Има ли българи в Омск, Москва или МО?

  • 48 508
  • 337
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 4
Здравейте момичета!Много се извинявам,че така нахлувам в темата ви,но се чудя вече към кого и къде да се обърна.Моля някоя от вас ако може да ми помогне.Спешно търся за лечение на едно детенце- една марка нерафинирано слънчогледово масло"Золотая Семечка" и възможностите за транспортирането му до БГ.Ако някой има желание да помогне нека да ми пише на лични  Simple Smile

# 286
  • Мнения: 0
Милинка,

Преди имах РВП и виза във формата на едно листче отделно от паспорта. След като стария ми изтече си направих нов в БГ. Минах през посолството на РФ в София с копия на стария, новия пасс и визата. Те сложиха един печат и на ръка написаха номера на новия паспорт - 5 мин.

Преди като си с регистрация на листче ти даваха еднократна изходна виза !!! Сега гледам вече не е така, предстои ми да си правя и ще разбера точно.

# 287
  • София
  • Мнения: 8 044
Джон, аз съм с регистрация на листче, нямам печат с адреса в паспорта. И ми издадоха от първия раз многократна визаа към РВП-то (хвърчащото листче със снимка).
Нанси, в какви количества трябва от това олио?

# 288
  • Мнения: 4
Милинка мисля че олиото е в разфасовки по 1.5 л,като за начало ми трябват най малко 5 л.

# 289
  • Мнения: 2
Знам олиото, има го почти във всеки магазин, не е проблем да го купя... Но трябва да чуя, че някой около мен ще пътува за БГ и ако се съгласи да пренесе... ще ти пиша.

# 290
  • София
  • Мнения: 8 044
Милинка мисля че олиото е в разфасовки по 1.5 л,като за начало ми трябват най малко 5 л.
Ще пътувам в края на месеца. Ще проверя на колко куфара имам право и ако са 2, ще се опитам да вместя 5 л, повече няма да мога, защото и аз имам багаж. Но ще го докарам до Сф, след това евентуално мога по Еконт да го пусна. Ще поразпитам и другите българи как ще пътуват, но те ще са в края на декември. Колко спешно е?
Не съм обръщала внимание, днес ще проверя дали го има в магазина.

# 291
  • Мнения: 4
ДОЛИ , МИЛИНКА ,писах ви на лични съобщения

# 292
  • Мнения: 0
Здравейте! Казвам се Василиса. За пръв път съм във форума. Ще се радвам да си общуваме. От 7 месеца живея в Москва. Приятелят ми е руснак. До сега бях с двукратна бизнес виза и на три месеца се прибирах до България.  Сега предстои въпроса за сватба. Четох, че за да получа руско гражданство трябва да се откажа от българското?! Ще се радвам да ме посъватвате кое е по-удачно, да кандидатствам за квота, чрез която ще имам право на работа и временен предстой или директно сватба. Въпроса с отказване от българското гражданство ме тревожи. Благодаря предварително!

# 293
  • София
  • Мнения: 8 044
Василиса, добре дошла в темата. Simple Smile
 По отношение на статута ти в РФ те съветвам да се запознаеш по-добре с процедурите за престой. Бракът сам по себе си никакви права няма да ти даде, трябва да преминеш през процедурите за временно пребиваване и после вид на жителство. България не разрешава двойното гражданство, изключая деца от смесени бракове, така че ако искаш руско гражданство, ще трябва да се откажеш от българското. Но за да стигнеш до този етап с гражданството, трябва да минат определен брой години. също провери дали изобщо имаш право на руско гражданство, тъй като доста малко хора се допускат за него. Най-удобното за теб е вид на жителство, което дава право на работа. Преди него, обаче, трябва да получиш право на временно пребиваване или т.нар. РВП.
Това е по въпроса извън квотата. По квота не съм запозната, но там е доста по-несигурно и трудно.
Третият вариант е с работна виза, която се подновява година за година или като т.нар. висококвалифициран кадър, където визата е 3- годишна.

