Отговори
# 720
  • Мнения: 4
Много Благодаря за хубавите пожелания!!! newsm51
Днес наистина се чувствам много спешъл Joy

# 721
  • Варна
  • Мнения: 223
А каво ще правим ако има изненади при раждането и не са ни познали пола....?

Ще има ли в темата обяви от рода : Заменям розови дрешки за сини.  Joy

# 722
  • Мнения: 4
за сайта и аз да питам: наистина ли са нормални (даже ниски) цените? моичкият иска тази седмица да купим всичко за бебо от един магазин тук в Люлин (от А до Я). магазинът в хубав и наистина има всичко, а и казват, че е с най-добрите цени.  та с чудя дали да поръчам или да си купя на място  newsm78. ако някой има впечатление от цените (дали са по-ниски отколкото в магазините) моля да сподели. наистина нямам представа.
Аз имам впечатление от този магазин, че е много добре зареден, но цените определено са завишени.Сравнявала съм доста неща и стигнах до този извод.Дрешките от сайта и мен много ме блазнят и другата седмица и аз ще си поръчам smile3521

# 723
  • Мнения: 10
Честито на рожденичката.Живот и здраве и бебче април.

milli_vanilli за притесненията ти да кажа че аз предния път започнах да усещам от вечерта още неразположение.Викам му на моя че не е като друга вечер болката.И хоп при моята докторка в 12 вечерта.Тя ме прегледа и вика няма нищо ходи да си легнеш,наспи се и утре по обяд ела пак да те видя.Наспах си се аз като бял човек,станах къпах се и по обяд при нея.И понеже щях да раждам в Хасково и съм й казала че имам там роднини,тя ми каза иди там да си по-близо.И моя защото беше на работа,с моя баща се отправихме на път.И аз да не остана без количка първо ходихме до един магазин за гледам какво има и да си харесам.Оттам на Кенана на разходка като през цялото време съм си била с контракции които бяха много слаби и неболезнени за мен.Та става към 17 часа и имам уговорка с тамошната лекарка да ида на преглед.Отивам аз а тя ''Отивай направо в родилното''.Тръгваме да се обадим първо че няма да се нощува при роднините и с моя късмет колата отказа да запали после.Както и да е се добрахме до болницата.Било е към 18 сигурно,кой ти е гледал час.Приемат ме там и тъй като се бях бръснала на обяд това ми го спестиха но ми направиха клизма.Качиха ме в предродилна и ме пуснаха да слушат на бебето тоновете.Така и не ми се засили болката при контракциите,както си мислех.Като ме приеха бях с 6 см разкритие и явно се увеличаваше прогресивно,но водите не ми изтичаха.Така че докторката ми ги спука с нещо като дълга игла и не ме е боляло изобщо.След това ме преместиха в родилна(да кажа само че и при мен не беше напълно легнало положението на магарето) и незнам колко време прекарах там но след има няма 3 напъна малкия се роди.Точно срещу мен имаше часовник и успях да видя че е 21 часа и легнах назад.Държаха ме там два часа и към 23 ме сложиха на една количка връчиха ми бебето и багажа и ме пратиха на горен етаж където са майките с бебета.Така откарахме 5 дена и на 4 май си бяхме у нас.Така че за мамите на които им е за първи път да не се притесняват отсега с което само си вредят на психиката.

Както се казва позитивно мислене че всичко ще се развие по най-добрия начин.Лека вечер от мен,дано не съм досадила с дългия разказ.

# 724
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета...

Отчаяно се нуждая от съвет или поне някаква информация.Вчера ми при преглед ми откриха Стрептококи Б или нещо такова.Изписаха ми Амоксициклин и ми казаха че по време на раждането ще ми пуснат пак атибиотик. Какви са тия бактерии от къде се вземаха и идея си нямам.Прочетох ужасни неща в Нета и се обърках тотално. newsm78
Някоя от вас сблъсквала ли се е с този проблем?

