даже много и се радваха.Нямам никакви инструменти за правене на цветя и си ги изрязвах с шаблонче от картонче.Малко се поизмъчих по този повод като се има предвид,че правя китки за първи път и бях малко бавничка.Само шаблончета на някое и друго цвете от къде мога да си купя?И нямах много време да отделя за тортата за РД на мъжа и малко ме е срам да ви я покажаПриемам критики.Всички у дома ме подкрепят в тази моя страст-тортоправенето и ме оставят да се вихря на воля в кухнята.Всички тук показвате страхотно торти,следя ви редовно,но не се чувствам достойна да коментирам като чирак и само ви се възхищавам.Успех и приятен ден.

# 49
  • Мнения: 186
Дими, за да добие тази форма тортата беше минала през спасителна операция Simple Smile. Тортата е вита, беше около 15 см висока и десетина см в диаметър. Шегувах се със себе си, че по-добре да бях взела едно руло от магазина , вместо да го правя аз. Направих се на много ларж при  забъркването на масления крем и му добавих повечко бял кувертюр. В резултат се получи една хрупкава коричка, върху която никакво покритие не се задържаше, направо си се свличаше. Затова реших да налепя бишкоти. После тях си ги измазах със стандартния маслен крем и вече спокойно си сложих фондана. Та така се получи релефа. Изрисувах си емблемата на тънко разточено кръгче от фондана и после я лепнах. А долния надпис го правих направо върху тортата. Но... боядисвах с дебела четка самата халба, че ме домързя да омесвам тестото и не беше изсъхнало и ето пак неволи.... Надписа се стече. Попивах, изчаквах и пак наново. И тъкмо си мислех, че всичко е под контрол и наглата пяна ме съсипа Simple Smile Белтък с пудра захар, но сигурно захарта е била малко (на око слагах), изглеждаше мнооого гъсто. Хубав купол стана, и после като взе да се стича се зарадвах, изглеждаше ефектно, но много течове станаха.  Когато минаха право през емблемата ми идеше да си скубя косите. И последната капка беше като се счупи дръжката, затова и дръжка няма. Та затова я спестявах тази халба, много нерви натрупах покрай нея и виждах само кусурите й.
О, Краси, отдавна не съм правила Династия. Твоята изглежда много апетитно. С по-малко на брой блатове пак ли става така добре? Аз все ги изкарвам повече от 5 и по-тънички.
Искам още да пиша, но ще е в друг пост по-късно, че като прекаля с редовете и ми се скрива това, дето пиша и не ми е удобно...

# 50
  • Мнения: X
О, Краси, отдавна не съм правила Династия. Твоята изглежда много апетитно. С по-малко на брой блатове пак ли става така добре? Аз все ги изкарвам повече от 5 и по-тънички.
От цялата доза си опекох три блата!   Peace
Страхотна е на вкус!

# 51
  • София
  • Мнения: 2 113
Михаела, много ми хареса кошницата!!! Цветята са забележително постижение предвид опита и средствата, но само и единствено в тази комбинация (искам да кажа, че при повече опит формичките нямата особено значение). Не се тревожи, че ти липстват джаджи, трудният старт дава много предимства. Цветовете са като от детска рисунка - ярки и хомогенни, при истинските цветя е по-иначе, има движение в някои листенца, естесвено такова...Като цяло - за мен това е много добра работа! Какво представлява тортата за супруга?

Краси, много подло с тази вкусна Династия, имаше период все нея правех, та бях решила да я пооставя в  полза на повече експерименти, но ти....изкушаваш:))

Ивейн, очудвам се, че маслено-шоколадовият крем е създал главоболия, като знам, че silrai, например, прави шоколадова заливка и тогава покрива...Подобни епопеи като твоята остават спомени завинаги, после носят усмивки, но след като отмине главоболието...Simple Smile)) Много ценен е този споделен опит с трудностите и решенията им:) Благодаря!

# 52
  • Мнения: 38
dimitrina73 Мерси за коментара.Тортата за мъжа трябваше да е билярдна маса.

# 53
  • Мнения: 634
Много ,много ви благодаря за добрите пожелания към моята дъщеря  smile3525
Руми тирамисуто,е декорирано по много интересен начин. Hug
Мама ники ,буйки не страхотни  Hug
Ванче приеми позвравите ми към Валери на патерица и му предай от мен много   love001За изпълнението на тортата думи нямам.  chef
Бобси и твоите буйка са страхотни Hug
Сиси ,букетът е великолепен  chef
Скра със сигурност си зарадвала твоят баща ,тортичката е мнага стилна Hug
Пепи ,за твоите торти какво да кажа : изгладени и аранжирани ИДЕАЛНО.  chef
Звезди ,добре дошла   bouquetДобър старт  Peace
Клаирете ,много елегантно Hug
Красимира ,толкова апетитно ми изглежда тази торта  bouquet
Михаела ,кошницата ми е фаворит  bouquet
Дано да не съм пропуснала някой newsm78

