FarmVille 17-та тема

  • 36 071
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 626
(картинката е линк към играта)

ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ:
(Моля, прочетете ги преди да пишете в темата!)

В: Може ли някой да ми обясни къде е тази игра и как се играе?
О: За да играеш FV трябва да си регистриран потребител на Facebook. Основната цел на играта е да прекопаваш лехи, да сееш различни култури и да ги жънеш. Всяка дейност ти дава съответно пари и XP (Experience Points/ Точки, покачващи нивото). Отглеждат се също различни животни, цветя, дървета и помагаш на съседите си.

В: Тази игра е само на английски и почти нищо не й разбирам. Има ли някакви настройки на езика да е на български, та да мога да я играя !
О: Не! Играта е само на английски.

В: Да ви попитам - за да пратя покана за съседи, те трябва да са ми приятели първо ли?
О: Да! Само хора, които са в листа с приятелите могат да бъдат канени за съседи.
Покана за съседство се изпраща чрез опцията „Add Neighbor”. За да ви стане съсед даден приятел, той първо трябва да приеме вашата покана.

В: Колко нива е играта?
О: Засега са обявени, че са 70.

В: Интересува ме горивото, което върви с трактора, когато го купуваш, за колко време свършва и после като купиш 1 Fuel той за колко изоравания е.
О: Горивото се купува от Маркета само с FarmVille Cash (хартиените пари FV).
Хартиените пари се купуват с истински такива чрез кредитна карта (Начините за купуване на такива пари са: ТОЗИ и ТОЗИ.
Ето защо горивото е голяма минавка. 1 танк стига за около 1/3 от най-голямата ферма (22х22). Като свърши, се запълва от само себе си за 6 часа. С купуването на трактор, комбайн или сеялка имаш на разположение 1 танк гориво, който се ползва общо и за трите дейности – прекопаване, жънене и сеене, а не по един за всяка машина. Ако си купиш туба с гориво от Маркета, тя се използва еднократно. С течение на играта, с всяко изминато ниво получаваш по 1FV , т.е. много трудно се събират. Затова по-добре е да се спестяват за някоя хубава декорация, отколкото за гориво!

В: Всяка закупена машина с горивото си ли върви? Сега ако си купя сеялка, ще има ли към нея гориво или ще ми е тази от трактора
О: И трите машини използват едната лентичка гориво. Независимо коя машина използваш, лентичката е една.

В: Гледам в другите ферми има черни овце. Те от къде са?
О: Те са от т.нар. изгубени животни, които се осиновяват.
Списъкът им е следният досега: кафява крава, розова крава, черна овца, черно коте, костенурка, грозно патенце, (което се превръща в лебед), коледно еленче,пуйка, бик , и четирите вида теленца ( обикновенно, кафяво , розово и зелено )
Понякога, както си ореш например, светва съобщение "Една черна овца се е изгубила във вашата ферма. Ще й помогнете ли?". Като дадеш Accept/Приемам, ще се появи съобщение на твоята "Wall / Стена" във Фейсбук, че търсиш стопанин за изгубената овца. Тогава всичките ти съседи ще могат да я осиновят и тя ще отиде при тях.  За да получиш такова изгубено животно, трябва да следиш за подобни съобщения от твоите съседи на Стената си във Фейсбук. Трябва да се действа бързо, преди някой да те е изпреварил с осиновяването.  След като осиновиш, животното ще попадне във твоята Кутия за подаръци (Gift Box) и оттам ще можеш да го сложиш във фермата си.

В: Аз искам да попитам на колко човека на ден мога да правя подаръци и колко покани за съседство мога да пращам на ден?
О: Общият брой за покани И подаръци последно е 30бр. на ден, т.е. ако пратиш 30 подаръка, няма да можеш да пратиш нито една покана и обратно. Преди бяха 24бр., така че може да има пак промени в бройката.
Съвет: Ако някой не ви приема приятелството, може просто да не го е видял, защото поканите отиват в известията, на които често се цъка Ignore/Отказвам.
Затова им пращайте Remind/Подсещам, тогава съобщението отива в Inbox-a и със сигурност ще го видят.