# 294
  • Мнения: 0
Милинка,много благодаря за разясненията. Ще проверя всички варианти!
Има ли някой, който живее в Москва? Ще ми бъде приятно да си общувам на живо с наши хора тук:)))

# 295
  • Мнения: 0
Здравейте искам да питам как се кандидатства за "временно пребиваване или т.нар. РВП." В Русия.
Трябва първо да съм влизал в държавата ли?Ако не съм мога ли с първото ми влизане и от там да се кандидатства(Русия).
Надявам се да споделите каквото знаете. Simple Smile

# 296
  • Добрич
  • Мнения: 13
Василиса,добре дошла и от мен  Simple Smile
Ние сме близо до Москва и събота или неделя ходим до там.Сега ще си ходим до БГ,но като се върнем може да се разберем и да се видим  Grinning

Милинка,България позволява двойно гражданство,защото моя син е така,а и двамата сме българи  WinkПо скоро Русия може да не позволява двойно гражданство.Кога ще си ходите вие,оправихте ли визите  Grinning
гледам че се чудиш за багажа,за малкия имаш право на 10 кг само и количка  Sad

# 297
  • София
  • Мнения: 8 044
Деси, оправихме визата. Майка го покани, удостовери, че има доходи да го издържа и я писахме за негов спонсор. Получих си я във визовия център, оказа се безплатна за деца.
За двойното гражданство има изрично изискване в закона за гражданството, забравих му точното име, където се посочва, че за да получиш българско гражданство, трябва да се откажеш от твоето. Имаше го и още някъде. Има и изключения, описани са и трябва да се чете дали попадаш в тях.
Оправих и ИНН-а и си направих и ОМС. Остава да мина през годишния отчет пред фМС, като се върна.
Пътуваме другата седмица. Проучих за багажа и това ми казаха и от Аерофлот. Тези 10 кг са в общия багаж, не ръчен, нали? Аз толкова съм се наплашила с тази катастрофа от миналата седмица, добре че купих билети на Аерофлот, а не на Татарстан, че щях да бераа голям страх. Преди две години на първото ми идване самолетът се подхлъзна на лед, такъв ужас беше, още ми държи влага.
Мото, за РВП документите се подават лично. Трябва да имаш основания да го искаш - по квота или извън нея. Извън квотата са бракувани за руски граждани, родители на руски граждани, разни роднини на граждани от бившите републики, но детайли не помня. Може да кандидатстваш и ако над 5 години си работил в РФ и си стоял тук. Попълват се заявления техен образец, свидетелство за съдимостт, аз го правих с нот. превод (това е някаква тукашна измишльотина), документи за доход, акт за граждански брак, ако е извън квотата, другите не ги помня. Влез на сайт на ФМС Нижни Новгород или Новосибирск, забравих кое от двете и там има много подробно обяснено как, на какви основания, какви документи и пр.
Не зная на какво основание ще кандидатстваш за първо влизане, но обикновено за първа издават двукратна делова (ако си с такава). Ако си по лична покана, пак ще е тримесечна, двукратна. От опита ми дотук, май всички в началото сме стояли с тримесечни визи, докато си уредим документите за РВП. Обръщам внимание, че после, ако влизаш с многократна виза, тя дава право на престой от 90 дни на всеки 180 дни.

# 298
  • Добрич
  • Мнения: 13
Трябва да прочета това за гражданствата,но като подавах за българско нищо не са ми казали,а познавам  и много други такива деца,но ще потърся да видя  Simple Smile
Много лошо това с катастрофата,всичко ще е наред,не го мисли много ,че така допълнително се психясваш  Praynig
И аз като правих визите,за детето беше безплатна,явно до определена възраст са безплатни,но не разбрах до колко години.
Да,10 кг си е основния багаж,а количката я водят като ръчен,но аз винаги освен количката съм носила и по една чанта на детето за ръчен и никога не са ми казвали нещо  Simple Smile
И ние другият вторник се прибираме,малко непредвидено,но ще изкараме празниците там   Wink
Лек път и приятно изкарване в България  Hug

# 299
  • Мнения: 0
Благодаря много  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт