Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 97

  • 67 460
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 472
Здравейте момичета. Аз кат доста начинаеща в тортите имам няколко въпроса и ще съм ви страшно задължена, ако може да ми помогнете Flutter
Трябва да направя една торта с теменужки, на която чаршафът трябва да е абсолютно бял. До сега съм ползвала фалшив марципан но заради сухото мляко в него, леко ми жълтее. В неделя правих една торта с макове и се опитах да работя с моделираща маса на желатинова основа. Тя го докара на цвят, но когато изсъхна почна да се напуква и фигурките станаха много трошливи...
Имам и въпросче за боичките - къде от БГ мога да купя, нещо което да прави цвета да изглежда перлен?

# 706
  • Мнения: 148
ditsan би ли споделила къде в метро са боите и флумастрите? Страхотно торте си спретнала!
Благодаря,като за 3 опит е добре.Надявам се да става все по добре.Ами при бакпулвера,ванилията,сусам и разни такива.
Ето как изглеждат;
това са боите


а това са водят ги шрифт

# 707
  • Мнения: 1 965
ditsan  - не искам да те разочаровам, но това НЕ СА бои. Това са глазури на основата на глюкоза. Използват се за глазиране на сладкиши. Шрифтовете са същата работа, но са мааалко по-гъсти и остриетата на тубичките са по-тънички. Можеш да ги използваш за оцветители, но трябва да сложиш голямо количество и  ще получиш доста бледи цветове. Освен това, някои от тестата се скашкват и лепнат от тях.   Sad

# 708
  • Мнения: 3 423
ditsan , същите ги купих от магазинчето на Три уши.
И там има, казвам, че може на някой да му е по удобно да ги купи от там.

# 709
  • София
  • Мнения: 2 671
Здравейте момичета. Аз кат доста начинаеща в тортите имам няколко въпроса и ще съм ви страшно задължена, ако може да ми помогнете Flutter
Трябва да направя една торта с теменужки, на която чаршафът трябва да е абсолютно бял. До сега съм ползвала фалшив марципан но заради сухото мляко в него, леко ми жълтее. В неделя правих една торта с макове и се опитах да работя с моделираща маса на желатинова основа. Тя го докара на цвят, но когато изсъхна почна да се напуква и фигурките станаха много трошливи...
Имам и въпросче за боичките - къде от БГ мога да купя, нещо което да прави цвета да изглежда перлен?

На Кадемлия в София и в Торнадо Пловдив има перлен прах х 5 лв. кутийката, нанася се в/у тестото, разреден в алкохол.

За желатиновото тесто (аз конкретно ползвам рецептата на Нелка) установих, че като се с меси с малко готова ММ става много добро за работа и се решава проблема с напукването.

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 01:28 от Rumya

# 710
  • Мнения: 148
Ванчее,не ме разочаоваш благодаря че обясни на невежата newsm78.Но аз си оцветих марципана с тях вижда се на тортата и сложих само капчица и пак розовото ми стана по наситено от това което исках.Аз исках съвсем нежни цветове,почти бебешки като зеленото.А шрифта използвах за жилките на листата .За новобранец като мен а и за спешността на случая мисля че свършиха работа. Те не са голямо количество така че още 2-3 тортета и ще свършат.Магазина Три уши ми е много далеч и в това време хич не ми се ходи,така че ще се задоволя с наличното за момента.

# 711
  • Мнения: 1 329
Аз кат доста начинаеща в тортите имам няколко въпроса

Лулу, не се стеснявай! Начинаеща в тортите да, но не и във всичко останало. Разглеждала съм блога ти, страхотни неща правиш и страхотни снимки. Добре дошла.
Относно боите, тя Руми ти е отговорила - адреси на магазините можеш да вземеш от темата "Тортена Библиотека". 
Относно тестото, аз работя с готова моделираща маса, която се купува, но е доста скъпа и голямо количество. Ако не ти трябва много, можеш да си забъркаш някое от тестата, но не и Варна, тъй като е жълта, заради маслото.

Момичета, свят ми се изви... newsm09нямате ли милост към болните бе....3 дни да ме няма и цели 10 страници съм изтървала...

Не мога да не отбележа новата торта на Пепи, тази с перления оттенък - Пепи такава не сме виждали, много е хубава.
Гушанка, доста труд си положила, всичко много ми харесва.
Рая, прекрасна 3-етажна торта, естествено направена с голямо съвършенство. Не показвай друг път тортите на Бубето, щото това е нож с две остриета, както сама си видяла Hug
Сиси, видях едно много шарено голямо нещоооо...Прекрасно е!
Валерия, страшна династия си спретнала и без четки надписът е супер.

Много интересни произведения и от новите момичета.
Моля не се сърдете, но не мога да изброя всички ooooh! Ще гледам да не ви изтърва отново.

# 712
  • Мнения: 57
shemet_neveroiaten,raya_рая - благодаря ви,ще опитам и аз  Wink
ditsan,Genoveff,Pavi,- много симпатични тортички

# 713
  • Мнения: 202
Мили дами,ЧЕСТИТ ПРАЗНИК с доста закъснение...    bouquet
Мятам ви една тортичка,за рождения ден на приятелка и лягам,че съм убита....Не съм чела темата от известно време,само хвърлям по едно око,виждам много нови момичета..Ще чета по-подробно тия дни.Тортата ми е еклерова,сама си правих и еклерите.Огромно благодаря на Шеметката..Шеметче,извинявай,че те тормозих на скайп и на ЛС. Hug Стана много вкусна,но най-щастливия момент за мен беше като видях физиономията на приятелката ми.. Mr. GreenДоста се посмяхме и зе забравихме чак с пожелания "ей тоя да ни се падне"...  newsm47Ей ви я,лека нощ..

Да поясня за рисуването,щото ще питате.Външния контур на тялото и ръцете ги очертах по шаблон,иначе вътре всичко е "на око"...Ох,лека нощ,вече едва гледам. cry

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 04:00 от iskrone

# 714
  • Мнения: 6 472
Дарилка, Rumya, много благодаря за отговорите!!! Още днес ще отида до Кадемлия, че за събота ще ми трябват. Вчера си купих 10 цвята боички и всъбота ще продължа борбата с фигуркитеSimple Smile Маковете поне бяха големи, сега ща правя мънички лаленца на едната и боровинки на другата, дано целана ММ Crazy

# 715
  • Мнения: 156
Това е торта гормити за рождения ден на десетгодишния ми син. Фигурките на гормити са пластмасови.





Искроне,страхотна торта на мускулест младеж и какво срамежливо мече е гушнал Wink Поздравления за майсторката!

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 09:41 от Pavi

# 716
  • Мнения: 59
Сладурчета имам въпросче относно моделиращата маса,след като декорирате тортите къде ги сахранявате?Защото до колкото знам в хладилника се разтича покритието.Всички торти които съм правила до сега са били за същия ден следобяда и несъм имала проблем,но сега ми се налага да направя тортата предния ден как да я съхранявам цяла нощ?
Благодаря ви предварително !!!
Хммм...странно Thinking
На мен досега никога нито ми е омеквало покритието, нито се е разтичало!
По няколко дни торта си стои в хладилника без да е в кутия и няма никакви проблеми!
Явно си е до хладилник... Ама аз във витрина за безалкохолно ги държа де, може би има значение Rolling Eyes
Ооо...тортата с младежа е впечатляваща Grinning

# 717
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
забравихме чак с пожелания "ей тоя да ни се падне"...  newsm47
Е, да ти се падне, да ти се падне, какво толкова може да ти се падне...топка косми примерно, ама като гледам коломаскирал се е за празника.  Laughing
Много хубава ти е тортичката иначе.  Grinning
Pavi, много детайли, много чудо, да ти е живо и здраво момчето!
Ванче, аз тези от Метро също ги мислех за боички, купих си ги, но от Фантастико и все още не съм ги пробвала, става дума за кутийката с мишката, добре че сподели, че щях да се ядосвам само че не ми се получават цветовете.
И аз искам да си купя пластмасова голяма кутия за торта, но не откривам никъде подходяща, споделете от къде сте си ги напазарували вие?

# 718
  • Мнения: 19
ditsanблагодаря за отговора.  Искам да си купя флумастри, ама не ми се дават много пари за тях от Кадемлия.
iskrone Мечо много ми хареса. Оригинална ти е идеята.
Първия ми чаршав/тортата с мишките/ беше от Варна и боядисан с тези бои. Цялата жълто боя сложих, месих с пудра, защото се разтичаше и лепнеше. Накрая тук -таме се разкъса покритието. Сега си стоят в шкафа.
 А що се отнася до съхранението - аз си ги слагам тортетата в хладилника без кутия, а така като са на подложката или чинията. Не кондензират и не се разтичат. Последната с покритие стоя поне три дни докато я изпапкаме.

# 719
  • Мнения: 1 965
iskrone -  Не мога да не ти изръкопляскам за страхотната идея и още по-страхотното изпълнение. Светлосенките си ги направила перфектно. А относно субекта, бих добавила: "Дай Боже всекиму!!!"  Laughing
Pavi  - Много ефектно и идейно произведение на изкуството. Поздравления за майсторската работа. Относно пластмасовите фигури на тортата... и мене ме чака същото. Не ми харесва с пластмаса и изобщо цялата бъдеща торта ще е един ужас, ама какво да правиш..... С тази поръчка, мога да разказвам поредната приказка за желанията на една майка, която иска да угоди УЖ на сина си, но по-добре да се въздържа.  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт