Отговори
# 705
  • Мнения: 683
didi666 за Чиполино се колебая много. наистина има доста противоречиви мнения. Има и + и -. Това, което ме притеснява е, че са китайски. Явно напоследък са решили да излязат от ниския сегмен (където са Бертони и Кангуру) и увеличават цените, но не съм сигурна, че това означава, че са си подобрили качеството. Хубавото за мен е, че имат добър сервиз и дават резервна количка, ако  нещо се случи на твоята и имат 2 год. гаранция (поне официалният им магазин ме уверява в това. аз мислех от там да си взема количката за по-сигурно).
иначе Пег Прего са хубави, но на мен ми идват скъпи. аз съм решила да не надхврлям 400 лв. за количка. за тази сума съм си харесла и Грако. Тези дни ще ходя до един магазин в Люлин, където ги предлагат. Winnie the Pooh изрази добро мнение за тях. ще разпитам и ще реша.

момичета, споделяйте за количките си! кой каква си е купил и как стои въпросът с обслужването. ще е хубаво да обменяме опит  Peace

а за моите шефове...без коментар Rolling Eyes

# 706
  • Мнения: 339
Уффф най накрая и аз успях да разгледам снимките.Видях и малката Ивет Laughing
Марини,дрешките са супер,много сладки.Не можах обаче да прочета никъде в сайта,за колко време става доставка?

Понеже имам опит вече с този сайт да отговоря - доставката отнема един ден, освен, ако не са поръчани в петък. Тогава идват в понеделник.

# 707
  • Мнения: 1 990
kaat, качеството ми се струва доста добро - и двете са 100% памук и са много меки и приятни при допир!
Жени, не знам да ли имат определено време за доставка, но са много бързи: вчера поръчах около обяд, веднага ми се обадиха за потвърждаване на поръчката и днес в 9.15 ми бяха на вратата /друг е въпросът аз къде бях тогава Wink/
MamaMoni, лежи си, не си заслужава накрая да поемаш рискове!  Hug А колко е сериозно може да ти каже някой с опит или лекар, най-добре!

# 708
  • Мнения: 380
Добро утро!
То при вас е следобед вече  Grinning
Емили, честит рожден ден! Да си жива и здрава и едно сладко бебче да гушкаш Април  Hug

megan, абсолютно същото ми се случи вчера. И мен снощи отдясно ме почнаха болки, ма като менструални направо. И през около 30 минути. Легнах на дивана и не мръднах. И през нощта не можах да спя въобще. Само си мислех глупости. Едва се обръщам в леглото нощем, а денем ходя и пуфтя като хипопотам  Joy

Аничка, не се тревожи за храненето! Вината не е твоя! Hug. В началото бебетата са по-мързеливи. Моят дивчо например седеше на гърда по 1час първия месец. После му схвана цаката и се нахранваше за 5 минути. Чак не можех да повярвам! И така си остана до края - повече от 5 минути никога не е седял на гърдата. Относно гърдите как съм давала - от една на ядене. После на другото ядене -другата гърда. Усещах си някакси коя е празна и коя е пълна и така. Ти защо мислиш че нямаш достатъчно кърма? Цеденето не е въобще показателно! Аз не можех да изцедя нищо един месец след раждането, а кърма си имах предостатъчно,защото Нико се наяждаше. Не искам да звуча като проповедник, но най-добрия начин за увеличаване на кърмата е да слагаш бебето колкото можеш по-често. Ти си го знаеш това де Simple Smile  Hug

# 709
  • Мнения: 683
MamaMoni аз бях същата с магнезия. пиех си го както ми щукне и не се жалех много - чистене, навеждане, ремонт вкъщи, където хич не се спрях... явно от цялото това усилие и щракане с пръсти ми се е скъсила шийката. моята е 3 см, а док ми каза, че нормално е 4-5 см. на мен не ми каза да лежа по цял ден ( а и мен не ме свърта), но каза да си почивам повече. позволявам си лека разходка по 30-макс 60 мин на ден, което ми се отразява добре на схванатите кости.

# 710
  • София
  • Мнения: 1 621
Emyly81, чести рожден ден, да си жива и здрава и много сбъднати мечти!


anni2002, не се тревожи, че бебката яде толкова бавно, мъничка е още, тепърва ще задобрява във всичко, имай сили и търпение! Hug

zar4e, и аз си ги мисля тези неща, ние с дребната сме почти постоянно заедно, сигурно ще има ревност, а недоспиването ще ми се отрази със сигурност негативно на нервите, хич не искам да си го изкарвам на нея... Tired

За магнезия- и аз знам, че се спира окончателно в началото на 9 месец. Аз вчера имах 10-на контракции, ама безболезнени, днес нямам нито една. Лежането много помага наистина...А и успях да се наспя и вчера и през нощта. Дано и тази нощ да е така.

Хубава вечер! Wink

# 711
  • Мнения: 3
Здравейте сладки тумбачета!!!!!!! Hug Hug Hug
             Честит Рожден Ден на Емили и нека април се радва на сладкото си бебче!!!!!!
  Снощи наистина си беше вълшебно и въпреки умората ми/нали се прибирах от Пампорово,че и шофирах/ много се забавлявах и разтоварих..... Laughing Laughing Laughing............
  както вече разбрахте следваща среща е насрочихме на 10.03.2010г. в 18.30 -сряда,в Дон Домат на Славянска и 6-ти септември...............да отпразнуваме и Денят на МАМА.............и живот и здраве следващата с бебките вечееееееее.................почвам да правя списъка за 10 .03 .2010.............управителя ме помоли за по-точна бройка така че чакам всички желаещииииииии
       а днес направо ме нападнаха клиенти и не можах да си вдигна главата-умореничко съъъъъъъъъъъъъъъм...........по-късно ще вляза да видя за протокола кой се е записъл.....

# 712
  • Мнения: 1 380
Неличка kak така момче???
В такива ситуации човек съвсем да се обърка.... ooooh!
Мой колега татко на 3 мом4ета вчера ми каза, че до последно са бъркали 3-тият младеж с девойка и разказвам на мъжо и той се хили:
-А и нащо сигурно са го объркали..... hahaha hahaha hahaha
(нали той искаше момче)

# 713
  • Мнения: 1 350
Неличка,Сладкишче и моят мъж до последно ще се надява да има грешка някаква и бебето да е момиче ,въпреки ,че аз 2 пъти с очите си му видях пишлето .И все пак той не губи надежда ,че грешки ставали  Crossing Arms
Джули ,страхотна си на снимките ,такава заразителна усмивка ,браво  Hug
Изобщо ,всички сте много усмихнати ,сияете направо ,не видях измъчени от бременността жени ,които да се оплакват от болежките си  Laughing  Дано да успеете да се съберете още един път поне  Hug

# 714
  • Мнения: 59
Данче, Сладкишче, ама той и моя не губи надежда, снощи вика - Я да видим на тати момичета дали ритка  hahaha Joy
Тъй като лекарката когато каза, че е момиче, той се обади да се хвали на всичките си приятели и роднини, сега ми забрани да казвам, че е момче hahaha Joy Мъжо вика другия месец ще отидем при друг лекар да видим той какво ще каже, казвам му, че най-голямо значение за мен има детето да е здраво, а той и аз искам да е здраво, ама и да е момиче Flutterей голям смях, даже купил розови пантофки LaughingДнес излизахме по магазините и той гледа розови дрешки и вече ме дразни Blush

# 715
  • Мнения: 539
ЕЛИ МЕЛИ,МАРИНИ благодаря за бързите отговори.Много хубави неща има и аз ще се възползвам .
Лека вечер от мен и спокойна нощ Hug.До скоро  bouquet

# 716
  • Мнения: 63
Здравейте,

Последните няколко нощи само сънувам ражданци; разбира се, най-вероятно продиктувано от многото четене напоследък на такива теми из форума(подбирам само полжителните  Mr. Green макар винаги да се намери кой да о.ере, с извинение, пезажа).
 - Тези, които са раждали във вана, споделят колко облекчавала водата.
 - На голяма част от момичетата като са усетили, че им започват контракциите, минало мнооого време, докато идат в болницата. Примерно сутринта се почва, а отиват чак привечер.

