Суха кожа

  • 11 363
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 943
И аз се чудя за слънцезащитния крем , но все пак и леко да изгори не е хубаво.тя се роди много бяла  за това толкова се притеснявам от слънцето.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 556
А защо избора трябва да е точно от изброените продукти?
Моят син като беше бебе го водих често при дерматолог,защото също имаше много суха кожа,която се белеше.
Та,лекарите бяха абсолютно против трите продукта Мустела,А-дерма и чико.
Обикновенно са ми изписвали за слънцезащита СебаМед и Дайлонг кидс.Лосион за тяло Ексипиал и пяна за вана пак на СебаМед.
И кожата на малкия се оправи.

# 62
  • Мнения: 9 470
Мустела няма внос от известно време!Ако намериш,то ще е изостанало от предни години.Аз лично съм доволна от А-дерма,като цяло.

# 63
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 567
Кожата на бебето ми също много се лющеше заради преносването. Заложих на Нахтхерцен на д-р Тайс и не сгреших. От 2-3 намазвания кожата се изчисти и спря да се бели.
Слънцезащитни продукти не се препоръчват за бебета до 6 м. Това лято не смятам да ползвам за бебето.

# 64
  • Мнения: 899
Намалете химията момичета! Колкото и скъп да е крема - химия, химия и пак химия. Има толкова хубави билки, с които можете да помогнете на дечицата си. Най-малкото, което можете да направите е да сварите концентрат от лайка за самото къпане, после с отвара от тетра (смрадлика) да намажете проблемните участъци и билков мехлем с невен - с възможно най-малко съдържание на химии. И слагайте по-малко перилни препарати за дрехите на дечицата и плакнете двойно.
Такива най ги обичам  Whistling. И като не стане само с билки и ограничаване на перилните препарати какво? Чакаме дядо Господ и природата да си свършат работата? Айде нема нужда.
Кожата на бебето ми също много се лющеше заради преносването. Заложих на Нахтхерцен на д-р Тайс и не сгреших. От 2-3 намазвания кожата се изчисти и спря да се бели.
Слънцезащитни продукти не се препоръчват за бебета до 6 м. Това лято не смятам да ползвам за бебето.
Аз също не ползвам слънцезащитен крем, и досега. Защото наистина е препоръчително при чувствителна кожа козметиката да се сведе до възможния минимум, който според мен не включва слънцезащитен продукт. Миналото лято избягвахме най-горещите часове, при излизане се криехме под сенките и така......дъщеря ми само леко потъмня, не е изгаряла. Виж, за млечнобелите дечица може би е неизбежно мазането.

# 65
  • Мнения: 2 807
iliqna_62, предполагам, че проблема с кожата на детенце вече е решен (нямам време и възможност да изчета цялата тема), но за всеки случай да кажа.
В козметиката на Чико има парабени! - не казвам, че петънцата са се появили от това, но... по-добре вземете по-изчистена и щадяща козметика.

Такива без парабени и подходящи за бебета и деца са продуктите на Веледа, Корин Де Фарм, Бюбхен, сигурно има и други, но не съм се интересувала и не съм сигурна.
На Линола Фет също са за суха кожа, но дали имат парабени, не зная...

Мустела, Чико и още няколко имат парабени, тоест не само не са подходящи за деца, но и продължителната употреба не е препоръчителна  Peace  

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 440
2 в 1 - сусамово масло  Peace Като слънцезащитно - има фактор 4, а и чудесно омекотява сухата кожа. Това разбира се не става за пряко излагане на бебчетата на пряка слънчева светлина.

# 67
  • Мнения: 289
на6та кожа са6то е много суха.само ексипиал ползвам и сам много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт