Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 6

  • 253 098
  • 744
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 669
Това си е симптом на засягане на коренчето.Полекувай се по добре преди да ходиш на работа!

# 616
  • София
  • Мнения: 958
Това си е симптом на засягане на коренчето.Полекувай се по добре преди да ходиш на работа!

Да, налага се......тези дни не излизах и като свърша нещо у дома и лягам заедно със стола на леглото.....Simple Smile
Благодаря ти.

# 617
  • Мнения: 669
Преди 12г ми правиха екстензии на П баня.Там след екстензията се лежи в това положение с вдигнати крака поне 2ч.Стоях 10или 15 дни|не помня|и все така спях само на гръб.Поради липса на легла|специални|под краката ми бяха сложили едни дунапрени на руло и високи възглавници зад врата.Така кръста остава в ниското,и ти си свит.Преди десетина дни ,се върнах От Карловските  бани.Там при болки за отпускане под краката слагат топка|голяма ,тези дето са в рехабилитациите|и на глезените торбички с пясък.Позата беше много по -удобна и отпускаща,от тази на П баня.Не знам на тебе как са ти я обяснили?

# 618
  • София
  • Мнения: 958
Слагам стола в нормално положение на леглото и качвам краката, сгънати в колената на 90 градуса на стола. Това ми обясни един приятел рехабилитатор. Лекарят нищо не ми каза.
В работата в петък го направих на килима - имаме стая за работа с деца и там имам възможност да се заключа когато е свободна. Така и изкарах деня иначе нямаше изобщо да се опитвам да ходя на работа. Сега болката се замени с това ужасно парене. Още внимавам много, не се навеждам изобщо, а приклякам.

# 619
  • Мнения: 669
Табуретката е по -добрия вариант.Малко по -ниска и по удобна.Като се прибереш от работа,гледай поне 1ч да стоиш в тази поза.Защо не попиташ невролога за системи с манитол?

# 620
  • Мнения: 114
Слагам стола в нормално положение на леглото и качвам краката, сгънати в колената на 90 градуса на стола. Това ми обясни един приятел рехабилитатор.

И аз съм си слагала табуретка,но съм лягала на земята за по твърдо. Правех го когато имах силни болки и ме успокояваше. След работа лягах за 30 мин.и след това бях ОК. И на мен ми го каза една рехабилитаторка.
Но по важното е да се прави гимнастика всеки ден.Поне на мен ми помагаше дори и сега продължавам да я правя. Сутрин като усетя болка и лягам на земята и я правя. И след това не ме боли.

# 621
  • София
  • Мнения: 958
Лина, имаш предвид гимнастиката, описана на първа страница на темата или нещо друго?

# 622
  • Мнения: 1 371
Здравейте, момичета.

За мое огромно съжаление искам да се включа в темичката ви.

Онзи ден бях на скенер. Резултат - наличие на тотална дискова протрузия с ..... Дълго е. Направо умрях... Уплаших се..

Утре съм при невроложката.

Кажете ми да се засилвам ли към някой от Токуда или от Св. София? Изобщо кажете ми нещо. Много се притеснявам.

 Hug

# 623
  • Мнения: 17 546
Имам дискомфрт и леки болчици, но са незначителни. Това стана след петата инжекция. Тишо ме предупреди да очаквам реакция. Обаче има още едно нещо, което може да е причина за това, като по време съвпадна с петата инжекция, ама... Embarassed Embarassed Embarassed

Ин@, съжалявам,  spoko но не се тревожи излишно. Чети тук, в темата, всички много помагат.  Peace Ако се придържаш към основни неща и си изградиш подходящия начин на живот, няма да имаш сериозни проблеми. Смятам, че основната ни задача е да стабилизираме положението и да се научим да се пазим! Hug

# 624
  • София
  • Мнения: 2 020
Имам дискомфрт и леки болчици, но са незначителни. Това стана след петата инжекция. Тишо ме предупреди да очаквам реакция. Обаче има още едно нещо, което може да е причина за това, като по време съвпадна с петата инжекция, ама... Embarassed Embarassed Embarassed

Бижу, много из/зачервено това нещо, бе!  Mr. Green


Ин@, дай малко подробности - на кое ниво ти е протрузията, как си в момента,
имаш ли силни болки и къде - кръст, крак, въобще всичко, което се сетиш.  Hug

# 625
  • Мнения: 1 371
 Hug Благодаря за отговорите.

Опитвам се да прочета всичко, но доста време ще ми отнеме.

Иначе моята болка е - ниво Л5-ЕС1. Тотална дискова протрузия с оформяне на медианна и парамедианна дискова херния. Двата неврофорамена са стеснени. Дуралният сак и нервните коренчета са компримирани. На това ниво се открива и вакуум феномен в диска, както и дегенеративни промени в интервертебралните ставички, а също и остеофити по задния долен ръб на Л5.

Има ли някой, като мен?

Иначе, болките са ми основно в кръста. Навеждането - трудно. Особено сутрин. Имам напрежение и в горната част на краката (бедрата, но в задната част). Като се раздвижа и всичко минава. Но не всеки ден ми минава.  Sad Но напоследък доста се засилиха болките, когато ги има.

Роман написах. Свършвам вече.
Благодаря на всички.

# 626
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте Hugмай и аз съм за вашата група  Rolling Eyesпреди 6 години претърпях автомобилна катастрофа и удара основно беше в бедрото на десният ми крак,тогава повече от 2месеца не можех да стана от леглото.Но лека полека нещата се оправиха от само себе си ....но явно съм се лъгала,че съм добре....от един месец имам страшна болка ниско в гръбначният стълб,онзи ден чак корема ме болеше от дясната страна.Малко късно реших,че трябва да потърся помощ  Embarassedличната ми изписа нурофен и аулин  ooooh!искам да проверя какво е положението,но не знам от къде да тръгна  Praynigблагодаря предварително  bouquet  bouquet  bouquet

# 627
  • София
  • Мнения: 2 020

Има ли някой, като мен?


Аз, аз.  Mr. Green
Проблемите са ми на точно на същото ниво, нервните коренчета
са компримирани и т.н. , абе всички красоти дето ги имаш.
От колко години са проблемите ти? Пиеш ли някакви хапчета в момента?


Иначе, болките са ми основно в кръста. Навеждането - трудно.

Никога не се навеждай от кръста, приклякай, когато трябва да вземеш нещо
от пода.

# 628
  • София
  • Мнения: 2 020
cveti__petkova, посикай си направление за невролог от
личната, който да те прати на ЯМР или най-малкото, скенер.
Не отлагай и не се уповавай на нурофена и аулина. Няма да ти
помогнат. От личен опит споделям.  Sad

# 629
  • София
  • Мнения: 553
Sophia L. благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт