*** Клуб "Здравен работник" ***

  • 107 623
  • 542
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 113
Mariynaviчудесна притча. Всички май ни води любовта към професията. А че сме малко луди  да работим за едната бяла престилка е ясно smile3533

Добре дошли на новите попълнения  smile3525

# 16
  • Мнения: 38
Здравейте,Момичета!Ето ви една притча,която я чух на една сестринска конференция(търсих я на български,но я намерих само на английски и я преведох с автоматичната преводачка,но смисъла се разбира)
Когато Господ направени медицински сестри, той е в шестия му ден на извънреден труд, когато един ангел се появи и каза: "Ти си върши много незначителен около върху това." И Господ каза: "Чели ли сте на спецификациите на този ред? Медицинска сестра трябва да бъде в състояние да помогне на пострадалото лице, вдъхне живот на един умиращ човек, и да даде утеха на семейството, което е загубила единственото им дете и не им бръчки еднакви. " "Те трябва да бъдат в състояние да вдигне 3 пъти собствените си тегло, работят 12 до 16 часа направо без да им липсват детайл, една конзола тъгува майката, тъй като те са прави CPR за бебе знаят никога няма дъх отново." "Те трябва да бъдат в топ психическото състояние на всички времена, работи на прекалено малко спане, черно кафе и половина-ял храна. И те трябва да имат шест чифта ръце." Ангелът поклати глава бавно и каза: "Шест чифта ръце ... няма начин." "Това не е, че ръцете са ми създава проблеми", казва Господ, "Това е два чифта очи медицинска сестра трябва да има." "Това е от стандартния модел? попита ангела. Господ кимна. "Един чифт, че е бърз, където отбелязват, докато погледите на всички физически промени," И друг чифт очи, които може да изглежда потвърждават при кървене пациента и да каже: "Ти ще се оправиш госпожо", когато знае, че не е така. "" Господи ", каза на ангела, които се докосват в ръкава си" почиват и работят за това утре. "" не мога ", казва Господ:" Аз вече имам един модел, който може да се говори за една лира 250 тъгува семейството държава, чието дете е бил блъснат от пиян шофьор ... който, между другото, се г. в съседната стая невредим и фуражи, в семейство на пет заплата една санитарка. "Ангелът кръг модела на медицинска сестра, много бавно, "Може ли да мислиш?", пита тя. "Вие залог, казва Господ." Може да ви кажа, симптомите на 100 заболявания; рецитират изчисления на наркотици в това е сън, intubate, defibrillate, лекувам, CPR и да продължи без прекъсване, докато пристигне помощ. .. и все още го поддържа това е чувство за хумор. Това медицинска сестра също е феноменален личен контрол. могат да се справят с много жертви травма, коаксиален изплашено възрастен човек за отключване на вратата им, комфорт жертва на убийство на семейството, и след това прочетете в всекидневник как медицинските сестри са безчувствени и uncaring и са само върши работа. "Най-накрая, на ангел, наведе се и се завтече пръста си в бузата на медицинска сестра. "Има течове, тя силно изразена." Казах ти, че си се опитва да изрази твърде много в този модел. "" Това не е течащ, "казва Господ "Това е сълза." "Какво е за сълза? попита ангелът." Тя е за бутилирана-горе емоции, за пациенти, които сте опитвали напразно да се спаси, за ангажимент за това се надявам, че те ще направят разлика в шанс човек да оцелее, за цял живот. "" Ти си гений ", каза на ангела. Господ изглеждаше мрачен." Аз не я тури там ", каза той."



 Ето и линка:http://www.angelfire.com/in3/missyh/nurse/god/god.html

# 17
  • Popovo
  • Мнения: 219
   deflamo добре дошла и ти при нас.  bouquet Май ще се съберем групичка? Hug
   Тези дни нямаме особенно работа, но тъй като нямам голям достъп до служебният комп ( а в къщи пък въоще нямам), нямаше как и да пиша. Ние тези дни ни вълнуват няколко проблема. Освен грипът който ни настига, ами по важното е, че ще затворят нашата болница. Като се замисля колко много колеги ще останат без работа и ми става малко гадно. А колко трудно ще стане тогава за пациентите? Просто немога да си представя да затворят болницата ни. Нашата лаборатория лично не я засяга, защото сме часници и не обслужваме болницата, но все пак живея в този град и ми е неприятно само като се замисля. Вече няколко колежки са си намерили работа в болницата в обласният град. И само да отбележа, в цялата област ще има само една болница, и тя ще е в обласният град. А като знам в какви отношения сме с колегите там, чак ми се плаче. Но здраве да е, пък се надявам тайно да не ни затворят болницата.
  Разкажете как стоят при вас положеният с болниците където работите?

# 18
  • Варна
  • Мнения: 113
Боже и в Попово ли ще я затварят. Че там не се ли водеха и една камара села наоколо. Всичко в Търговище ли ще ходи. Ужас #Cussing out
Нещо не я измислиха както трябва тая работа със затварянето на болниците. Мъчно ми е за колегите. cry
Както казах аз съм бивш служител. Наблюденията ми са, че от ден на ден положението става все по лошо, за съжаление.
Преди години в рентгена се е работело 5 часа, после стана 6, после 7, сега май е 8 часа вреден труд. Преди отпуските ни бяха мнооого дълги 48-52 дни, сега май 24-25 са останали.Преди освен кис. мляко за вредности ни се полагаше определена храна/пари/ сега вече-цък.
Дано нещата тръгнат на по-добре
Поздрави на всички колеги Hug

# 19
  • Мнения: 8
 mama_vesi искрено се надявам да остане болницата,защото не са малко хората в Попово.Аз поне имам късмета да работя в областна болница,но и при нас е напечено.Икономии от всичко,работа колкото щеш и претенции още толкова.И ние отдавна нямаме допълнителни дни отпуска,вредни и т.н.Дали скоро ще се подобрят нещата незнам,но поне заплатите си да получаваме навреме,щото имаше и такива времена.
Много ми хареса притчата,която пусна mariyanavi,благодаря ти.Сложила съм си я на десктопа и си я чета от време на време Embarassed. Дано повече да отговарят на този профил,щото май само едната добра воля ни остана Thinking.
Айде поздрави на всички колеги и дано повече се престрашат да пишат та да заформим един хубав форум.

# 20
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Здравейте мили момичета.Ще приемете ли във вашата групичка и една ветеранка.Не мога да кажа,че съм толкова стара  на 56 години съм,но така се стекоха обстоятелствата,че съм инвалид пенсионер по болест ІІ-група.Завърших Великотърновският институт за подготовка на медицински кадри Д-р "Върбан Генчев" през 1976 година.През 1979 година се явих и на изпит за полувисше и оттогава като ме завъртя животът та вече 33 години здравен работник.През годините имам много гурбети които ме докараха  до това ми състояние.Бях на работа и в Либия,а след това и 10 години изкарах в Гърция.В Гърция пак си работих по специалността но ето,че болестта ме събори и сега съм си в къщи в компанията на компютъра.Радвам се,че има млади хора които продължават нашата професия.

Последна редакция: сб, 13 фев 2010, 18:20 от dunia53

# 21
  • Мнения: 16
Здравейте и от мен. Записвам се при вас, въпреки че нямам диплома все още, но поне завърших семестриално миналата година- медицина в Медицински университет - Варна. В момента карам държавния си стаж, на есен приключвам окончателно. Ноември месец се омъжих и чакам първото си бебче края на април. Поздрави.   bouquet

# 22
  • Варна
  • Мнения: 113
Дуния 53 и Позитивната добре дошли Hug
Аз също съм завършила в В, Търново Мед. Колеж и имам чудесни спомени оттам.
Позитивна честито завършване. Леко бременеене и напролет чудесна рожба stork-boy или stork-girl

Честити празници на всички колеги.

# 23
  • Мнения: 38
 Хей, Мацки,
ЧЕСТИТИ ВИ ПРАЗНИЦИ- СВЕТИ ВАЛЕНТИН, ТРИФОН ЗАРЕЗАН И СИРНИ ЗАГОВЕЗНИ- ДЕН ЗА ПРОШКА!
 Добре дошли на новите попълнения! welcome newsm24
 Искам да ви поздравя всички с това,надявам се ,че ще ви хареса Laughing
 http://www.fun-6.com/cenni-misli-inrervu-s-gospod.htm

# 24
  • Мнения: 125
Добре дошли на новите членове на клуба  bouquet

# 25
  • Popovo
  • Мнения: 219
dunia53 и Pozitivnata добре дошли и на вас. Hug Pozitivnata и аз съм завършила в Медицински колеж Варна преди 8 години. Ти каква специалности. Преди в университета учеха за лекари и здравен мениджмънт? Леко изкарване на стажа и бременноста.
   dunia53 много жалко за здравето ти. Винаги има място за здравните работници в темата, няма значение дали работят сега или не. С какво се занимаваш сега?
   Момичета взехте ли си прошка вчера с близките? Кой празник празнувахте?

# 26
  • Мнения: 16
Даа, сега мед. сестрите май ги сложиха към университета. Аз завършвам медицина, т.е. за лекар. С тези нови преустройки им изгубих вече дирята, кой към кого се води.  Thinking

# 27
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593

   dunia53 много жалко за здравето ти. Винаги има място за здравните работници в темата, няма значение дали работят сега или не. С какво се занимаваш сега?
 

Както писах и по горе в моя първи пост,сега съм инвалид пенсионер по болест ІІ-група.Не рабтя и съм постоянно в къщи,защото трудно се придвижвам и много рядко излизам.Единствено с компютъра си правим компания.

# 28
  • Мнения: 38
Даа, сега мед. сестрите май ги сложиха към университета. Аз завършвам медицина, т.е. за лекар. С тези нови преустройки им изгубих вече дирята, кой към кого се води.  Thinking
Мед.сестрите и акушерките още преди 3 години ги прехвърлиха към МУ.
 В момента съм старша м.с. и от време- на време водя практика в МУ на сестрите.Иначе имам 23 години стаж.Завършила съм  ИПЗК-УПК в гр. Русе- набор 86, ако има някой от колегите с които сме учили ще ми е много приятно да го чуя. smile3521

# 29
  • Popovo
  • Мнения: 219
   Здравейте всички.Тази седмица ми е доста натоварено и в къщи и в работа, затова нямах особено много време да седна пред компа.
  Медицинските колежи отдавана са филияли на Медицинските университети.Аз завърши 2002 година и още преди това се водихме факултатет на Медицински университет - Варна. Pozitivnata доц.Йонков все още ли преподава? По химия ни беше Мона Станчева, все още преподават ли? Кой са ти преподавали?Аз лично съм ги позабравила сега, но трябва да си погледна книжката и ще ти ги напиша.
   mariyanavi една от колежките ми е завършила Медицинският колеж в Русе през 86година.Само, че тя е медицински лаборант.Не знам до колко сте се познавали тогава с другите специалности.
  Аз отивам да празнивам Тодоров ден, че днес и свекърът ми и племеницата на мъжът ми са именници. Приятна вечер на всички. Hug

Общи условия

Активация на акаунт