Като обобщение се чудя, ако стане така и при мен, почна да усещам контракции без да са ми изтекли водите, дали ще е хубаво/подходящо/разумно или по-скоро обратното да си напълня ваната и да полежа 10тина 15 мин? Или няма да стане тая?
То всичко е толкова индивидуално де, ама развивам всякакви сценарии.
Най-ме е страх обаче, че при мен таткото много пътува по работа, и понеже не съм от късметлийките - ще тръгне да се ражда нашата като съм сама. Не ми се мисли.
Елчето ни разказа вчера как не е било чааак такава умирачка при нейно предишно раждане (ама тя как цветно разказвааа Flutter умряхме си от смях) и само се моля и при мен да е така; с такава емоция и заряд да разказвам за моето  Heart Eyes

# 717
  • София
  • Мнения: 95
MamaMoni,
По-честите контракции са наистина проблем в по-ранен стадий на бременността, затова и предписват магнезия. Но както вече казах, в края на бременността това може да се превърне в пречка за нормалното й приключване. Аз го пия от 5-ия месец насам, всеки ден по едно прахче Диаспорал и продължавам до момента по предписание на лекаря ми. Смятам обаче, че това ще приключи в началото на 9-ия месец.

Иначе за скъсяването на шйиката недей да се притесняваш излишно. Моята шийка изначално е по-скъсена - това го каза както моят лекар, така и доц. Димитрова при феталната морфология. Даже в нейното писание след прегледа мисля, че беше записала нещо като 2,3 см, във всеки случай беше под 3 см, а тогава бях в 20 г.с. Но и двамата бяха на мнение, че е трудно да се каже кое е точно нормата - при всеки е индивидуално. При мен май е просто физиологична особеност - иначе шийката е затворена, получавам контракции само от време на време без да са болезнени, тоест до момента нямам причини за големи притеснения. Продължавам още да ходя на работа, шофирам активно и понеже в колата и пред компа двигателната ми активност е сведена до минимум, винаги когато мога правя разходки. А пък на рождения ден на сестра ми през януари си потанцувах добре в "Синатра"  Grinning

Така, че гледай спокойно напред - остана още малко време. Ще се справиш !

# 718
  • София
  • Мнения: 95
Като обобщение се чудя, ако стане така и при мен, почна да усещам контракции без да са ми изтекли водите, дали ще е хубаво/подходящо/разумно или по-скоро обратното да си напълня ваната и да полежа 10тина 15 мин? Или няма да стане тая?
То всичко е толкова индивидуално де, ама развивам всякакви сценарии.
Най-ме е страх обаче, че при мен таткото много пътува по работа, и понеже не съм от

milli_vanilli, мисля, че не е никакъв проблем да си направиш вана по време на подготвителните контарции. Казват, че наистина облекчава. Така, че ако ти е приятно да вземаш вана и това наистина ти помага при контракциите, мисля че спокойно може да го направиш и да се отпуснеш за известно време. Но както сама си го написала, само при условие, че околоплодните води не са изтекли. Иначе ще трябва да се задоволиш само с един душ преди тръгване към болницата  Simple Smile

Стайтът на abubu заинтригува и мен, дори ме засърбяха ръцете да започна веднага да поръчвам. Обаче ще изчакам и следващата седмица, когато се надявам да приключа с активната работа, да съм по-свободна и по-спокойно да се отдам на удоволствията  Mr. Green

# 719
  • Мнения: 683
за сайта и аз да питам: наистина ли са нормални (даже ниски) цените? моичкият иска тази седмица да купим всичко за бебо от един магазин тук в Люлин (от А до Я). магазинът в хубав и наистина има всичко, а и казват, че е с най-добрите цени.  та с чудя дали да поръчам или да си купя на място  newsm78. ако някой има впечатление от цените (дали са по-ниски отколкото в магазините) моля да сподели. наистина нямам представа.

Общи условия

Активация на акаунт