Декларацията за напускане на страната

  • 141 900
  • 786
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 927
Marleen, само нотариална заверка тук, в България е необходима. Тази декларация се изисква само от българските власти, при напускане на страната.

# 166
  • София
  • Мнения: 2 105
Благодаря  bouquet

# 167
  • Мнения: 513
Колко струва завеждането на дело и за колко време излиза решението?



различно, зависи в кой град си... максимум 500 лв, минимум около 300 лв...
като време, зависи от натовареността на Съда, може 2 месеца, може и 4....

# 168
  • Мнения: 22
Здравейте Не е съвсем по темата но бих искала да споделя  вас за проблема ми. Разведена съм и дъщеря ми живее при мен. При напускането на дома на бившия ми актът и за раждане остана там. Сега за да я запиша на у-ще ми трябва и познайте че отказаха да ми го дадът. хубаво ще си извадя дубликат. Това лято ще пътувам до Германия за 2 седмици и отидох да си извадя паспорт. Платих първо в банката 40 лв. Отивам в паспортното и там ми заявяват че имам валиден паспорт , който трябва да върна. Познайте къде се намира този паспорт и дори не се питайте дали ще ми го върнат. Остава да декларирам че е изгубен и да заплатя админ. глоба. Четох че в ЕС мога да пътувам и само с лична карта но не ми се рискува ако нещо се наложи да се връщам през Сърбия, пък и вече платих 40-те лв. Уффф незнам вече. Когато си тръгвах от онзи дом ми се заяви че никога няма да спре да ме тормози психически е бая ми е здрава психиката

# 169
  • Бургас
  • Мнения: 6 050
Светланка, обяви го за откраднат - няма да плащаш глоба.

# 170
  • Мнения: 22
Светланка, обяви го за откраднат - няма да плащаш глоба.
Казаха че ще платя от ... до 300 лв май беше колкото прецени началника Дадоха ми да попълня една декларация в която да опиша как точно съм го изгубила та си мисля дали да напиша там точно къде се намира  newsm78

# 171
  • Мнения: 75
Светланка, обяви го за откраднат - няма да плащаш глоба.
Казаха че ще платя от ... до 300 лв май беше колкото прецени началника Дадоха ми да попълня една декларация в която да опиша как точно съм го изгубила та си мисля дали да напиша там точно къде се намира  newsm78
Ако обявиш паспорта за откраднат, ще се наложи да платиш глоба. Тъпо, но факт. Бях свидетел, как една жена отиде в РПУ - Бургас да си обяви личната карта за открадната и те съвсем любезно и казаха, че ще се наложи да плати глоба от 20 лв. А жената е била нападната предната вечер пред блока си.
Иначе до Германия можеш да пътуваш и с лична карта. На твое място казвам къде се намира паспортът ми и ще подам жалба в полицията срещу БНД, че е откраднал паспорта ми....

# 172
  • Мнения: 513
влез с полиция и си вземи документите...

# 173
  • Мнения: 22
Да не мислите че ще го намерим Просто е моята дума срещу неговата Аз просто бях забравила че съм си вадила паспорт иначе да съм си го взела Само да спомена че когато си поисках дипломите се наложи малко бой да изтърпя така че днес просто написах дек-я че съм го изгубила и ми съставиха акт.

# 174
  • Мнения: 513
как може да има такива идиоти...ако искаш нещо и знаеш ,че няма да се случи,ако не изтърпиш малко бой...и аз бях така....ненавиждам ги тези комплексари!!!!!!!!!

# 175
  • Мнения: 4 458
Светланка , а защо не каза каква е истината? Защо не поиска съвет от паспортна служба? Все пак може би е имало начин да ти се издаде паспорт без да се налага да плащаш за неговите идиотски разбирания за раздяла.
Разбирам, че не ти се занимава, но по този начин му показваш, че може да прави каквото си иска,а ти ще го търпиш.
Съгласна съм с Marry-Rada. Той няма право да задържа твои документи!

# 176
  • София
  • Мнения: 38
здравейте,
Не знам дали тук е мястото да задам въпроса си?
Но ако някой може да ме посъветва ще съм благодарна!
И така:зълва ми живее в Австрия и е (вече само) австрийски гражданин, има дъщеря на 8год.(разбира се австрийка) и е разведена със съпруга си, също австриец. Тъй като предстои свекърва ми (българка) да тръгне оттук, България и да доведе племенницата ми за ваканцията в София , т.е да я доведе без родителите и. Какви документи изискват тук на българска граница и какво е необходимо да направим ? Питам , защото Австрийските власти не изискват специални документи и декларации за това, а аз се опасявам, че българските такива май няма да са на това мнение.

Благодаря още веднъж
Поздрави

# 177
  • София
  • Мнения: 4 493
omana детето с червен австрийски паспорт ли е?

# 178
  • София
  • Мнения: 672
Момичета, използвам и аз да попитам, макар и малко късно.

Предстои пътуване на малкия с майка ми (баба му). И онзи ден хванах баща му (да не повярваш че се нави) и го отведох при нотариус и двамата подписахме декларация, че сме съгласни баба му на дечко да го извежда от страната неограничено, където и както поиска в рамките на една година. Декларацията е една от двама ни. Обаче после ме загложди мисълта, дали не е трябвало декларациите да са две - една от мен и една от него. Как мислите, ще имам ли проблеми? Тъп въпрос, ама да се успокоя, че ме тормози...

# 179
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Декларацията е една от двама ни. Обаче после ме загложди мисълта, дали не е трябвало декларациите да са две - една от мен и една от него. Как мислите, ще имам ли проблеми? Тъп въпрос, ама да се успокоя, че ме тормози...

Не, няма да имаш никакъв проблем. Разпространена практика е двамата родители да дават една декларация. Даже някои туристически агенции, работещи с ученици, си имат специални бланки, които винаги са от името и на двамата родители.

Общи условия

Активация на акаунт