Иначе ние сме добре за сега,чувствам се идеално и бебчето има добри тонове вече,само тези Бактерии сега.Изпаднала съм в паника.Ужас....

# 725
  • Мнения: 1 710
Момичета, ако Мили Ванили, или която и да е друга бременна вземе вана и в това време изтекат водите, дали ще усети? Аз така и не придобих опит с контракции и изтичане на води, така че нямам никаква представа дали е осезаемо изтичането или ако е във вода ще остане незабелязано. newsm78

# 726
  • Мнения: 1 350
Марги ,снощи гледах един филм и там точно така стана - момичето тръгна да си взема вана и не разбра дали са й изтекли водите  hahaha Филмчето е много забавно ,от 2007 година е  - "Позабременяла"  hahaha
Препоръчвам го на всички  Crazy

# 727
  • Мнения: 4 358
Ох изчетох ви много пишете.Не съм гледала снимките още - не мога да докарам до там, но не се съмнявам какви сте хубавици Peace.
За кажа за тези които са се записали на отворени врати в Токуда или се канят да ходят там - стаи и т.н няма да видите.Там не се допускат външни до родилно.И май по добре.
Защото като ходих в Шейново имаше жени на монитори в предродилна и някаква тумба бременни наднича.Добре е да се види Peace да, но все пак са външни хора.
В ТК показват битовизмите - стаи, родилна т.н, но в Токуда отворените врати са под формата на лекция в Аулата на 9 ет. а битовата обстановка се вижда на снимки.
Никой няма да ви допусне до родилно.Казвам го да си знаете.
Katy Charles за тези бактерии само съм чувала, че нормално живеят във влагалището на някой жени и не предизвикват беда, но при раждане са опасни за бебчето.Затова е хубаво да се лекуват и евала на доктора ти ,че се  е сетил да те види и за това Peace Peace Peace.Кажи моля те при стандартна микробиология ли ти ги откриха или е специфично изследването newsm78
Не се страхувай - важното е да се предприемат мерки.Кзаха ти, че ще ги лекуват нали?

# 728
  • Варна
  • Мнения: 923
Да се изкажа и аз за м-н Абубу, че съм много доволна. По мое мнение им е доста беден асортимента за бебета, но много ми хареса качеството на дрехите и бързината на доставката. От Варна съм, поръчах ги към 17.30 - 18.00 часа и бяха при мен в 19.30 часа  Shocked Купих един анцуг за 16 лв. размер 0-3 месеца, а сега го видях тук размер 6-9 м. и 9-12 м. за 27 лв. Съмнявам се тази разлика в цената да е само заради размера.
Katy Charles, дано не е сериозно положението. Нямам представа за какво става въпрос.  Hug
От количките на Чиполино най-много харесах Gemma и Перфекта. Цените са много добри, но наистина казват, че са много ниско качество  ooooh! Аз и заради това все още съм в чуденка какво да правя.

# 729
  • Мнения: 1 350
Галя,на мен лично Джема повече ми харесва  Grinning Отличен избор на количка според мен!
Иначе като качество не знам как са ,слагат ги на един кантар заедно с Бертони и Кангаро Rolling Eyes
В един магазин ми споменаха ,че ако се счупи нещо Бертони-то го пращат чак в Шумен,там им бим сервизът ли ,централния офис ли...не разбрах newsm78 Но ме отказаха от тази марка !
Аз засега съм се спряла на Кангаро Виктория или Даяна  Sunglasses Хубавки и евтинки  Laughing
Иначе ако имах възможност бих си взела ето тази количка
http://www.kasida.bg/xlanderpromo1-76-1501.html

