Одеало на надеждата - Робин за плетачки

  • 74 661
  • 725
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 589
 Включвам се и аз! Биг Пуфана, имаш ли схема? Чакам разяснения от каква прежда може и т.н.

# 61
  • Мнения: 114
Олимпич, къде се загуби, толкова време?! Липсваше ми.  Heart Eyes

Ето схеми от Найтуишчето. А тук са изплетени вече.

Аз съм си заплюла тази за пробич.

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 10:02 от big pufana

# 62
  • Мнения: 498
big pufana снощи я броих тази. За размера на нашето квадратче ще трябва да се плете странично (от към гръбчетата) иначе ще се получи широко.

# 63
  • Мнения: 0
Въпросът ми е следния:
след като се съберат квадратите, кой и по какъв начин и схема ще ги зашива?
Парченцата се изпращат на Кабзи, тя ги съшива , снима и продава на благотворителния базар в Русе  Peace Ако има някой, който иска одеало за другите благотворителни базари, да си каже, първото е за Кабзи , и няма мърдане  Laughing
Теменуга2, браво!!! Ей това се казва бързина!
Пуф, по - добре май мериното, че наистина Елината боцка малко и е мъхеста! Но пък вижте на една от снимките , които съм качила, нито цветово не съвпадат квадратчетата, нито като техника, а пак става красиво и интересно... Не го мислете толкова, това е само игра, пък ако е от полза, толкова по - добре  Wink Hug
Анкетата има две нови опции, може да погледнете  Wink
кабзи записвам се при теб защото си ми най близо кажи ми то4но какво да направя кога и каде го иска6 браво на вас плета4ки за идеята записвам се

# 64
  • Мнения: 589
 Пуфанче- Hug, мерси за линкчетата.Размерът на парчетата колко идва като см, че пак не схванах newsm78

# 65
# 66
  • Мнения: 114
Ох, сега влизам от бурята навън. Купих 200 гр. Тото на Статекс. Бонбонесто лилЯва е - цвят 31. Иглите са дадени 8-9, ама аз ще ги тествам на 6 примерно. Почвам модела с целувката, после ще показ колко се получава.

# 67
  • Мнения: 1 287
Момичета,благодаря ви за доверието   Heart Eyes

Първата ни акция за тази година е следващата седмица за Св.Валентин.Следващата е на 21 март - Пролетен благотворителен карнавал,на който ще има и щанд със сувенири иможе би до тогава ще сме готови със самото одеало.Ако не се продаде на нашия щанд или не успеем до тогава да го изплетем,ще го изпратя на други звена на ДБМ,където ще правят благотворителни акции за Велик ден.В този подфорум в закована тема са дадени пролетните акции на ДБМ в градовете,където има доброволци на фондацията,можете да ги прочетете.
Според мен изборът на прежда си е ваш,кой колкото желае квадратчета да оплете.Накрая може да излязат не едно ,а две одеала  smile3508.

Адресът си ще ви напиша на ЛС.

Най-евтино ще ви излезе транспортирането с БГ - пощи.Пращате квадратчетата в плик за писма като препоръчано писмо.Според теглото излиза около 1,29 и 1,89лв.Така няма да се загубят,защото трябва лично да отида до пощата и да си ги взема.

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 12:41 от kabzimalka

# 68
  • Мнения: 73
Започнах с плетенето на първото си квадратче, с акрилна прежда, но не се сещам за името, защото етикета е итдавна изхвърлен.
Квадратчето е на 5 номер куки, на 36 бримки. Мисля да използвам шаблоните,които е дала Пуф като го довърша ще показвам  Peace

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
аз също започнах квадратчето на игли 3,5 преждата ми  е ализе бебе батик-90 акрил и 10 полиамид.Фантази на 5 ли трябва да плетем?Кажите ми докато не съм го оплела....

# 70
  • Мнения: 197
blue eye , важното е квадратчето да бъде с размери 15 х 15 см, ще се наложи да мериш, но и да не уцелиш съвсем точно, няма да те върнем Wink
Плеткате ли, а? Laughing Тази събота и този сняг са точно за такова занимание! Party knit cold

# 71
  • Мнения: 73
аз също започнах квадратчето на игли 3,5 преждата ми  е ализе бебе батик-90 акрил и 10 полиамид.Фантази на 5 ли трябва да плетем?Кажите ми докато не съм го оплела....
Ами започнах го на 5, защото 4-ката ми не е на лице в момента, дадох я на една прителка. Но мисля че пак се получава

# 72
  • Мнения: 589
blue eye , важното е квадратчето да бъде с размери 15 х 15 см, ще се наложи да мериш, но и да не уцелиш съвсем точно, няма да те върнем Wink
Плеткате ли, а? Laughing Тази събота и този сняг са точно за такова занимание! Party knit cold
Ииии, най-сетне конкретен размер! Hug
 След мъничко сядам да плеткам, намерих едни остатъци от чисто памучна прежда- идеално ще влязат в употреба!

# 73
  • Мнения: 0
Запишете ме и мен за голямото одеало!Идеята е уникална!
Много набързо прегледах темата и не схвахан ще се кооперираме ли по градове за изпращането на парчетата?

# 74
  • Мнения: 1 287
Запишете ме и мен за голямото одеало!Идеята е уникална!
Много набързо прегледах темата и не схвахан ще се кооперираме ли по градове за изпращането на парчетата?

 ъхъ Peace

Общи условия

Активация на акаунт