За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 26

  • 32 024
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 12 555
кога се соли месото пр ипържене-в момента на пърженето или след това

След.

# 721
  • Мнения: 338
Със соев сос и кола - стават бързо и са по китайски вкусни  Peace
Може ли рецептата?Как то4но се приготвят?

# 722
  • София
  • Мнения: 1 762
Сега не мога да се сетя точно на кой беше рецептата. Ще ти напиша как ги правя аз. Няма философия. Ребрата се режат на тънко или се начуква месцето. Може и в тенджера да се направят, а може и на фурна. Аз ги правя в тенджера, защото стават по- бързо. Значи за половин кг месо са ти нужни половин шишенце соев сос и половин бутилка кока кола от 0.500 мл. В оригиналната рецепта се казва, че на всяка цена трябва да е пепси кола, но аз я правя и с кока. Слагаш месцето, заливаш го с колата и соевия сос и това е. Вари се докато изври всичко и сосчето стане на конци. Така правя и пилешки крилца. Голям фен съм. Ако месцето е повече увеличи колата.  Peace

# 723
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Замислила съм да направя пай Банофи, та в тази връзка да оппитам варили ли сте кондензираното мляко в микровълнова...нещо 5 чака ми се виждат много. И друго...ако го варя на котлон може ли да спра процеса за малко или трябва да е непрекъснато варене? Rolling Eyes

Можеш да го вариш в микровълновата. Изсипваш го в по-голям съд подходящ за МВ и първо на по-ниска степен за около 4 минути и после още най-много за десетина, като увеличаваш степента. Трябва периодично да се разбърква. В началото мислих, че ще изкипи, защото се надига и отварях вратата много често, но накрая ми писна и реших да видя до къде ще се вдига и за мое най - голямо учудване установих, че не извира.
Това го научих от Pety
Така го направих в МВ, посгъсти се и стана кафеникаво, сега чакам да изстине...мога ли да го оставя така до утре примерно в съда, или веднага да го приготвям Банофи-то?

# 724
  • Мнения: 304
Така го направих в МВ, посгъсти се и стана кафеникаво, сега чакам да изстине...мога ли да го оставя така до утре примерно в съда, или веднага да го приготвям Банофи-то?

Няма проблем да стои и няколко дни в хладилника.

Между другото, аз съм го правила и с варене на кутийки кондензирано мляко, и с варене на обикновено мляко със захар, и с кондензирано в МВ, но резултатът е много различен. С обикновеното мляко и в МВ ми стои малко песъчливо като текстура, нещо като бонбони Лакта, а като се варят кутийки е перфектно гладко и много по-вкусно (според мен). В крайна сметка се спрях на варианта в тенджера под налягане, става за 2 часа, а и водата не извира, така че няма опасност да остане на сухо и да гръмне.

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
В крайна сметка се спрях на варианта в тенджера под налягане, става за 2 часа, а и водата не извира, така че няма опасност да остане на сухо и да гръмне.

супер идея,не се бях сетила

# 726
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Така го направих в МВ, посгъсти се и стана кафеникаво, сега чакам да изстине...мога ли да го оставя така до утре примерно в съда, или веднага да го приготвям Банофи-то?

Няма проблем да стои и няколко дни в хладилника.

Между другото, аз съм го правила и с варене на кутийки кондензирано мляко, и с варене на обикновено мляко със захар, и с кондензирано в МВ, но резултатът е много различен. С обикновеното мляко и в МВ ми стои малко песъчливо като текстура, нещо като бонбони Лакта, а като се варят кутийки е перфектно гладко и много по-вкусно (според мен). В крайна сметка се спрях на варианта в тенджера под налягане, става за 2 часа, а и водата не извира, така че няма опасност да остане на сухо и да гръмне.
Така спести ми нов въпрос за вкуса...точно така стана на вкус, а аз малко по-различно ис го представях. Но следващият път ще варя на котлон...бавно, но по-вкусно.  Simple Smile

# 727
  • Мнения: 377
А пък аз да питам за десерта .... Joy , чета че все за месце говорите , а аз съм решила един щрудел да правя , ама все рецепти с точени кори намирам..... newsm78.Ще се радвам ако някой сподели рецепта за такъв сладкиш , за да го направя днес , а и малкият да опита .... Peace

# 728
  • Мнения: 3 219
Здравейте Hug. Макият ми син е пленен от рекламата на витата баница Белла, искам да направя, но търся изпитана рецепта, по-точно за плънката. Ще съм благодарна за всеки съвет.

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
pisi81 ,направи тиквеника по рецептата с точени кори,но ползвай готови.Ще стане пИрфектен  Mr. Green

# 730
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
МерСедес , най- хубавата вита баница за мен е тази на Морена, заповядай рецептата:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122983.msg2263190#msg2263190

# 731
  • Мнения: 1 798
А пък аз да питам за десерта .... Joy , чета че все за месце говорите , а аз съм решила един щрудел да правя , ама все рецепти с точени кори намирам..... newsm78.Ще се радвам ако някой сподели рецепта за такъв сладкиш , за да го направя днес , а и малкият да опита .... Peace
Тук има интересни предложения - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134499

# 732
  • Мнения: 377
Там е въпроса че исках да стане нещо като кекс , сладкиш , а не като баница ...... но в крайна сметка ще измисля нещо .... Hug

# 733
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Там е въпроса че исках да стане нещо като кекс , сладкиш , а не като баница ...... но в крайна сметка ще измисля нещо .... Hug
Защо не пробваш ябълковия пай на pina, става разкошен и е като сладкиш. 

# 734
  • Мнения: 2 838
От много време си правя само една и съща баница. Не е точно вита, но поне плънката можеш да ползваш.
Пакет кори - най често вземам Фамилия, 5-6 яйца,сирене на око/около 250-300гр/, кофичка кисело мляко, около половин ч.чаша олио, сода бикарбонат - малко се сипва в чаена лъжица и се гаси с няколко капки оцет, краве масло.
Първо натрошавам сиренето, добавям яйцата, к.мляко, олиото и содата изгасена с оцета. Разбърквам добре. Мажа тавата с олио. Капвам тук -там от плънката/това го правя само ако ще обръщам баницата върху буркани за да не спада/, слагам първия лист като подложен. След това върху всеки лист слагам по няколоко /2-3/супени лъжици от плънката - разпледелям равномерно. Завивам кората на рулце/ като розичка/ и първата я слагам в центъра на тавата и около нея по същия начин свивам другите кори/ получава се като слънце/. Като наредя всички кори - върху всяка поливам от останалата плънка, слагам нарязани парченца краве масло - хаотично върху баницата и пека. Всеки път става сполучлива и се изяжда за норматив.
МерСедес Ти като искош да е вита, завий си я в кръг и пак полей с каквото ти остане от плънката, сложи си масълце и печи.

Общи условия

Активация на акаунт