За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 26

  • 32 031
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 777
Mишелин ,направи си го в отделни пликчета за едно ядене и го замрази,нищо няма да му стане. Simple Smile

# 706
  • Мнения: 382
за пърженето на патладжани/тиквички

-приготвяте си смес от 1 част оцет и 4 части вода в една по-издължена купичка
- нарязвате както ви харесва патладжаните/тиквичките
- посолявате ги и ги разбърквате леко
-вземате едно резенче,овалвате го хубаво в брашно и го нареждате някъде на по-широко място,за да не се застъпват парченцата едно с друго
- загрявате си олиото-наливате повечко ,да е поне на 1см от дъното на съда
- вземате набрашненото парченце,топвате го хубаво,но за кратко в сместа от оцет и вода и го слагате в сгорещения тиган


 Олиото остава бистро дори и два кг да изпържите,а докато трае пърженето мирише по-скоро на мекици. И ако патладжаните/тиквичките са нарязани по-тънко ,след като се изпържат по този начин
стават хрупкави като чипс.


Това го научих тук,от форума,но ,за съжаление не съм си записала от кого е тази хитринка....

# 707
  • София-Младост
  • Мнения: 23 389
Замислила съм да направя пай Банофи, та в тази връзка да оппитам варили ли сте кондензираното мляко в микровълнова...нещо 5 чака ми се виждат много. И друго...ако го варя на котлон може ли да спра процеса за малко или трябва да е непрекъснато варене? Rolling Eyes

# 708
  • Мнения: 340
Здравейте сладур4ета...
Малко ме срам  Embarassed, преди бях искала рецепта за курабийки, ама не си я записах, а сега немога да я открия newsm78
Ще може ли някой да ми я даде отнова за Лесно курабийки

Редактирам се: Намерих ги.  Whistling

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 11:49 от A_S_Y_77

# 709
  • Мнения: 5 021
Може ли пърленка да се пече във фурната?

# 710
  • София
  • Мнения: 1 832
Замислила съм да направя пай Банофи, та в тази връзка да оппитам варили ли сте кондензираното мляко в микровълнова...нещо 5 чака ми се виждат много. И друго...ако го варя на котлон може ли да спра процеса за малко или трябва да е непрекъснато варене? Rolling Eyes

Можеш да го вариш в микровълновата. Изсипваш го в по-голям съд подходящ за МВ и първо на по-ниска степен за около 4 минути и после още най-много за десетина, като увеличаваш степента. Трябва периодично да се разбърква. В началото мислих, че ще изкипи, защото се надига и отварях вратата много често, но накрая ми писна и реших да видя до къде ще се вдига и за мое най - голямо учудване установих, че не извира.
Това го научих от Pety

# 711
  • Мнения: 2 845
за пърженето на патладжани/тиквички

-приготвяте си смес от 1 част оцет и 4 части вода в една по-издължена купичка
- нарязвате както ви харесва патладжаните/тиквичките
- посолявате ги и ги разбърквате леко
-вземате едно резенче,овалвате го хубаво в брашно и го нареждате някъде на по-широко място,за да не се застъпват парченцата едно с друго
- загрявате си олиото-наливате повечко ,да е поне на 1см от дъното на съда
- вземате набрашненото парченце,топвате го хубаво,но за кратко в сместа от оцет и вода и го слагате в сгорещения тиган


 Олиото остава бистро дори и два кг да изпържите,а докато трае пърженето мирише по-скоро на мекици. И ако патладжаните/тиквичките са нарязани по-тънко ,след като се изпържат по този начин
стават хрупкави като чипс.


Това го научих тук,от форума,но ,за съжаление не съм си записала от кого е тази хитринка....


 

newsm78 не пръска ли при пърженето, все пак потапяме във водичка?
И още нещо ме хвърля в размисъл - защо да се соли предварително? За патладжана е ясно - да се отцеди горчивия сок, но след това го измивам и чак когато изпържа тогава посолявам.

# 712
  • Мнения: 51
Може ли пърленка да се пече във фурната?
Аз я правя на грил-тиган.

# 713
  • София
  • Мнения: 1 762
cecunka76 , този начин на пържене на тиквички и син домат беше хит миналото лято  Peace Аз ги правех по друг начин. След като се овалят в брашно се слагат пак така наредени да не се допират. Мазнината се нагрява добре и непосредствено преди пържене се потапят в купа с ледено студена вода. Аз слягях лед във водата. Не пръскат, или поне не много. Интересното е наистина това, че олиото остава чисто и не намалява. Тоест зеленчуците не поемат мазнина. На който го казвах никой не вярваше, докато не опита. Вече само така пържим. Стават страхотни. А по- тънките наистина са като чипс. Леле как ми се приядоха. А за посоляването си решеваш сама кога. Според мен няма значение.  Peace

# 714
  • Мнения: 5 021
Може ли пърленка да се пече във фурната?
Аз я правя на грил-тиган.

И аз ги правя на грил тиган, но бавно става  Rolling Eyes мислех на фурна дали ще станат и дали ще е много различен вкуса.

# 715
  • Мнения: 1 111
кога се соли месото пр ипържене-в момента на пърженето или след това

# 716
  • Мнения: 340
Дайте идея как да приготвя свински ребра

# 717
  • София-Младост
  • Мнения: 23 389
Дайте идея как да приготвя свински ребра
1.Със зеле
2. Само запечени във фурната

# 718
  • Мнения: 1 111
или мариновани - на скара

# 719
  • София
  • Мнения: 1 762
Със соев сос и кола - стават бързо и са по китайски вкусни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт