Отслабване ли? Вече знам - задължително Дюкан - 224

  • 48 303
  • 775
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
за фъстък и нейния проблем:
високопротеиновите диети не се препоръ4ват
приемът на протеини в гр трябва да е колкото теглото в кг
т.е. ако 4овек тежи 80кг, трябва да приема 80 гр протеини
при около 20% протеиново съдържание в месото това прави макс 400 гр месо и други протеинови продукти
затова се спазват структно указанията и се консумират и зелен4уци

вси4ко това е с цел да не се натоварват бъбреците и да не се отделя твърде много инсулин

а за запушването на артерия не виждам разумно обяснение тук
аз ли4но не вярвам, 4е се натрупва холестерол в кръвта при отслабване

ninowe, явно само инсулин са гледали
жалко
би било интрересно какви са нивата на антипода му

а аз 4ервено бельо имам
само 4орапи не

 Embarassed

Последна редакция: вт, 23 фев 2010, 09:16 от Анонимен

# 16
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен Grinning

От давна не съм писала, но ви чета редовно.
При мен нещата нещо са в застой. От седмица стоя на 56кг., но за сметка на това пък в мерките съм -3см., което за мен е по-важно.  Hug

Пинк, пожелавам ти успех днес
 newsm10

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075

Хей мацки никои ли не знае рецепта за соленки по Дюкан newsm78  Embarassed  Hug  Hug


Все се каня да правя и все ме мързи. Мисля си, че ще станат с това, с което си правя кекса/тутманика. Значи аз го правя с 1 яйце, малко вода - малка кафяна чашка, 2-3 лъжици кисело мляко, щипка сода бикарбонат, сол, 3 лъжици трици и може би около 120 грама извара, ако не и повече , правя всичко на око, но става доста гъстичко, като го сложа не се разлива. Така го слагам или в тавата върху фолио и във фурната, или в капак от йена и го мятам в МВ. Тъй като е гъсто би могло да се сложи с лъжица върху фолио или хартия за печене в тавичка и ще станат соленки. Ама пусти мързел  Embarassed

# 18
  • Мнения: 7
Здравейте!  Laughing
Честита нова темичка, Вещи, благодаря, чудесна е   bouquet
А аз ви нагушквам и изчезвам да се глася за Търновската среща  Hug
15:30 днес в ЕГО на ул."Независимост" 17, ако има още мераклийки - не е късно!

# 19
  • Мнения: 110
   Оооооо, smile3508нова темичка...както винаги страхотно заглавие!ВЕЩИ, Hug
    ГАРДЕНИЙКА,честита ти Дюканска годинка  bouquet
    БЛУМЧЕ,радвам се да те "видя" Hug Flutter
    ЛУСИИИИ,    202uu

# 20
  • Мнения: 345
ха добър ден и от мен вчера бях абсолютно стриктна резултат -600гр +мц като бонус мименсита , луси толкова сме стриктни че чак няма да се познаем аз още не съм си избрала схема но ще го измисля спорен и усмихнат ден на всички

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Да ка жа и аз-лутам се между 57-58 вече 5 дни    smile3511   На мен ми се яде някакъв кекс-заплюла съм си един за МВ-да видим  newsm78   Ако някой знае рецепта за ПУФКАФ кекс-моля да сподели  Praynig   ЛЕК ден !  Peace

# 22
  • Мнения: 1 080
Запис  Mr. Green
Ето тук в блога има някакви соленки:
http://dukanskirecepti.wordpress.com/2008/06/28/%D0%BA%D0%B5%D0% … 0%B1%D1%87%D0%B5/

А на въпроса за третата - аз не ям по принцип много плодове и те не са ми проблем.
В трета и четвърта трябва да се успокои темпото,с което се яде през първите две фази.
Хляба да се яде по възможност сутрин, а вечер само чисто месо.
Плодовете отделно от всяка друга храна. Да се дъвче бавно.
Да се ядат по - простички храни. По - добре повечко леща например, отколкото малко пица,но с всичко позволено наредено отгоре.

Това са си мои наблюдения де  Rolling Eyes

Муцко кеск в МВ - 2 с.л. кис мляко, 3 с.л. трици, малко сода, подсладител, 1 яйце - бъркаш и слагаш за 4,5 или 6 мин. - зависи от макс, мощността на твоето МВ.

# 23
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Добро утро!  Simple Smile

  Ако някой знае рецепта за ПУФКАФ кекс-моля да сподели  Praynig   ЛЕК ден !  Peace

http://dukanskirecepti.wordpress.com/2008/10/08/%d1%81%d0%bb%d0% … 0%be%d0%b2%d0%b0/

Аз го правя с 2 яйца, не слагам извара, а 2 с. л. кисело мляко, вместо сода - 1/2 пакетче бакпулвер, ванилия не слагам, защото канелата го ароматизира достатъчно. В повечето случаи, след като го извадя от МВ /пека го 4.50 минути, за да не изсъхва/, го сиропирам с Кола Лайт. Или пък го разрязвам на 2 части по дължината и върху всяка част слагам кисело мляко с подсладител и нес кафе.

