Суха кожа

  • 11 370
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 521
Заведи я на дерматолог. Той най-добре ще прецени ситуацията и ще предпише най-адекватното лечение.  Peace
И на мята дъщеря се появи нещо като лишейче под едната мишничка, по ръчичката. Дерматоложката каза, че няма заболяване, може да е от всичко. Преипоръча ми Нахткерцен, къпане с Линолафет.

# 31
  • Мнения: 24
Здравейте! И на нас ни се появиха петна от типа на лишейте по лактите и коленцата и ситни червени пъпчици по лицето. На 2 мес е малкият. Днес ходихме на кожен и диагнозата е атопичен дерматит. Провокирала съм появата , понеже му изпрах дрехите с Персил за възрастни, който е доста силен. Но докторката ни поясни, че заболяването се носи генетично и може да се провокира от всякакви алергени - захранване, прах , дразнители и т.н.Тоест , ако не сега, по нататък така или иначе с нещо все съм щяла да го провокирам. Изписа ни Фенистил за сърбежа (каза, че затова реве постоянно малкият) и адвантан с кортикостероиди само за 5 дни, за да изчезнат лишеите. Козметика : важното е измиващият гел да е без сапун, аз ползвам на Avene и на Мустела и тя каза да не ги сменяме, че не съдържат сапун. За мазане след баня, жената ни даде доста голям избор. За начало Synchrobasa Omega крем, а след това да сменям последователно Eucerin 12%Omega, после на А-Дерма Eьomega, на Аvene Trixera и Lipikar Baume на Ла рош. Всички тези кремове са за атопична кожа и са на една цена 30 лева. Каза да ги сменяме като измажем единия да купувам от друга серия, явно да не привиква.

Последна редакция: вт, 20 апр 2010, 17:11 от vanya_pleven

# 32
  • Мнения: 24
Забравих да напиша - докторката каза, че най- добрият крем за атопична кожа е УРИАЖ XEMOSE CERAT-КРЕМ , но е много скъп , съдърба восък и за сега няма да гои купуваме. Струва 40 лева за 150 мл, а всички останали са по 30 лева за 200 мл или 250 мл, зависи от фирмата.

# 33
  • София
  • Мнения: 44 342
Аз бих те посъветвала да махнеш мустелата...просто ужастна козметика е това...
За къпане - линола фет олио за вана(и крема не е лош, но за по-леки състояния според мен, пък и не са по 30 лв) вземи или на а-дерма.
Честно казано, ако намериш, нещо което да е хубаво и помага по-добре не го сменяй....макар и хубави козметики, всяка влиае различно на различните кожи и деца и може да провокира отново обриви или просто да не действа....

При нас най-добре действаше линола уреа(въпреки, че не е спец бебешка, но само от него минаха всякакви лишеи и пъпки, без никакви кортикостероиди).

# 34
  • Мнения: 899
Дъщеря ми пък понася добре Стелатопията на Мустела, а Екзомегата не й действа изобщо.  Ползвали сме всички изредени от vanya_pleven мазила и ефекта е горе-долу еднакво добър, с изключение на Екзомега (изпробвах на 2 пъти). Детето повече от година няма обриви, лишеи, екземи. За след баня ползваме Линола Фет - най-евтино и достатъчно добро. За дупето - само вода или сапуна от зелената серия на А-дерма. Експериментите си със зехтин, немазане с нищо и ползване на евтините български бебешки кремове отчитам като грешка - всичко това водеше до нов взрив от пъпки и лишеи.
И понеже хич не са евтини козметиките за атопична кожа те съветвам да пообиколиш аптеките, градът ви е сравнително голям. Разликите в цените са значителни, намирам емолиентните кремове и по 21-22 лв.

Аз лично бих разкарала всичката таз козметика, бих си преварила зехтинец и....сухата кожа отминава...

Прекалено елементарно казано. Щом при твоето дете е подействало, ще действа при всички деца  ooooh!. Ако беше толкова просто дерматолозите щяха да си клатят краката по цели дни.

# 35
  • Мнения: 2 807
Най-добре заведи беебто на дерматолог/кожен лекар.
Петната, наподобяващи лишей са най-вече някаква алергия (храна или контактна).

А само мялко ли пие? Или е на кърма?

Кремчето на Д-р Тайс е хубаво, но не мисля, че ще помогне във вашия случай.
Най-добре се консултирай/те със специалист (аз бих потърсила и друг/а педиатър/ка)
Все пак става въпрос за малко бебе/дете...

Успех желая!  Hug

Последна редакция: сб, 22 май 2010, 02:26 от AnMary

# 36
  • София
  • Мнения: 329
пробвай а-дерма ,при нас решава всички кожни проблеми.

# 37
  • Мнения: 610
Моя съвет е също изобщо да не вярваш на педито за това.Аз лично открих на дъщеря ми по крачетата лишейчера долу на прасеца отидох при личната и я помолих за направление за кожен като излъгах че се разпространява и тя ми даде.Оказа се че сме със суха кожа и ми изписа определ крем с който да се мажем.Съвета ми да я заведеш  на кожен.

# 38
  • Мнения: 4
Ох и аз съм  с постоянно суха кожа.отвратително е. Дано бебата ми е с нормална.

# 39
  • Мнения: 8
За да няма проба- грешка, най- добре посетете качествен дерматолог.
Ние сме посещавали д- р Валентин Велков, който работи активно с деца и много ни помогна.
Не работи с касата. Отделно прави страхотна диагностика на бенките, ако имате и такъв проблем...
Преди мазахме с какво ли неи само оплескахме нещата.
Работи в медицинския център след Тунела на "Люлин", веднага вдясно.Центърът Ви се пада отсреща в локалното.Няма как да го сбъркате и няма друг наоколо.
Всичко е поправимо:)

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Видях, че и други мами са похвалили мехлемчета с Невен. Аз дори си правех и сама за бебетата от чиста свинска мас, изварена на водна баня с лъжичка прясно мляко и парченца ябълка и добавям извлек от Невен. Просто върши чудеса! И  до ден днешен си почитаме мазилата с Невен. Прави чудеса. Кремчето Бочко със смрадлика също е незаменимо.

# 41
  • Мнения: 1 677
Първо - консултация с дерматолог. Аз бих препоръчала Линола Фет.
Мехлемите с невен са чудесни, но аз не съм ги ползвала за децата ми, когато бяха бебета.

# 42
  • Мнения: 6 713
Намали къпането за известно време, дупе е ясно че се мие всеки ден, но не къпи, за да се успокои кожата.
Във водата слагай 1-2 капки бебешко олио, не се изсушава кожата така, както е само с вода.
И аз съм за дерматолог, а не педиатър.  Peace

# 43
  • Мнения: 534
охх и ние сме със същия проблем ooooh!малко преди захранването му излезе лишей на крачето в последствие наизлязоха по ръцете и вратлето педиатърката каза че било атопичен дерматит, но след консултацията с дерматолог се оказа, че не е Rolling Eyes АД се появява по сгъвките, което при нас не беше там, препоръча да сменя козметиката и 4-5 дни да ползвам душ-олиото на д-р Тайс, ако не подейсва ми даде рецепта за приготвяне на кремче от аптеката, но предупреди, че в състава си има минимално количество кортикостероиди. На този етап с д-р Тайс старите лишеи се поуспокойха, но са си все още там кожата стой по загрубяла, излезе му и малко лишейче на бузката, което вече минава, ползваме козметиката на Веледа лосион след баня и душ гел за тялото и косата, както и капвам малко от д-р Тайс, но въпреки всичко тези мазила не ме устройват като моментно лечение  Rolling Eyesмисля тези дни да посетим хомеопат и да лекуване проблема не да го подтискаме, моля някой ако е лекувал с хомеопатия да сподели.

# 44
  • Мнения: 6 713
Лусия, всеки ден ли къпеш детето?

Общи условия

Активация на акаунт