Нека има Еко подфорум в Бг-Мамма!

  • 8 768
  • 177
  •   1
Отговори
# 150
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Е не всички четат "Майки (бъдещи и настоящи)"(аз специално - не) , може да се сложи в няколко форума - така поне ще има частично, минимално решение.

точно това имах предвид - във ВСЯКА еко тема да има препратка към, указателя, а вече от него - кой където си иска да се насочи, но всички на 1-я си пост да имат и него в линковете си.... май не го обяснявам добре  ooooh!

# 151
  • Мнения: 6 713
Да, нека да има на 2-3 места поне, така по-лесно се проследяват. Защото и аз влизам пък основно във форумите, които са пълни с глупости както се изразиха някои потребители. Tired

# 152
  • Мнения: 6 362
Относно създаването на обобщена справочна тема с линкове към останалите, мисля, че най-добре е да е в Общ отчетен подфорум (дори може да я заковем, за да не потъва назад). 

Така хем ще е лесно достъпна, хем ще може да се редактира непрекъснато от този, който пусне темата (само в отчетните подфоруми редакцията не е ограничена).

# 153
  • Мнения: 2 132
В Общ отчетен подфорум влизат май най-малко потребители..

# 154
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
В Общ отчетен подфорум влизат май най-малко потребители..
Нали става дума именно за това (пиша бавно):

1. Създава се справочна тема. Тя не е дискусионна. В нея са събрани всички линкове, които е нужно (някой без много страсти трябва да подбира, си мисля).

2. Така създадената тема е закачена в Общ отчетен.

3. В Общ отчетен не е ограничено редактирането на първия пост, затова който се наеме да я поддържа, ще може сам да я обновява с нови линкове и да чисти стари.

4. Линк към тази тема с ресурси може да се дава в различните еко-теми (и не само еко, защото както колегите са отбелязали на по-задните страници, поне половината теми определено нямат общо с екологията; иначе е ясно, че човек ако засуче нещата, ще намери начин да върже която и да е тема с екология, но не това е целта).

5. Имаме еди-колко-си най-разнообразни теми - за зелено родителство, за разделно събиране на боклука, за менструални чашки, за ЕБХ и т.н. - всяка стои в съответния си подфорум, но във всяка е даден линк към общата ресурсна тема, където са събрани линкове към всякакви други теми, които може да са от интерес (именно така, защото не всеки, който прави едно, ще прегърне всички други идеи).

6. Който влезе в дадена тема, вижда в началото й линкът към ресурсната библиотечна тема и ако желае, я посещава.

7. Ако някой линк го заинтригува, по линка, по линка - стига до съответната тема.

8. Така че, в крайна сметка няма да е никаква пречка това, че ресурсната библиотечна тема стои в Общ отчетен, а даже е плюс; по същия начин е плюс, че темите хем си стоят в тематичните подфоруми, и се виждат от всички посетители, хем са линкнати в ресурсната библиотечна тема.

9. Край.

# 155
  • Мнения: 2 132
Аз това го разбрах, но нали по-назад се коментираше, че целта е да се популизира еко идеята и за това си мисля, че Общ отчетен не е най-подходящото място, защото не е много посещаван.

# 156
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
E, по-популярно от най-разнообразни теми в най-разнообразни подфоруми аз не виждам как може да стане Grinning

# 157
  • Мнения: 2 132
E, по-популярно от най-разнообразни теми в най-разнообразни подфоруми аз не виждам как може да стане Grinning
Като се сложи справочната тема в по-посещаван подфорум  Wink

# 158
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
В Общ отчетен подфорум влизат май най-малко потребители..
Нали става дума именно за това (пиша бавно):

1. ....

това имах предвид, но не го обясних добре....  Whistling

# 159
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Като се сложи справочната тема в по-посещаван подфорум  Wink

Бързо ли четете или не искате да разберете...? newsm78

# 160
  • Мнения: 2 132
Като се сложи справочната тема в по-посещаван подфорум  Wink

Бързо ли четете или не искате да разберете...? newsm78
Аз разбрах, че няма кой да си играе Simple Smile

# 161
  • Мнения: 2 652
Като се сложи справочната тема в по-посещаван подфорум  Wink

Бързо ли четете или не искате да разберете...? newsm78
Аз разбрах, че няма кой да си играе Simple Smile


Дааа, дааа. Разбрахме - "ще ви замолим най-любезно да ви забием в трета глуха и ако искате еко-меко - търсете си навън".

# 162
  • Мнения: 6 362
Извинете, но вече и аз не разбирам.
Искате, ако може, форум, но ако не може форум, то поне по една тема във всеки форум и ако може персонален модератор, който да организира и допълва темите с линкове, защото на вас не ви се занимава и не обичате да влизате в други подфоруми.
А най-добре, ако е възможно, някой да смила и синтезира информацията и да ви праща по мейл най-важното и то само това, което ви интересува, защото не ви се четат глупости из форумите.

Нали идеята бе за справочна тема със събрани линкове, връзка към която да има във всяка една еко-зелена тема, независимо в кой подфорум е и тази тема да може да се допълва и обновява непрекъснато? Не може хем да е в друг форум, хем да може да се допълва и редактира непрекъснато, а отделен модератор за една тема няма как да се назначи, нито пък има модератор, който да се занимава персонално само с това.

# 163
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Писали сме едновременно с Мамма... И аз само да я допълня...


Аз разбрах, че няма кой да си играе Simple Smile

Дааа, дааа. Разбрахме - "ще ви замолим най-любезно да ви забием в трета глуха и ако искате еко-меко - търсете си навън".

При условие, че повечето разбраха, какво точно искаме да ви кажем... Нямам идея защо продължавате да давате гласност на високопарни фрази без практически смисъл...
Първият от горните два цитата е твърде грубо изображение на действителността... Да, наистина, модераторите са малко... Не могат изобщо да покрият четенето на всичко, което трябва да четат... Потребителите са над сто хиляди, модераторите - една шепа хора (около двадесетина)... И това го пиша не като оправдание, а като молба... Многократно изречена от колегите в тази тема... Да синтезирате сами информацията и да я давате в сдъвкан вид на модераторите, пък те да я слагат в първия постинг на тази тема... Защото...
Вие сте радетели за "екологичната" тематика... Вие искате такивата теми да бъдат обединени... Разбрахте, че отделен подфорум няма да се направи... Тема, която ще е библиотеко-указател на избраните от ВАС теми от целия форум е компромисен вариант... Що се отнася до мястото й - общ отчетен подфорум... То е изключително подходящо... Какви са тези подмятания за трета глуха и подобни...? Уверявам ви, че евентуален "екоподфорум" би бил тридесет и трета глуха, не трета... А е подходящо мястото, защото там, САМИТЕ ВИЕ, радетелите на идеята, ще можете да редактирате и допълвате... Дори има неписано съгласие от модераторите и администраторите във форумите, отчетни теми да се пускат от специално създаден за целта "публичен акаунт"... Идеята е да не е натоварен един единствен потребител със задачата за събирането на информацията... А да си размените на лични паролата за този акаунт... И тази "еко" тема във вид на библиотека и указател... Да се прави от повече хора, не от един единствен... Опцията за неограничено във времето редактиране на постинги в отчетните подфоруми, ги прави и ЕДИНСТВЕНОТО място, където това е възможно... Никъде другаде не може да се случи... Затова - на тази тема, там й е мястото...
Да се надяваме, че след така подробно изнесеното ви обяснение... Всички ще сте разбрали...

И много моля, подмятания като горните две, повече да няма... Сами си "вредите" по този начин... Поведение и писане в стил ала "ощипаната Марийка от горната махала"... Няма как да помогне да се осъществи вашият замисъл...



Редакция: Забравих да спомена... Идеята на тази тема указател е да ИНФОРМИРА систематизирано и изчерпателно потребителите за търсената информация... Нейната идея не е да бъде нечия ТРИБУНА, някой да се изявява или да прокламира нещо... Че да трябва да е в посещаван подфорум и да я видят повече хора... Още повече, че Общ отчетен подфорум е един от "най-популярните", ако се съди от статистиките на форума... Почти наравно с Майки - бъдещи и настоящи, Клюкарник, Красива мама и другите най-посещавани форуми... Затова нямате никакво основание за подмятания от сорта ("трета глуха", "не е посещаван" и прочие)...!

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 16:13 от Ekcnpec

# 164
  • Мнения: 658
OK, нека да приемем това, което ни предлагат модераторите. Според мен предложението им е добронамерено. Времето ще покаже дали това решение е работещо Wink
Не се смятам за безпристрастна за да се ангажирам лично с воденето на справочната тема, напротив, но все пак нека да вървим напред и да не тъпчем на едно място. Предложението за "публичен акаунт" беше много добро и това ще освободи един конкретен потребител от личния ангажимент да следи и обновява.  Peace
Създадох този акаунт - Зелен информатор за да го използваме като публичен. Надявам се, че името ви допада Mr. Green Ще подготвя и справочната тема в общия отчетен за да я заковат модовете. После се надявам и други зелени да се включт в обновяването на темата, защото аз наистина не се чувствам безпристрастна и това беше забелязано (профила ми беше рафиниран от модератор Confused ). Ще пиша, когато съм готова.

Общи условия

Активация на акаунт