Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 569
Вивеееее...Я идвай тука да признаваш какъв е тоз пататник дето станал много вкусен....Аааааа....Ние кво сЯ....само точим лиги тука  Mr. Green Mr. Green Mr. Green(особено аз  Joy )

Ай не се оплаквай. Поне мож да го ядеш, а ний кво да кажем  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 5 001
Абет-че  Hug Мерси миличка!

хАджи благодаря ти,ориентирах се! Ако това на снимката си ти,сменяй веднага ника си ей!
Със сурови картофи настъргани ще го направя,да видим кви ще ги свърша  Mr. Green


Нанеее

Последна редакция: чт, 18 фев 2010, 13:58 от TheNMaster

# 17
  • Мнения: 734
Пататникът звучи чудесно.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 832
Аз съм правила с готови кори - не ми хареса много. И с домашно точени /два броя/ и в двата варианта пекох във фурната. Сурови картофите ги настъргвам на едро ренде, отцеждам леко слагам лук или праз /с праз не ми хареса/, яйце и сирене подправка - джоден. От долу слагам по-дебела кора /когато си я точа аз/, която да излиза извън тавата. Намаслявам я после плънката и отгоре втората кора, като я прихлупвам с долната.
Скоро смятам да опитам и варианта без кори в тиган. Имам и сач и барбекю на балкона. Ще пробвам и там.

# 19
  • Мнения: 6 174
как премахвате миризмата на загоряло EmbarassedНе от яденето а от стаята?

# 20
  • Мнения: 286
Случвало ми се е няколко пъти по-сериозно да загоря нещо. Ами проветрявам няколко часа, ако много е загоряло. Отделно се хващам да мия тавата/тенджерата със силни препарати, и някак си си мисля, че тяхната миризма донякъде потиска другата. Може и да си въобразявам.

# 21
  • Мнения: 182
как премахвате миризмата на загоряло EmbarassedНе от яденето а от стаята?
Проветряване и след това обилно пръскане с аромтизатор.

# 22
  • Мнения: 22 867
как премахвате миризмата на загоряло EmbarassedНе от яденето а от стаята?

Сега, като ти чета въпроса, се сещам, че баба ми едно време слагаше малко захар на нагрят котлон или ябълкова кора или резенче ябълка, но откъм кората. Честно не помня дали е изчезвала миризмата на изгоряло, но го правеше. Не те карам да го правиш, просто спомен. Grinning
Аз проветрявам и задължително измивам съда, или го наливам с вода и препарат и изнасям навън.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 553
как премахвате миризмата на загоряло EmbarassedНе от яденето а от стаята?
Портокалова или лимонова кора на котклона променя , донякъде миризмата в помещение.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 832
как премахвате миризмата на загоряло EmbarassedНе от яденето а от стаята?
Проветряване. Сега, когато е по-студено бързо се освежава въздуха в стаята. И накисването на съда. Ароматизатора мисля, че не е много добра идея. Понякога става по-лошо с него.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 858
Вивеееее...Я идвай тука да признаваш какъв е тоз пататник дето станал много вкусен....Аааааа....Ние кво сЯ....само точим лиги тука  Mr. Green Mr. Green Mr. Green(особено аз  Joy )

Ей ме душо, казвам бързо  Laughing

Преди съм се пробвала да правя папатник без кори, на котлон, както си трябва дет се вика -  омазах цялата кухня. Не можах да го обърна  hahaha  Така де, нищо не стана ...

Тука скоро гледах Мира Добрева при Гала с този мързелив пататник и аз го направих, много вкусен стана. Та прави се така:

В тавичка намазана с олио слагаш 3 кори, ако искаш - м/у тях ръсни пак олио, аз не сложих. Отделно си рендосваш няколко картофа, (3-4-5, зависи колко голяма е тавичката) и леко изтискваш от водата, едно яйце, сиренце, лук, евентуално сол и кашкавал. Това слагаш в/у картофите, но като го ръсиш с ръце, не да го изсипеш директно от купата. Трябва  да остане въздух. Покрива се отгоре пак с 3 кори, няколко бучки масло и се запича на не много силна фурна, че ще изгорят корите, а картоите ще останат суровички.
Много хрупкаво нещо става и страшно вкусно.

Може да се сложат и подправчици - чубрица, самардала, кимионче, черен пипер. Аз не сложих, макар че съм почитател на подправките. Исках да го пробвам така, както го показа Мира Добрева. Много ни хареса  Heart Eyes Най - хубавото е, че е много мързелива работа, хич не се въртиш в кухнята.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 858
Вивиан Joy
Ама и какво име му измисли  Peace
Като го направиш, сподели моля те. А ако го и снимаш, много ще съм ти благодарна   bouquet

Обещавам, ще споделя. Ако става за снимка, ще снимам, няма грижи  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 11 607
Ако не да тръгвам сам да го направя.  Laughing

Тръгвай, но само при едно условие - една кола манджа да има с теб...Че вчера мама по спешност си замина и сега няма кой да готви.....А Господина желае да му се обръща специално внимание и по този повод е все на ръце - гледаме го като писано яйце.......И време за готвене - никакво! Та го караме на сухоежбина.....

Ама днес успях да обеля едни картофи.....Предложения за огретен чакам от вас!Лесен обаче....

# 28
  • Мнения: 104
Ще се възползвам от темичката за да попитам:Как се познава,че тестото е превтасало и какво ако е такова?Вчера за пръв път месих с мая,точих, стана страхотна погачка, рецептата я намерих от форума и съм толкова хепи,че ми се прииска да си омеся и домашен козунак.Силно се надявам да не е било късмета на начинаещия.

# 29
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Маме , този огретен е много лесен, че и вкусен Heart Eyes:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=447977.msg13192968#msg13192968

Общи условия

Активация на акаунт