В: Защо в някои ферми човечето е обградено с бали сено?
О: Когато отвориш играта, там където ти седи човечето е точната среда. Без да го местиш, го обграждаш с бали сено. Така се пести време - вместо да  го чакаш да се разхожда от едната леха до другата, за да жъне, оре и сее, нещата стават малко по-бързо. Пак цъкаш с мишката до побъркване, но поне човечето не се шматка излишно.

В: А мога ли да си сменя името на фермата? Всъщност, аз нямам никакво.
О: Засега смяна на името не е възможна, но се обмисля такава опция. Ако не ти излиза името, а виждаш само това: ‘s Farm , това е защото потребителското ти име във Фейсбук е написано на кирилица, а играта поддържа само латиница.

В: Шири се някакви приложения FarmVille(Decorations), от което нищо не разбирам. Къде отиват нещата, които пращам?
О: Това са приложения само във Фейсбук и няма нищо общо с играта. От тях не се получават, нито разпращат подаръци из фермите. Не го приемайте това приложение -  целта е най-вероятно да ви се вземат данните от профила във Фейсбук.

В: Преди малко получих като подарък Covered Wagon. Появи се от "нищото".
Миналата седмица пак така в подаръците ми имаше Picnic Set, Stone Mailbox и Tool Shed. Може ли да ми кажете от къде идват?
О: Играта те награждава с тези подаръци, когато спечелиш някоя панделка.

В: И друго да попитам - има ли ограничения в броя на съседите?
О: Доколкото ми е известно няма ограничен брой за съседите.
   „Колкото повече – толкова повече!” – Мечо Пух

В: Като имаш животно, какво трябва да го правиш, трябва ли да го храниш с нещо например?
О: Не трябва да се хранят. През различен период от време за различните животни трябва да ги издоиш, да събереш яйцата и т.н. Над тях се появява розова капчица, когато са "готови". На всяко животно, което получиш или купиш, му дай опцията Stay, за да не ти се разхожда из фермата и да не избяга от нея. А ако искаш все пак да се движи, го обгради от всякъде с оградки, за да не бяга.

В: При някой животни има опция Рet - за какво е?
О: С една дума – да ги поглезиш! Тази опция е възможна само при домашните животни и например при зайчето я няма. Но не носи нито пари, нито точки – просто е за забавление.

В: Подаръците ако ги държа неизползвани в кутията си, развалят ли  се нещо, имат ли "срок на годност"?
О: Нямат срок на годност, но повече от 30 подаръка не можеш да събереш в кутията.

В: Колко време могат да се държат подаръците неприети?
О: Две седмици, после ги губиш.

В: Как придвижвате видимостта на фермата? Дори и след Zoom Out, пак остават невидими краища на екрана ми.
О: Хващаш с мишката и местиш по екрана, за да ти стане видим този край, който искаш. С големите ферми е така. Друг вариант е да си пуснеш играта на Full Screen.

В: Как да си разширя фермата?
О: От пазарчето /Market/  избираш Expand farm / т.е. Разшири фермата/. За да се разшириш, трябва да имаш определен брой съседи и да платиш определена сума. Примерно за 14х14 трябва да имаш 8 съседи и да платиш $10.000. Само с едното не става. Имай  и пред вид, че играта все още е бета-версия и най-голямата ферма, която можеш да имаш за момента е с размер 20х20. Тези от по 22х22 и 24х24 все още на са ги разработили програмистите. За тях пише "Coming soon", т.е. "Очаквайте скоро" и това няма нищо общо с нивото, до което си стигнала. Кога ще ги пуснат ...    !

В: Фермата ми е 12х12, имам достатъчно пари и достатъчно съседи да си я разширя на 16х16. Защо не ми дава?
О: Защото не можеш да прескачаш разширения! Парво си я разшири 14х14 и после ще можеш да купиш и 16х16.

В: Някой случайно да знае дали става нещо като събереш всички панделки?
О: Нищо не става. Не получаваш никаква награда. Просто си събрал всички панделки и туй то. Но всяка синя панделка те награждава с ХР и някоя декорация.

В: Как помагате на съседите си, за каква помощ става въпрос?
О: Като кликнеш на някоя от снимките на съседите ти под фермата ти, имаш опция да го посетиш/да му помогнеш. Приемаш и отиваш във фермата му, където помагаш, и ти дава 20 парички + 5 точки, и така на 20 съседа. За следващите над 20 дава по 5 парички и 1 точка. С тази помощ се трупат точки за медалчета.

В: Колко е времето от узряването на нещо до изсъхването му? И това време зависи ли от конкретния плод/зеленчук?
О: Колкото е времето до узряването му. Ягодите зреят за 4 часа, и след 4 часа изгниват, т.е. от посяването до изгниването са 2 х 4 часа = 8. Дините зреят за 4 дни, и траят още 4 дни = 8 дни от посяването и изгниват.

В: А какви са тези звездички, които се появиха под плодовете и зеленчуците?
О: Това е т.нар. Mastering. Когато събереш 3 звездички на дадена култура, ще получаваш XP и когато я жънеш.

В: Да питам нещо докато си изоровам нивата и някой път ми се появяват едни летящи монетки, за какво се те?
О: Хвърчащата жълта паричка е на късмет, докато ореш - дава ти 100 монетки.

В: На моята стена не се появяват никакви изгубени животни? Как да променя това?
О-1: Като си отвориш ФБ, в дясно ти излиза менюто с:
News Feed
Pages
Status Updates
Photos
Links
Video
contacts
Notes
friends
Create new list
Less
More
Кликни на Create new list и отдолу ще видиш Edit options, клик и там и ще ти излезе един прозорец Hidden from News Feed. Намираш иконата на FarmVille и кликваш на Add to News Feed.
О-2: Отиди най-отдолу на страницата на ФБ, където ти излизат съобщенията от приятелите. Има една лентичка на която пише Older posts, Show hidden posts, Edit options. Натисни на Edit options, ще ти излезе всичко, което си забранила. Натисни бутончето Add to news feed на това, което искаш пак да го виждаш

В: Howdy farmers! We have noticed connection issues with FarmVille and expect to be back to normal soon. Thanks for bearing with us. Happy farming! Какво означава това?
О: Означава, че програмистите оправят нещо в момента и може да имаш проблеми със зареждането на играта, но това е временно! Просто се въоръжаваш с търпение, докато се оправи самО!

В: Сградата „Краварник” ?
О: Побира 20 крави, които издояваш с едно цъкване на мишката. Има ограничение, обаче – повече от 5 краварника не можеш да си купиш с монети. Всеки следващ от петия краварник можеш да си купиш с истинските пари.

В: Сградата "Кокошарник"
О: Побира 20 кокошки, без значение на цвета им - бяла, кафява, черна, златна. При обирането им 10% има вероятност да ви излезне съобщение, че сте намерили специално яйце, което да публикувате на Стената си. Това яйце може да бъде взето само от съседите ви. Ако имате само бели кокошки в сградата, ще ви се падне бяло яйце; ако имате смесени на цвят кокошки в сградата, може да се падне различно на цвят яйце.
Яйцата дават различни неща, постоянно ги сменят и не можем да ги напишем .
По въпроса как да се сдобием с още един кокошарник - за момента е невъзможно , имаше бъг от който доста хора се възползваха , но скоро всички допълнителни ще бъдат изтрити .

В: Как се "въртят" кокошките, за да изкарваме яйца по-често?
О: Всички кокошки, които имаш, или по-голямата част от тях да стоят извън кокошарника. Когато станат готови за обиране правиш средното: В празен кокошарник пъхаш първо една готова кокошка; кокошарникът веднага става готов за "Collect/Обиране". Слагаш още 5-6 неготови кокошки вътре и обираш. После пак изпразваш целия кокошарник, пъхаш вътре първо една от готовите кокошки, после 5-6 неготови, пак обираш и т.н. и т.н , докато ти писне. Така увеличаваш шансът да публикуваш яйце толкова пъти, колкото пъти обереш кокошарника си. А и по-бързо ще вземеш синята лентичка "Egg-celent Discovery".

В: Сградата "Склад":
О: Там можете да си съхраните неща, които не искате да продавате, но и ви пречат във фермата. Двете сгради "Barn" и "Tool Shed" автоматично вече са се превърнали в "Склад", така че ако ги имате вече не е нужно тепърва да ги купувате. Максималната бройка на нещата, които можете да приберете, се изписват като сложите мишката върху самата сграда. Тази бройка, която пише, е ОБЩА и за ДВЕТЕ сгради!!!

В: Сградата "Цветарник"?
О: Там се складират букети цветя, които играта автоматично ви дава от време на време, когато жънете цвета. Букетите в сградата може да ги използвате да си украсите фермата (Use) или да ги споделите със съседите си (Share).
За да изтриете букетче, сложено във фермата ви, се използва червената лопатка. Букетите не могат да се продават!

В: Как се садят цветята?
О: По същия начин като всички останали култури!

В: Какво представляват КОЛЕКЦИИТЕ и как се събират?
О: Всички неща, които са за колекциите, се получават по различен начин. Едни от копаене, други от садене, трети от торене, четвърти от обиране на дървета и животни, пети от подаръци и т.н. въобще от всички дейности, които така или иначе си правим по фермата.
Ето списък 1 и списък 2, за това кое от какво ще получите.
Всяка колекция има 6 бр. различни неща, които трябва да съберете.
Ще дам пример с Bug-Collection. За нея трябва да съберете по 1бр. калинка, водно конче, гъсеница, буболечка-клечка, бръмбар и стоножка. Със сигурност ще ви се повтарят някои неща в хода на играта, но повече от 10бр. от един вид буболечка не може да имате (т.е. повече от 10 водни кончета няма да се отчитат при Колекциите и можете да продавате излишните). Тово, обаче, не означава, че за да си запълните колекцията, трябва да имате по 10бр. от вид буболечка; нужна ви е само една буболечка от всеки вид. Затова е и въпросното отмерване 0/6, 1/6, 2/6 ... 6/6. Първото число показва колко неща от колекцията вече имате, а второто - колко са общо нещата, които трябва да съберете.
Думичките Common, Uncommon, Rare ви отбелязват колко лесно/трудно ще се сдобиете с дадено нещо. Common е лесно, Uncommon е средно, Rare е трудно (рядко се среща).
Когато съберете дадена колекция, ще можете да я замените срещу монети, ХР или гориво. Самата игра ще ви покаже как да го направите.

В: Как се строи Конюшна?
О: ЦЪК!
___________________________________________________________________________


СЪВЕТИ:
__________________________________________________________________________
Малко помощ за искащите повече пари:
Най-добри за сеене:
- за кратък период от време - 2-6 часа - са Blackberries
- за по-дълъг 8-16 часа - Asparagus
- за 1 ден - Peas, които и като цяло са най-печелившия посев - 176$ на ден
- за 2 дни - Broccoli
- за 3 дни - Red Wheat

От дърветата най-много се печели от маслините, 2 вида палми, нара и Passion Fruit (това не го знам как е на бг)
___________________________________________________________________________

Един от вариантите за трупане на XP e купуването на бали сено (1XP излиза 20 coins), но най-изгодния вариант е съдене на боб и триене, след което повтаряте упражнението (1XP излиза 10 coins)
*XP - experience
___________________________________________________________________________

Ако си пускате животните да ходят, внимавайте да са обградени с огради навсякъде, защото могат да избягат и ги губите!
___________________________________________________________________________

Как да използваш капацитета на едната туба гориво, която имаш, по максимален начин?
Ако тубата ти стига за трите дейности - копаене, сеене и жънене - за 20 квадратчета, а нИвата ти е от 60 квадратчета, на първите 20 засаждаш Алое (расте за 6 часа), на вторите 20 засаждаш Ориз (никне за 12 часа), а на третите 20 засаждаш Грозде (расте за 1 ден). Тубата с гориво се се пълни за 6 часа. По горната схема ще я ползваш всеки път за обработката на цялото цъфнало каре от 20 квадратчета И за трите дейности - копаене, сеене и жънене. Това не е измама, а чиста математика.
Броят на квадратчетата е примерен!
___________________________________________________________________________

Ето примера, който важи само за всички отключени растения:
- Нивата ви е 500 квадратчета
- Към 12:00ч. на обяд засаждате 250 от тях с къпини (Black Berries) и 250 от тях с грах (Peas)
- Към 16:00ч. обирате къпините и на тяхно място засаждате аспержи (Asparagus)
- Към обяд на следващия ден жънете и аспержите и граха
Така се печелят хем много пари, хем бързо се качват точки в нивото, ако искате да изпреварите някой приятел    !
___________________________________________________________________________

Като отвориш фермата, горе в ляво на екрана има три иконки - оченце (детайлност на картинката), колонка (звуковите ефекти) и нотичка (музиката). Като са включени, са бели на цвят. Изключи ги и трите, (ще станат черни) - така ще разтовариш доста процесора, на който играта и без това му идва тежичка. И мишката започва да се движи осезаемо по-леко.
___________________________________________________________________________

"PLease leave adopted pets in your gift boxes so others can adopt as well. Up to 8 people can adopt the same pet". Значи ако оставяме животните по-дълго в кутиите повече хора ще могат да осиновят същото животно.
___________________________________________________________________________


ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ:
Форумът на Zynga
Полезна табличка
(малко подробности за фермите, кое колко ти носи, от кое колко се печели.... и кои са най-изгодните медалчета за печелене. Най-много точки дават сините медали за изхарчени пари, спечелени пари и купени сгради.)
FarmVille земеделци, обединете се !!!!!
(група за помощ в играта)
Farmville – Tree and Animal Profit Values
(Кое колко пари дава и за колко време става?)
FarmVille Fanatic
Официалната страницата на феновете - ако искате да станете фен на играта
Таблица за посевите
Таблица за животните - by marto12345
Таблица за дърветата - by marto12345

СТАРИТЕ ТЕМИ:
1 ,2 , 3 , 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,15,16,


тема за линкове





# 1
  • Мнения: 626
Моля ви нека не пълним темата със линкове, пуснала съм друга за целта . Линк към нея има малко по-нагоре .

# 2
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Записвам се да ви следя, от тук получавам най-достоверна информация относно нововъведенията в играта  bouquet

# 3
  • МАРС
  • Мнения: 1 121
А какви са тези неща,които дава конюшнята,понеже още никой не се е похвалил newsm78
Като каза новости се сетих,че ги прочетох днес!
Coming Soon to FarmVille:

Fuel System Upgrade and Changes that will allow you to find fuel on your friend’s farms, and give more ways to share fuel.
Yellowstone and West Coast inspired limited edition themed items.
PUPPIES will be released in the next few weeks. The Puppies will be your pets that you can watch grow up, name, and do tricks!

# 4
  • Мнения: 626
От конюшнята се падат 3 неща поне толкова видях за сега :

момиче с крава - тя обира всички готови животни
момиче с дърво - обира готовите дървета


и 100ХР

# 5
  • МАРС
  • Мнения: 1 121
А пък аз четох че момичето с крава се пада от обиране на краварника,момичето с дървото от обиране на дърветата,а 100 ХР от обиране на кокошарника newsm78И  съм много доволна от това за дърветата особено,че ми беше много трудно да ги обирам,понеже съм ги наблъскала едно до друго и не се виждат кога са готови!

# 6
  • Мнения: 626
ами незнам така казват съседите които ги публикуват , ако някой има по-достоверна информация да казва  Hug

# 7
  • МАРС
  • Мнения: 1 121
Тя и моята информация не е кой знае колко достоверна,защото на мен все още не ми се е паднало нито едно от трите Simple SmileАз също съм ти от съседите,между другото Wink

# 8
  • Мнения: 4 111
Цоп и аз.
Да не е само запис - направи ми впечатление, че за достинагане до 30 ниво ми трябваха 4000 хр, а за 31 ниво 6000 ХР  Thinking

# 9
  • Мнения: 4 785
100 хп ми се падна от конюшнята, другите 2 съм взела от стената, ама чакам да узрее всичко, че да има файда  Mr. Green

пп - о, колко благодаря, че раздели темите  Praynig

# 10
  • Мнения: 660
Я имало и тема тук,мен ми останаха 4 нива и я превъртам играта,накрая доскучава малко.
А за колекциите,скакалеца и кълбото нямат намиране,последното досега не съм го хванала....

# 11
  • Мнения: 626
А това за нивата как ме ядоса , не ми даде 1FV а си бях изчислила нещата за още една мистери бокс .

# 12
  • UK
  • Мнения: 3 959
Записвам се и аз. Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 2 521
А това за нивата как ме ядоса , не ми даде 1FV а си бях изчислила нещата за още една мистери бокс .
Би ли обяснила

# 14
  • Мнения: 626
Нали по принцип като минеш ниво ти дава 1 FV ,  а сега понеже стана автоматично не ми даде нищо .( Нали от Зинга били решили че някои нива са трудни за минаване и са намалили бройката на ХР необходими за минаване на ниво и автоматично минахме по едно ниво )

Общи условия

Активация на акаунт