Декларацията за напускане на страната

  • 141 887
  • 786
  •   1
Отговори
# 75
  • Русе
  • Мнения: 2 153
може и да звуча глупаво, но защо не пробваш да говориш  с него , а не с адвокатката напълно възможно е тя да му е дала такъв съвет. иначе.... дело.

# 76
  • Мнения: 1 588
Здравейте отново Tiredвчера ходих при адвоката на бащата за да се види с него и да го попита дали е съгласен доброволно да ми подпише безсрочно декларация-съгласие за напускане на детето от страната.

Ама ти не искаш декларация за пътуване на детето, а за напускане на страната?!

Никой родител не може да вземе такова решение за 5 минути - та това е все едно постоянен отказ да вижда детето си завинаги, като е в друга страна... Като иска да го види в събота и неделя, в чужбина ли ще идва?

# 77
  • Мнения: 4
МАРИЯ,много остро подхождаш,като и не знаеш случея,а и за дветв нещта е едно и също един и същ е документа аз вече дело заведох.Бащата е в затвора и е осъден за 20 години така и сега не го вижда а и от 4 месеца не е изевявал желание да видД
и детето си.Дори и заради бащата не можах да си пусна детето на ясла.Моля Ви когато някой ви моли за съвет даите му го ,а непросто........А и явно си нямала такъв случей,тъй като дори не можеш да усетиш емоцията от цялата ситуация. ДАНО НИКОЙ Я НЯМА.УСПЕХ НА ВСИЧКИ,С КАКВИТО И ДЕЛА СА СЕ ЗАХВАНАЛИ.

# 78
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Здравейте отново, предстои ни излизане от страната през май на предните страници описах моя случай с декларацията и това че пиши че е без срок. За да съм сигурна че няма да има проблем на летището и спокойно да си платя екскурзията някой може ли да ми даде тел. или връзка с гранична полиция на летището за да говаря направо с тях и това добър вариант ли е. Бащата е в чужбина и няма как да прати каквото и да било - моряк е иначе нямам проблеми от негова страна.

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 4 071
няма смисъл да звъниш по телефон, и да ти каже някой нещо, после при напускане на страната няма да е същия служител та да си 100 % сигурна, щом пише, че е безсрочна важи безсрочно, аз лично съм говорила с човек от гранична полиция

# 80
  • Русе
  • Мнения: 2 153
благодаря. Притеснявам се защото почивката е доста скъпа и да не ми изгорят парите, ако ни спрат на летището.

# 81
  • Мнения: 76
здравейте!моят случай е следният - с бащата на детето ми нямам брак - имаме дете на 6 мес - момиче,двамата сме бг граждани и детето е родено тук но той замина за идпания- там живее от време на време и аз не знам когато му скимне изчезва от бг .
ако той получи испанско гражданство това би ли повлияло на дело за родителски права някак и как точно при положение че детето е бг гражданин и живее тук и аз също ??? ако той стане испански гражданин и детето ми ли го получава???
моля ве спешно за помощ???

# 82
  • София
  • Мнения: 227
здравейте!моят случай е следният - с бащата на детето ми нямам брак - имаме дете на 6 мес - момиче,двамата сме бг граждани и детето е родено тук но той замина за идпания- там живее от време на време и аз не знам когато му скимне изчезва от бг .
ако той получи испанско гражданство това би ли повлияло на дело за родителски права някак и как точно при положение че детето е бг гражданин и живее тук и аз също ??? ако той стане испански гражданин и детето ми ли го получава???
моля ве спешно за помощ???

мога само да ти кажа,че след като детето е родено тук не виждам как може да получи испанско гражданство!моето дете е родено в Испания и въпреки това не е с такова гражданство,защото ние(родителите) сме българи.относно дали би повлияло за делото не мога да ти кажа  Thinking

# 83
  • Мнения: 164
Момичета, имам въпрос по декларацията за напускане на страната. Дъщеря ми ще пътува до Берлин скоро с детето си. Там ги чака бащата. Пратил е от Германия декларация , нотариално заверена, но
с грешка за месторождение на дъщеря ми и без да е попълнен номера на межд. паспорт на внучка ми, защото в момента се изготвя същият. Ще се наложи ли, заради тези два пропуска да се прави нова декларация от бащата?

# 84
  • Italia
  • Мнения: 1 059
А  има ли ЕГН-то на детето в декларацията? В моите не пише нито месторождение, нито номер на паспорт, има само ЕГН и минавам без проблем

# 85
  • Мнения: 256
Здравейте и от мен!
Разделихме се преди дни-факт е вече!
БНД иска да ми подпише декларация за да мога да видя децата на екскурзия в чужбина!
Въпроса ми е може ли примерен текст на този документ може и на ЛС, само да поясня че още не съм направила паспортите им?
Трябва ли да се вписват в декларацията номера на паспорта?
Благодаря на всеки който се отзове!  bouquet  bouquet  bouquet

# 86
  • Italia
  • Мнения: 1 059
mmagyca, съжалявам че така се е получило при вас!

Примерен текст има по-напред в темата, но при който и нотариус да отидете ще ви я напише. Съвет от челен опит - не вписвайте номер на паспорт, за да не се налага да пишете нови декларации при смяната на документа. Запишете само ЕГН. Хубаво е да се упомене, че декларацията е валидна до навършване на пълнолетие на децата (в предните постове се оказа, че ако няма срок, валидността изтича в края на календарната година).

# 87
  • Мнения: 164
А  има ли ЕГН-то на детето в декларацията? В моите не пише нито месторождение, нито номер на паспорт, има само ЕГН и минавам без проблем
Да, ЕГН -то на детето е вписано. Дано няма проблем Благодаря ти!!! Simple Smile

# 88
  • Мнения: 256
NikolForAl много благодаря аз от вчера чета темата ама явно съм проспала текста  Embarassed Embarassed Embarassed

# 89
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
....в предните постове се оказа, че ако няма срок, валидността изтича в края на календарната година).
Може още повече да ви объркам,но в моята декларация няма посочен срок и от Гранична полиция ми казаха:"Това означава,че е безсрочна."
Пътувам с нея повече от 5 години.

Общи условия

Активация на акаунт