# 54
  • Мнения: 122
Здравейте момичета,
Първо искам да поздравя всички които са публикували снимки в предишната тема и в тази, всички показани торти са много хубави и с кеф и удоволствие съм ги разглеждала.   bouquet   bouquet   bouquet
Искам да поздравя  и новодошлите и да ги окуража, че тук ще намерят не само изпитани рецепти и съвети за торти и украси, но и много прекрасни момичета които помагат  от душа и сърце за което много им благодаря.  Hug   bouquet   bouquet   bouquet
Скъпи момичета, имам нужда от помощ и ще съм благодарна ако може някой да ми помогне. Трябва да направя една бебешка торта и съм решила да има бебешко кошче. Проблема ми идва от там, че в библиотеката линка  не работи  и моля ако някой има снимков материал как се прави кошче да ми помогне.  Praynig
Пожелавам успех на всички в тортоправенето, сега отивам да се отчета и в темата за тортения семинар.

# 55
  • Мнения: 212
Maria Ilva ,имам само няколко снимки от онези с кошчето,дано са ти полезни   http://picasaweb.google.com/sisi7510/lKhoYG#

# 56
  • Мнения: 1 329
Ей Ивейн, страхотна халба бира. Вярно понякога нещата не се случват по план, но и така си е добре. Голям зор си видяла с измазването.

Краси, облизвам се пред тази династия, много я обичам.

Клер, интересно си преплела и двата сюжета в едно. Незнам обаче що си се мъчила в твоето състояние. Нали трябва повече да почиваш? Взимай пример от Фиолетката, тя до последно пазеше леглото.

михаела73 много добре си се справила с първите си цветя. С форми или без, резултата е важен. Важното е, че си успяла.

tanche512 тези перлените, не са бои, т.е. не можеш да оцветяваш с тях тестото, можеш, ама няма да се получи нищо. След това като направиш съответната фигура и тя изсъхне, да й придадеш допълнителен нюанс отгоре с тях. Например аз бях правила една кола, основният цвят беше сиво и отгоре като завърших тортата с по-широка четка я минах с перленият цвят. Така колата стана цвят металик  Wink Eто http://darilka.multiply.com/photos/album/2#photo=67

# 57
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 435
Дарилка, благодаря за съветите на ЛС за баскетболната топка, ще се възползвам задължително!   bouquet
Надявам се пандишпановите блатове на Пепи да ми свършат работа, като цяло ефекта, който искам е това което ти си показала http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=448632.15 - дебели блатове и тънък слой крем! Смятам да използвам ето тази технология за сглобяването http://www.kuharka.ru/talk/eat/step-by-step/5611.html , само че както казахте ти и Шеметчето вътре с подложка и в средата с шишчета за опора!
Ако някой друг има някакви други съвети, приемам всякакви!  Mr. Green

Maria Ilva , мерси за куража, аз съм от новодошлите и всяка една хубава дума е много приятна!  Hug
Михаела, кошницата е страхотна, аз досега не съм се наемала да правя цветя именно, защото нямам никакви формички, а пък сега ти ме убеди , че става и така! Благодаря за идеята със шаблончета! И билярдната маса е много идейна! Мъжът ми веднага я разпозна, аз обаче май съм лишена от много въображение и се позачудих в първия момент!  Wink
Ивейн, за халбата с бира , думи нямам, ама ти си знаеш през какво си минала!
violetblue , май Изабела е много спокойно бебе, щом ти остава време и за нас!  Mr. Green Hug
Ако някой съм пропуснала да ме извини, но толкова много красоти видях, че няма да ми стигне нито времето , нито мястото за писане!

# 58
  • Мнения: 1 173


Надписите си ги писа поръчителката  Wink

Дими така ли изглежда белия Ганаш който правиш 3:1 http://rayausa.snimka.bg/?album;aid=235993 ? Да се разбие на крем и дума не може да става , а е по малко и от 2:1 ?

Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 05:35 от raya_рая

# 59
  • Мнения: 59
Добро утро момичета Grinning
Хайде да ви почерпя  кафеце и закуска, с моята трета торта, която всъщност е точно това Grinning
Аз понеже обичам да си ги кръщавам, та я нарекох "Френска закуска"


Замисъла не се получи точно, покритието трябваше да изглежда като покривка, но с бебе, което ме дъпра постоянно са панталоните се чудя и това как се получи Mr. Green
Отвътре е с бели блатове и ванилово-карамелен  крем

Общи условия

Активация на акаунт