Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 97

  • 67 458
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 148
стахотен мускулест младеж,стахотха торта браво  bouquet
От тортата за дъщеря ми останаха продукти и днес спретнах едно малко торте за вкъщи.Покрих го с варна ама ми дойде малко та го разточих доста и ми се скъса тук-там и за да прикрия недостатъците си порисувах малко шаренийки.



# 721
  • Габрово
  • Мнения: 316
Iskrone, страхотна тортичка - и като идея, и като изпълнение. Браво!
Pavi, много добре се е получила тортата. Някои деца предпочитат пластмасови фигурки, за да могат да си играят после с тях.
Ditsan, май и аз ще се пробвам скоро да нарисувам нещо, макар че изобщо не ми се отдава рисуването. Много ми харесва и твоята тортичка.
Два дена кака ми ще ми гледа детето у дома, та и спретнах една тортичка. Нишестето ми било някакво плодово /някакви останки/ и се личи доста на снимката, но в действителност не е толкова забележимо. Харесаха я и така. Ето я

# 722
  • Мнения: 17
глицерин от къде може да се купи

# 723
  • Мнения: 15
От аптеката.В малки шишенца.

# 724
  • Мнения: 156
глицерин от къде може да се купи
от аптеката

Гали, много симпатична тортичка.Чак замириса на море..................

# 725
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Iskrone тортата е станала страхотна - браво на теб а картинката си я докарала по-добре от оригинала...

Алююю мацки в ксеркс има конкурс няма ли да пускате снимки нещо ала бала ... много слабо участие този месец.

# 726
  • Мнения: 1 173
Искре хаха , само дето рИва вчера , че нищо нямало да стане  Laughing - страхотна рисунка ,този яко мускулест изглежда . Браво . Какво стана със сметаната ...гледам май проблема е останал ?
Гали и ти на мидена тема  Laughing - много е красива - цвета е станал много интересен .
ditsan явно ти се отдава да рисуваш - много добре си прикрила недостатъците . Бързо напредваш .
шемет ами ти ... Laughing

# 727
  • Мнения: 91
Веднъж съм пробвала марципан Варна...не ми се получи много и сега трябва пак да правя. С кое по-лесно се работи с фалшив марципан или с Варна-та и за покритие става дума и за фигурки ??? Praynig

# 728
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609

Аз съм пас за сега ... пък знае ли човек .. може да ми дойде вдъхновението изведнъж ..
За сега го раздавам коментатор  Mr. Green

# 729
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Привет на всички  Hug. искам да ви поздравя  за невероятните торти,които правите .Възхищавам ви се от сърце   bouquet  bouquet  bouquet
Аз незнам дали през живота си имам и две направени торти  Embarassed
Сега обаче ми се налага да направя една за РД на дъщеря ми ,задавала съм неколкократно въпроси тук ,но на нито един не съм получавала отговори ,ще пробвам за последен път ,като се надявам ,че ще получа съдействие  Praynig
Решила съм да правя сметанова торта с пандишпанови блатове .Та питането ми е?

1. Подходящо ли е да сиропирам с компот от ананас и да наредя плодовете ?

2. Какво още мога да добавя в комбинация с ананас ?


Благодаря предварително  Hug

# 730
  • Габрово
  • Мнения: 316
Kasier, пандишпановите блатове са подходящи за сиропиране с компот от ананас. Сметаната и плода си подхождат. Според мен не е нужно да добавяш друго, но ако ти се иска тортата да е по-плодова, може да добавиш малко стафиди. Това е мое мнение, дано се включи още някой. И да покажеш после резултата. Успех!

# 731
  • София
  • Мнения: 2 113
Искроне, чудесна идея и изпълнение. Особено изпълнението! Много настроение създава:)

# 732
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Гали, много хубава тортичка.
Какво ви е обхванала тази морска вълна на този студ на вън не знам.  Laughing

Момичета, кажете ми магазина на Кадемлия 6 работи ли в събота и до колко часа, че на сайта им работно време не видях.
И нали имат и други бои освен тези за въздушната четка, че си разсипах без да искам черната боя, а ми трябва за другата седмица и няма да имам време да си поръчам от Англия.

Kasier, аз смятам, че ще се получи добре, то все пак е въпрос на вкус, аз много обичам ананас и сега ми даде идея и аз да направя сиропирана с ананас и плодовете вътре като крем смятам да използвам бял ганаш тъй като все още не съм го пробвала него, но смятам, че ще се получи и с рецептата за наподобяващия на белия крем от Неделята, рецептата му е в библиотеката.

# 733
  • София
  • Мнения: 1 357
Здравете!
kiki-страшни торти си спретнала.
ninka-много сладка тортичка.От къде тоя хубав лилав цвят?
Искра-тортата с мачото е супер.
Аз снощи правих торта футболна топка-то бяха едни 5-6-тоъгълници.Сега ще пусна снимка,но тортаа не стана равномерна,защото над ганаша не я доизмазах,но аз исках само опит да направя.Исках д си направя черен цвят,но не стана,после кандисах на кафяв и смесих лилаво,синьо,зелено и стана тъмно зелено.После добавих жълто и стана оня хубавият тревист цвят на Буболинката-ужас и сложих накрая червено и стана тъмно кафяво.Става въпрос за бой за яйца.Аз нали още си набавям цветове ,инструменти.Сега видях,че и чинията не съм почистила на снимката. ooooh!


# 734
  • Мнения: 359
Момичета, кажете ми магазина на Кадемлия 6 работи ли в събота и до колко часа, че на сайта им работно време не видях.
И нали имат и други бои освен тези за въздушната четка, че си разсипах без да искам черната боя, а ми трябва за другата седмица и няма да имам време да си поръчам от Англия.

Черно можеш да пробваш да си направиш, като смесиш всички бои, за да получиш черно.
По спомени май, Пепи беше превила така, но не съм съвсем сигурна.

Иначе там имат и други не само за еърбраш, но трябва да си поискаш, а не те да ти предлагат  Wink
Защото и аз съм горд собственик на такава  Joy

Докато пиша Stefina, е писала, че е имала проблем с този метод..

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 16:56 от Смехурко

Общи условия

Активация на акаунт