Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 97

  • 67 457
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честит Празник на всички!

Ако някой ще пуска торта за участие в конкурса на кейк сентрал да се забърза.
Аз до тук май само една нашенска торта съм разпознала на ели ганова http://www.cakecentral.com/modules.php?name=gallery&file=dis … e&pid=1600892 

# 691
  • Мнения: 1 173
vanina123 във всички захарни теста( освен шоколадовото , естествено ) основната съставка е "пудра захар"- няма как да не са прекалено сладки ,нали . Аз лично не ям захарното тесто , както и 90% от хората около мен .

# 692
  • София
  • Мнения: 315
Рая,blueeye®,много се радвам,че такива майсторки като вас ми харесаха тортичката HugБлагодаря и за разяснението относно мехурите!
Има толкова невероятни торти тук.Браво за труда,който е положила всяка дама  bouquet

# 693
  • у дома
  • Мнения: 1 581
kiki_09, много симпатична тортичка  Simple Smile medunka, слюнкоотделям в момента  Crazy добре, че шоколадовите ми къпкейксчета не се получиха и останаха аз да си ги ям, жалко, че си нямам ягоди  Mr. Green Пепито_, точно тези къпкейсчета не са нищо, ама нищо особено. използвах любимата ми рецепта за кекс, не исках да рискувам с нова рецепта. а ето ТУК има стъпка по стъпка. понеже все още си нямам тавичка за мъфини, използвах тавата от фурната  Mr. Green украстата е от шоколадово тесто. Gushanka, невероятни торти и къпкейксчета, невероятни!  Hug vanina123, правилно си се досетила. просто разтопих в микровълновата част от шоколадовото тесто оцветено в зелено и с лъжица сипвах отгоре. но трябва да се действа бързо, защото за отрицателно време изстиваше и се стягаше  Mr. Green  няма по-малки разфасовки, единствения вариант е да си разделиш кофа моделираща маса с някой  Peace  аз съм от добрите прасета, обожавам всякакви захарни покрития, т.е. всички ми харесват и нямам идея кое за теб би било по-малко сладко  Joy hahaha
shemet, аз бих пуснала нещичко, но хич не съм наясно как става, та затова и пасувам  Joy  Mr. Green

# 694
  • Мнения: 156
Това е тортичката за 8 март за госпожата.Не е нещо особено, но ми стана много приятно ,когато госпожата първо не повярвала ,че е домашно производство и второ, споделила ,че досега никога не е получавала такъв подарък.


Честит празник на всички дами/ макар и на патерици/.Благодаря ,че ви има!

Рая, тортичката наистина е уникална, както казваше баба ми все едно ръка не я е пипала.Много драго ми става като споделиш, че американците се удивляват на тортите ти.
Пепи, тортичка с мидичките е много сладка. как прави морските творения? На ръка или с калъпчета?
Страхотни торти и къпкейксчета видях, но нещо не мога да се оправя с новата визия та сайта и не запомних на кого са , но Поздравления!!!!!!!!!

# 695
  • Мнения: 3 181
Моля някой да ми помогне и упъти: къде да чета за фигурките на тортите?
Какви инструменти да си купя, как се правят и т.н.
Не мога да смогна да прочета всичко и се ориентирам...........те не са една и две теми #Crazy
Благодаря.

# 696
  • Мнения: 1 173
ani27 ето тук в Тортената библиотека можеш да прочетеш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339926.msg12358249

# 697
  • Мнения: 57

Здравейте. Мисля още от самото начало стана някакво объркване и или аз не разбрах Рая или тя мен, но нищо. Не е станало кой знае какво.
А и ако бях подготвена (както беше писал някой, без да се заяждам), нямаше да съм тук, да питам и да се уча. Мисля, че всички за това сме тук. Да учим.

Със закъснение искам да ви поздравя за празника. Да ви пожелая много здраве и творчески успехи!   bouquet

Ще ви пусна последното ми торте. То беше за подарък, този път не го върнаха  Wink



Това беше най изстрадалата торта от към време и притеснение. Изненадах мама за празника, а живеем заедно. Голямо криене падна  ooooh!
Благодаря на Ани-Д за спасението, което оказа на скайп - точно навреме! И сама да си я похваля отвътре - стана невероятна на вкус Embarassed



За първи път правя ММФ и ми допадна за работа, както и на вкус. Направих го ей така на шега и просто да опитам какво е това чудо. Мислех че няма да го докарам, понеже някой се беше оплаквал от него, че ставало жилаво тесто, в библиотеката пише твърдо, друг писа че ставало прекалено меко.... А аз не спазих пропорциите от библиотеката, правих на око и накрая реших че и тортата ще покрия с него. Единствено не ми допадна че не става бяло, а приема цвета на бонбоните, но здраве да е.

# 698
  • Мнения: 148
Здравейте дами,страхотни торти за празника!Аз почти не разбрах нищо от празника си защото тябваше да правя тортата за днешния рожден ден на дъщеря ми която навършва 22г.а също и куп други неща.Благодаря на Танчето и Естел за бързата помощ която ми оказаха и много ми помогнаха
Момичета оказа се че тези глазури на д-р Йоткер са страхотни,но са за торта с големина 15-17см затова за торта с 20-25см са ви нужни поне 2пак.Много лесно се работи с тях и са страшно вкусни.В маг.метро си купих и сладкаски бои и фулмастери,а се оказа че продавачите незнаят че ги имат аз сама си ги открих а те останаха като гръмнати,голям смях! hahaha
Ето и мойто творение,което е шок.торта от рула на Рая с глазурата на д-ра.





# 699
  • Мнения: 1 173
Genoveff за какво "заяждане" става дума , че аз нещо не разбрах  Rolling Eyes newsm78 . Аз не съм казала нищо ...или ...?

# 700
  • Мнения: 19
ditsan би ли споделила къде в метро са боите и флумастрите? Страхотно торте си спретнала!

# 701
  • Мнения: 57
Сладурчета имам въпросче относно моделиращата маса,след като декорирате тортите къде ги сахранявате?Защото до колкото знам в хладилника се разтича покритието.Всички торти които съм правила до сега са били за същия ден следобяда и несъм имала проблем,но сега ми се налага да направя тортата предния ден как да я съхранявам цяла нощ?
Благодаря ви предварително !!!

# 702
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
kiki_09 не знам за другите но аз напоследък правя следното - слагам си тортата в картонена кутия (или пластмасова) и си я пъхам в хладилника - определено е по-добре отколкото да я прибера директно  а аз съм от хората с много проблеми с конденза.  От както процедирам по този начин нямам проблем с конденза.

# 703
  • Мнения: 1 173
Аз слагам в картонена кутия,пластмасовата кондензира ( събира капчици вода) .

Иначе откакто слагам Tylose в тестото не ми кондензира , но ако не се работи бързо ,много гадно се напуква  Rolling Eyes . Угодия няма  Mr. Green

# 704
  • Мнения: 57
Рая, нищо не си казала, не се притеснявай. Само подчертах в скобите, че аз не се заяждам, да не би така да се възприеме.

Общи условия

Активация на акаунт