Как тренирах - 13

  • 34 502
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 673
Плуване 1 час   sport027

# 16
  • Мнения: 0
Бързо ходене  - 3 км

# 17
  • Мнения: 673
Да не ви отчайвам, но тези бързи ходения, освен ако не са на баир нагоре, не могат да се считат за тренировка. За да има тренировка, пулсът трябва да се ускори до дадени граници. Ако човек е много много пълен и обездвижен, бързо вървене може да се каже, че е тренировка, защото той се запъхтява все едно обикновен човек е бягал.
Все пак ходенето пеш е полезно при всички случаи за предпочитане пред колата, но ако сте долу-горе във форма, не очаквайте резултат (например стопяване на мазнини) от това ходене пеш. За добро настроение е супер  Peace

# 18
  • Мнения: 4 678
..аз затова си стоя само в колата и си хода на фитнес..да ми е чиста работата Mr. Green
..извън фитнеса съм почти неподвижен Laughing

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Незнам дали въпроса ми е за тук, но се надявам да ми дадете съвет Simple Smile
Три пъти седмично посещавам фитнес залата, когато имам време. Понякога се случва и да са три последователни дни, но няма начин, времето не стига. Започвам с кардио около 40-45 минути. Та въпроса ми е на един кардиоуред ли да тренирам или да разделя времето на два. Кой е по добрия вариант?
 

# 20
  • Мнения: 4 678
Незнам дали въпроса ми е за тук, но се надявам да ми дадете съвет Simple Smile
Три пъти седмично посещавам фитнес залата, когато имам време. Понякога се случва и да са три последователни дни, но няма начин, времето не стига. Започвам с кардио около 40-45 минути. Та въпроса ми е на един кардиоуред ли да тренирам или да разделя времето на два. Кой е по добрия вариант?
 


..започваш грешно..прави кардиото след тренировката..вкарай силова/с упражнения на уреди/

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Какъв бърз отговор. Благодаря.
След тренировка ще имам по-малко сили за кардио. Вече 8 месеца посещавам фитнес залата, смея да кажа редовно   newsm39 running jump, но искам да правя нещата така, както би имало най-голям ефект от тях  Simple Smile Наблягам предимно на кардио, крака и ръце. Корема ми е болна тема, но не ще да се прибере както искам.
Ровя се в нета , чета когато имам възможност, защото няма как инструкторите да обърнат внимание на толкова хора.

# 22
  • Мнения: 673
Щом си наблягала на кардио досега и не си доволна от ефекта, започни тежести Wink Кардиото го остави накрая или го измести в друг ден. Не е казано дори да е в залата. Купи си маратонки за навън, бански костюм за басейн или колело  Peace

# 23
  • Мнения: 0
Точно по баир е !  Laughing

# 24
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383

След тренировка ще имам по-малко сили за кардио.
Това е абсолютно погрешно. Силовата тренировка увеличава неимоверно издържливостта на сърдечносъдовата система. Лично моят опит е, че СЛЕД като започнах да тренирам по малко интервално, издържливостта ми за чисто кардио се увеличи неимоверно. Не мисля, че ако са ти добре подбрани тежестите, няма да можеш да направиш едни 20 минутки на вело  Peace
По принцип ако си правила някакви упражнения за основни групи у дома, може и да си се поподготвила за натоварвания във фитнеса, така че да не е много драматичен момента с мускулните трески. Аз съм правила Пилатес, което не го имам за голямо натоварване, но сега с дъмбелите почти не съм се гипсирала така жестоко като едно време, когато тръгвах на фитнес от нищото.
Нека и останалите ме поправят, ако не съм права.

# 25
  • Мнения: 4 678
Сега-гърди/суперсерии/+15 мин пътека...12км/ч Peace

# 26
  • Мнения: 0
 Аз до сега правех по 2 вида упражнения за мускулна група - 2 серии по 15 повторения. Но вчера смених гирите с Freemotion машини (не знам на български как е), което малко увеличава натоварването и направих сериите 3x15. 

Иначе тренирах бицепси , гърди и рамо. Докарала съм си лека мускулна на рамо но това е нормално. 
Корем - различни видове преси.  Кардио - 20 мин степер и 20 мин колело.   Peace

# 27
  • Мнения: 4 678
Аз до сега правех по 2 вида упражнения за мускулна група - 2 серии по 15 повторения. Но вчера смених гирите с Freemotion машини (не знам на български как е), което малко увеличава натоварването и направих сериите 3x15. 

Иначе тренирах бицепси , гърди и рамо. Докарала съм си лека мускулна на рамо но това е нормално. 
Корем - различни видове преси.  Кардио - 20 мин степер и 20 мин колело.   Peace
..зависи от мускулната група...например ..краката.... две упражнения не им стигат Peace

# 28
  • Мнения: 0
В смисъл краката като цяло или за всяка мускулна група на краката?   
Така като не знам кое как се казва и се чудя какво да напиша. Сега ще погледна кое какво е.  newsm78

# 29
  • Мнения: 4 678
крака,гръб ,гърди,корем,рамо..с едно.. две упражнения не минават Peace
,,да ..мускулната група се състои от различни мускули..които трябва да натовариш Peace

Общи условия

Активация на акаунт