Суха кожа

  • 11 354
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Привет на всички майки имам  едно притеснение относно кожата на дъщеричката ми ,ако  сте имали подобен проблем моля Ви споделете го .Момиченцето ми е на 6 месеца .Къпя е с сапун  Чико   и я мажа с олио на Чико .Забелязах на лицето  и червено петно по точно на една от  бузките  и -суха кожа нещо като лишей. Попитах педито с какво да я мажа тя ме предложи крем на DR.THEISS-NACHTKERZEN-ИНТЕЗИВЕН БАЛСАМ. Също така се появиха малки такива петна около устичката и педито ми каза отново че вероятно се дължи от слюнката и т.е алергия от слюнката .и отново ми каза да я мажа с същия крем  .Но няма никакъв резултат.

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Заведи я на дерматолог. Той най-добре ще прецени ситуацията и ще предпише най-адекватното лечение.  Peace

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 487
Като започнат педиатрите да се правят на разбиращи от всичко  Whistling Дерматолог е най- доброто решение в случая. Алергия от слюнката  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 43
здравей ето и моя отговор отиди на дерматолог според мен не е суха кожа моето дете  има   суха кожа и не е така и аз я мажа с др тайс има ефект но трябва тарпение според мен е алергия и няма да мине с него има лекарства за алергия

# 4
  • Мнения: 577
Около устата е от слюнката но не е алергия синът ми и сега като се залигави и се зачервява около устата и получава ситни пъпки. За суха кожа този балсам е много подходящ. Синът ми е с атопична  суха кожа и му помага бузите са му червени и сухи понякога с пъпчици има си ги от година рядко се скриват, защото са изложени на студено топло мокрят се и т.н. Една консултация с дерматолог няма да навреди, но не се притеснявай и мажи редовно с балсама.

# 5
  • Мнения: 5
най-добре е консултация  дерматолог. и моята дъщеричка е със суха кожа и нашият педиатър ни препоръча лосион на А-Derma.

# 6
  • Мнения: 37
Мойта дъщеря получи същите лишейчета и зачервяване от млякото на Чико. Смени козметиката задължително, с или без ходенето на дерматолог. В тази на Чико има парфюм, избери медицинска такава, която не съдържа, и е за много чуствителна, суха, атопична кожа. Не мога да ти дам конкретен съвет за марка, тъй като не съм запозната какво се предлага на пазара в България.

# 7
  • Мнения: 4 187
Консултацията с дерматолог е задължителна !
Ползването на медицинска козметика може да подобри нещата, но все пак трябва да се установи причината !

Дъщеря ми е с много суха кожа , от бебе, ползвам Ексипиал

# 8
  • Мнения: 3
моята бебче сьщо е сьс суха кожа .Ползвам олио Нивея .педиатарката ми изписа хидратираш крем на TOPIGREM ....много сам доволна Peace Laughing

# 9
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Както са ти писали другите майки - не се притеснявай. Моята дъщеря когато беше на около 7-8 месеца (месец два след захранването) и излязоха много ситни червени пъпчици около устата и я мазах с ABC-Derm Peri-oral крем и след 3-4 дена приложение изчезнаха. Тази есен, въпреки че  я мажех с крем(ползваме козметиката на Mustela) за студено време- cold cream и на двете бузи и излязоха сухи участъци точно като лишеи. Мажех я с Cold creаm и Stelaprotect крем за лице на Mustela, но не помогнаха и накрая я мажех с бадемово масло Excipial. Мисля че се дължи на сухия въздух в стаите.Сега като започнете да излизате навън ще се оправи много бързо. Ако има и на други места по тялото сухи участъци, то тогава трябва да се премине към козметика за суха кожа, но след консултация на педиатъра.

# 10
  • Мнения: 28
Благодаря Ви . за съветите

# 11
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 592
И ние имахме подобен проблем - помогна ни Нахтхерцен и Стелатопия на Мустела

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Използвам Нахткерцен и съм много доволна.Прави кожата мекичка  и такива лишейчета изчезват за ден-два.

А пък Пери-орал на Биодерма при синът ми само влоши положението,за съжаление.Просто още по-грапава му стана кожата.

# 13
  • Мнения: 9 973
моят син е на 2.6г.,а от 1м. му изсъхна кожата.Ще следя темата

# 14
  • Мнения: 659
Суха не ни е била кожата,но подобни петънца по устичката сме имали-на 4-5 месеца от слюнката съща,а по-късно-ако го храня с метална лъжичка,понякога му стават подобни,но не винаги.

Общи условия

Активация на акаунт