# 24
  • Мнения: 359
Добро утрооо!!
Благодаря за милото посрещане отново Heart Eyes

След успешния П ден вчера - познайте - 1 кг:)) Много съм доволна и продължавам напред.


На всички много хубав ден!

Ще ми се да нагушкам много Гардения и Мастъра Hug Hug Hug и всички останали Heart Eyes Heart Eyes

И да кажа Люске и Мименситкейй - следя ви да знайте smile3508

# 25
  • София
  • Мнения: 570
По повод въпроса на tanyatais от предишната тема: "Привет момичета!имам едно въпросче?Забелязах,че кожата ми не екакто обикновено лъскава и свежа,а посърнала и като че се лющи(1/2 месец съм на режима след прегрешение преди време) и започнах да изпозлвам смнлени сусамови,тиквени,слънчогледови и ленени семена към киселото мляко стриците на закусйа!Дали е позволен продукт-никъде в 2те книги не съм прочела за тези семена?Просто искам да ги вземам като Флакс-ойла,но не на таблетки а като добавка към храната!Мерси предварително!"
Ленено семе може. На 1 стр.  го пише. Но трябва да се приспадне от количеството трици - например 2с.л. трици + 1 с.л. ленено семе.

# 26
  • Мнения: 225
това намерих за соленките

http://dukanskirecepti.wordpress.com/2008/06/02/%D1%81%D0%BE%D0% … 0%BD%D0%BA%D0%B8/
и това http://dukanskirecepti.wordpress.com/2008/06/28/%D0%BA%D0%B5%D0% … 0%B1%D1%87%D0%B5/

а аз често си ги правя по стандартната рецепта за кексче
1 яйце, 3 л трици, 2 с.л.кис.мляко, 2 с.л. извара и 1/2 к.л сода. Това го правя тройно  Embarassed за да ми се напълни тавата. Сипвам с лъжичка. Пека около 20 мин. и после старателно броя и разделям соленките на 3. Двете дози скривам от себе си за следващи дни. Понякога слагам различни подправки - чубрица, кимион, мащерка и т.н.   chef

# 27
  • Мнения: 36
Добър ден на всички, Вещи, супер си   bouquet
Mma Ramotswe, аз мисля, че има голяма вероятност от натрупване на холестерол при тази диета, защото той се намира в храните от животински произход - месо, яйца и др. тези храни са богати на наситени мастни кселени, които повишават количеството на холестерола в кръвта, но обратното - ненаситените мастни киселени го извеждат. До колкото помня от прочетеното в книгата, и не само там мазнината на рибите (дори и най-тлъстите) е богата на т. нар. "добър холестерол", който прави точно това извеждане на лошия холестерол от кръвта. Според мен всеки човек е индивидуален, зависи много дали има хронични заболявания или някакво генетично обременяване (чернодробни, сърдечни и др.) и храненето е важно в зависимост от случая, независимо дали си на диета или не, има диети и диети. Не може да говорим общо за всички хора. Всеки има своите съображения. Според мен в тази диета е добре да се набляга повече на рибата и по-малко на яйцата (жълтъците) за да избегнем тези холестеролни натрупвания. Ндявам се поста ми да не се приеме като някакво заяждане. Нямам за цел да се правя на доктор Хаус, просто се чувствам длъжна да споделя.

На всички дюканки пожелавам лек, отслабващ ден и никакво ровене в хладилника  newsm55, всички марш в спалнята  luvbed

# 28
  • София
  • Мнения: 336
Здравейте Hug,
Да се запиша в темичката, да не ви изгубя Crazy
Венерас - още много минусчета и то бързи Heart Eyes А на мъника(кожухчо) съм му фен, откакто го видях Heart Eyes Mr. Green
durik - по темата за холестерола - в края на втора, началото на трета имах завишен холестерол(тогава писах). Намалих месото и яйцата, повечко риба и млечни, минах и в трета(след като достигнах желаното тегло), всичко сега е наред Simple Smile Наистина е до организъм и всичко е строго индивидуално.Според мен всеки човек, подложил се на някакъв режим, трябва да се следи, ако трябва да си направи профилактични изследвания и да взима мерки навреме Peace.

# 29
  • Мнения: X
... Mma Ramotswe, аз мисля, че има голяма вероятност от натрупване на холестерол при тази диета, защото той се намира в храните от животински произход - месо, яйца и др. тези храни са богати на наситени мастни кселени, които повишават количеството на холестерола в кръвта, но обратното - ненаситените мастни киселени го извеждат. До колкото помня от прочетеното в книгата, и не само там мазнината на рибите (дори и най-тлъстите) е богата на т. нар. "добър холестерол", който прави точно това извеждане на лошия холестерол от кръвта. ...

именно там е едната грешка
холестеролът в храната отива директно за клетъ4но изграждане и евентуални "ремонти" по организма
едва макс 20% от него отива в кръвта
повишеният холестерол не е вреден
вредно е свалянето му, защото в дългосро4ен план води до някакво инвалидизиране

подписът ми казва доста по въпроса

Общи условия

Активация на акаунт