Суха кожа

  • 11 368
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 305
Консултация с дерматолог е най-доброто в случая.Ползвам балсама на др.Тайс и съм доволна, но явно детето ти има нужда от нещо друго.

# 16
  • Мнения: 149
на дъщеря ми кожата  също е по-суха и грапава.Ходихме на дерматолог и ни препоръча козметика.Доволна съм от Бюбхен,Мустела и Натхерцен.Но за Чико нямам добри отзиви. Wink

# 17
  • Мнения: 2 447
Един път само му изсъхвала много кожата.Мазах тога с Линола Фет,останах изключително доволна.Сега мажа(рядко) с крема на Нивеа.
Поискай консултация с дерматолог.

# 18
  • Мнения: 27
И ние имахме подобен проблем преди около година. Мазах я с какво ли не, водих я на дерматолог, но нищо не помагаше. Накрая ми попадна под ръка един обикновен вазелин с невен, реших, че няма начин да навреди, мазах я няколко дена и мина.

# 19
  • Мнения: 5
При моето дете се появиха тези твърди бузки когато беше на 1 месец, но освен там има такива лишейчета по крачетата, ръчичките и телцето. Според педиатър - атопичен дерматит. Бузките му ги мажа с Пантогел - аз реших така, а тялото с балсамчето на Нахткерцен - по препоръка на педиатър. Лишейчетата почти изчезват, ако ги мажа на всяко хранене, но понякога забравям да мажа и пак се появяват. Една приятелка ми беше препоръчала Линола фет, но при нас не подейства. Изписаха му и А-дерма Екзомега на Дюкре, с което да мажа цялото тяло, вместо с преваран зехтин, но от него се възпали по гънките, може би защото е твърде хидратиращ, но така или иначе, спрях да мажа с него. Сега по препоръка на педиатър пие Фризопеп - мляко с хидролизиран белтък на кравето мляко и като че ли най-сетне тези лишейчета започнаха да намаляват. Във вторник е на консултация при гастроентеролог и накрая май ще излезе, че има АБК, което аз доста подценявах, защото нямаше никакви други симптоми, освен атопичната кожа.

# 20
  • Мнения: 86
И ние имаме съмнения,че сина ни е с атопичен дерматит.Наскоро видях информация във вестник,че се организира първото по рода си в БГ училище за родители на деца с атопичен дерматит.За съжаление първата лекция съм я изпуснала,но...Искам да кажа на всички,които имат този проблем да се свържат с организаторите на тел.8034302.Вдига една много мила жена.Обеща дори да ми прати материали на мейла.
Приемам всякаква полезна информация,която имате и вие.Много съм притеснена.

# 21
  • Мнения: 3 158
Моето дете беше с подобни оплаквания преди време.Дерматоложка му постави диагноза себореен дерматит.Изписа кремче с КС,което се приготвя в аптеката за острото състояние и след отзвучаване-Нахткерцен.

# 22
  • Мнения: 2 658
Бих махнала и сапуна и маzилата, като zа начало. Ако продължава - на лекар  Peace

# 23
  • Мнения: 10
Момичета имам час за дерматолог - д-р Балабанова / Александровска болница/, няма да мога да отида така, че може някой да се възползва от него. Часът е на 31.03, преди обяд. Прегледа ми казаха, че струва 40 лв. Ако някой се интересува да ми пише на лични и да му дам точния час и име.

# 24
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Такъв проблем имахме, когато дъщеря ми беше на 7-8 месеца. Появи се на крачето, с големина на монета от 2 ст., после се увеличи, после се разнесе.
Нахткерцен-а не помогна. Помогнаха и кортикостероидни кремове, които ни изписа дерматолог.

# 25
  • Мнения: 154
Здравейте,искам да споделя и аз нашия проблем.Когато бебчо беше на около 6 м започнаха да се появяват малки червени точици около устата,после започнаха и около бузките.Лекарката каза,че е от кърмата.После станаха повече и се превърнаха в лишейчета.Лекарката каза,че е от студа и да почиствам бузките с лайка.Сега вече лишея обхвана целите бузки и брадичката и от 3 дена се зачервява силно,предимно вечер.Лекарката изписа Елоком.Намазах бебчо 1 път и на сутринта бузите бяха станали по-бледи от лицето.Стреснах се и реших да не я мажа повече с този крем,още повече,че е с кортикостероиди.Вече бредичката цялата е едно червено петно и бузките също.Кожата изглежда загрубяла и лъскава,но не се лющи.Така ли изглежда атопичния дерматит?Да уточня,че вече биберон не ползваме,пр.мляко не давам,шалчета и вълнени дрехи също избягвам.Давам жълтък,попара,месо.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 342
сапун и олио няма да помогнат.
ако и по тялото има проблеми къпи с олио за баня и мажи с някой овлажняващ крем - при нас най-добре действаше линола урея, но на всяко дете различно - пробвай - линола, а-дерма, био дерма, може и мустела(въпреки че никак не съм им фен, при някои деца помага)...или друга мед. козметика.
олиото само омазнява, запушва порите и особено сега като се стопля, може съвсем зле да стане и обриви да почнат....

# 27
  • Мнения: 384
Моето дете има подобни на лишей петънца по рамената и крачетата, а по бузките му излизат ситни червени пъпчици. Той е много бял и кожата му е суха. Водих го на дерматолог и ни препоръча да използваме козметиката на А-дерма. Взехме гел за баня и крем за тяло и след няколко дена петната започнаха да изчезват  Peace

# 28
  • Мнения: 1 567
Аз лично бих разкарала всичката таз козметика, бих си преварила зехтинец и....сухата кожа отминава...

# 29
  • Мнения: 668
Ние имаме същият проблем. Водих го на дерматолог преди седмица. Изписаха ни Линола Фет.

Общи условия

Активация на акаунт