# 730
  • Мнения: 2
Ох изчетох ви много пишете.Не съм гледала снимките още - не мога да докарам до там, но не се съмнявам какви сте хубавици Peace.
За кажа за тези които са се записали на отворени врати в Токуда или се канят да ходят там - стаи и т.н няма да видите.Там не се допускат външни до родилно.И май по добре.
Защото като ходих в Шейново имаше жени на монитори в предродилна и някаква тумба бременни наднича.Добре е да се види Peace да, но все пак са външни хора.
В ТК показват битовизмите - стаи, родилна т.н, но в Токуда отворените врати са под формата на лекция в Аулата на 9 ет. а битовата обстановка се вижда на снимки.
Никой няма да ви допусне до родилно.Казвам го да си знаете.
Katy Charles за тези бактерии само съм чувала, че нормално живеят във влагалището на някой жени и не предизвикват беда, но при раждане са опасни за бебчето.Затова е хубаво да се лекуват и евала на доктора ти ,че се  е сетил да те види и за това Peace Peace Peace.Кажи моля те при стандартна микробиология ли ти ги откриха или е специфично изследването newsm78
Не се страхувай - важното е да се предприемат мерки.Кзаха ти, че ще ги лекуват нали?


Не мила,прави се специално изследване за тези бактерии.Тук даже има голяма кампания за това.Навсякъде има обяви,лефлети информация.И аз бях ужасена вчера като ми казаха,че имам.Никога не съм имала течения или каквито да е неразположения.Странно но newsm78 Да започнаха да ги лекуват веднага със 7 дена Амоксициклин и по време на самото раждане минимум 3 дози предварително Пеницилин венозно.Така ми обясниха.Тук го дава,че 1 на всеки 4 жени имала тези бактерии,чак пак толкова ли е често срещано и защо в Бълнагия никога не са ми правили това изследване.
И сега какво да очаквам и аз незнам.Само това ми липсваше,такмо закрепим едното,нещо друго се появява.Вече съм на границата на търпението си,май ми идва в повече... Cry
Не е лошо да поразпитате лекарите си и ако имате опция си направете изследване,просто така за да сте спокойни.Далеч съм от мисълта да всявам някаква паника.Но знам че тук има мамчета които имат опит а и са запознати с много неща и затова се допитвам за съвет,а и може би малко съчувствие Embarassed
Целувам ви  Hug

# 731
  • Мнения: 339
Katy Charles, аз имах Стреп Б предния път. Помня, че по време на раждането трябваше да ми вливат 4часа антибиотик, за да се предпази бебето, но аз родих за 3 и после я наблюдаваха внимателно 2 дни. Тогава се рових и открих, че е наистина доста разпространена бактерия и си живее нормално в някои жени.

# 732
  • Мнения: 380
Katy Charles , и в Щатите това е задължително изследване,което се прави между 35 и 37 седмица. Случва се при доста бременни да е положителен резултата и за да не премине към бебето тази инфекция, когато раждаш, ще ти сложат в абоката антибиотик. Важно е по време на раждане да го направят. Сега и да ти дават антибиотик, не е сигурно че няма да се върне инфекцията, защото тези Стрептококи живеят в стомашно чревния тракт и не винаги 100% се изчистват. Те си знаят работите докторите Peace .
Не се притеснявай мила  Hug

# 733
  • Мнения: 4 358
Katy Charles според мен миличка даже късмет си изкарала, че не си в БГ.Тук въобще не са ми споменавали за това и не съм чувала доктор да го препоръчва това изследване.
Аз знам по друга линия.При тебе поне ще се вземат мерки.Аз ще питам АГ ама не вярвам да ми обърне внимание Shocked
Затова се учудих, че въобще са ти го правили и после чак погледнах че не си у нашенско.
Не знам защо в БГ не се прави ooooh! - то толкоз други неща не се правят.Аз съм съгласна да си плащат хората ама поне да ни информират.

# 734
  • Мнения: 1 020
Хъни да не би изследването за тези стептококи Б да се прави сега в края с влагалищния секрет?  newsm78 На мен малко преди болничния предния път с Алекс ми взеха секрет, сега на 22-ри, когато ще ми дадат болничния, ще ми вземат секрет и за тази бремемнност... та може все пак да се си изследват, а като няма човек проблем не разбира  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт