Суха кожа

  • 11 369
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Намалете химията момичета! Колкото и скъп да е крема - химия, химия и пак химия. Има толкова хубави билки, с които можете да помогнете на дечицата си. Най-малкото, което можете да направите е да сварите концентрат от лайка за самото къпане, после с отвара от тетра (смрадлика) да намажете проблемните участъци и билков мехлем с невен - с възможно най-малко съдържание на химии. И слагайте по-малко перилни препарати за дрехите на дечицата и плакнете двойно.

# 46
  • Мнения: 534
Лусия, всеки ден ли къпеш детето?

всеки ден го къпя с душ-гел, а шампоан 2 пъти седмично, аз нарочно взех на Веледа продуктите понеже са без химии и с лайка, не ми се вярва да е от козметиката Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 6 713
Според мен за известно време намали къпанията, освен разбира се дупето! Това помогна на мойто дете, въпреки че я мажех с какви ли не мазила, къпането всеки ден просто много лошо действаше на кожата. За 1-2 седмици се оправи и после пак минах на къпане всеки ден/през ден. Сега обаче пак се появява (за последно имаше лишейчета миналата година зимата) едно ново лишейче на крачето. Rolling Eyes

Веледа, за мен далеч не е най-добрата козметика. Доста силно мирише, аз лично купих лосион, който обаче не помогна въобще.  Thinking

# 48
  • Мнения: 534
Лурдес мерси за съветите  bouquet
мислила съм и този вариант да намаля къпането, но точно сега с тези жеги дали е удачно Thinking все пак поти се има си нужда от душче вечер Rolling Eyes Веледата наистина е с доста силен мирис лосиона особенно, вие каква козметика ползвате ?

# 49
  • Мнения: 154
не знам дали моя отговор ще ти помогне,но аз самата страдам от честа поява на лишеи по тялото.Според мен е важно като се къпете (ако е възможно ) да не се мокрят местата с лишеи.Смених и козметиката.

# 50
  • Мнения: 31 389
Консултация с дерматолог и аз също съм почитател на Линола фет като добавка към водата за къпане.

# 51
  • Мнения: 6 713
Лурдес мерси за съветите  bouquet
мислила съм и този вариант да намаля къпането, но точно сега с тези жеги дали е удачно Thinking все пак поти се има си нужда от душче вечер Rolling Eyes Веледата наистина е с доста силен мирис лосиона особенно, вие каква козметика ползвате ?

Ох, знам така е. Rolling Eyes Предният път лишейчетата бяха зимата, и беше по-лесно. Но сега пак са почнали, а е топло, тя се поти, не върви да не се къпем. ooooh! Просто ще капя мазничко във водата, да не се пресушава и така. А пък и кисне във водата по 30 минути, иначе е рев... Laughing
Като лосион ползваме един правен в аптека по предписание от лекар, за да са минимални разните там допълнителни съставки и да е максимално медицински, така че една консултация с дерматолог все пак е добро решение.

# 52
  • Мнения: 1 437
Намалете химията момичета! Колкото и скъп да е крема - химия, химия и пак химия. Има толкова хубави билки, с които можете да помогнете на дечицата си. Най-малкото, което можете да направите е да сварите концентрат от лайка за самото къпане, после с отвара от тетра (смрадлика) да намажете проблемните участъци и билков мехлем с невен - с възможно най-малко съдържание на химии. И слагайте по-малко перилни препарати за дрехите на дечицата и плакнете двойно.

Моята педиатърка ми беше"забранила" да използвам каквато и да е козметика до годинката, кожата след баня по нейна препоръка мажех със зехтин преварен на водна баня и съм нямала проблеми.

# 53
  • София
  • Мнения: 5 079
С Нахткерцен мажа и аз, но пак има пъпчици, около усните и нослето, от секретите покрай зъбоникненето.

# 54
  • Мнения: 14
Моето момче е със суха кожа от дву-месечна възраст. На 3 месеца му се обрина цялото тяло - лишеи, пъпчици от всичко имахме. Водих го при трима дерматолози - е никой не ме очарова. Предписват ми медицинска козметика според това какъв медицински представител по-скоро ги е посещавал. Четат ми от брошурите и като им казвам кой препарат съм ползвала не могат да включат изобщо - "покажете ми го в брошурата" и след това да го прочетат. #Crazy Безумно просто. И сама мога да пробвам различна козметика. Stop Те могат най-много стероиди да изпишат, но ние отказваме да мажем стероиди. Има супер много информация в нета. При нас не се влошава от топлото на банята. Но било важно да се намаже до 3 минути след ваденето от водата. Сега малкия е много по-добре. Къпем с измиващ препарат веднъж седмично. Иначе го киснем с Линола Олио. Ако не е акал сме склонни и да пропуснем банята. Сега ползвам SVR козметика. Ако се кърмите може да приемаш повече витамини или мастни киселини. Чела съм, че такива киселини може и на бебета да се дават, но аз още не съм. Много е упорито. На нас ни трябваше повече от месец да овладеем обривите. Още не са съвсем изчезнали - имаме най-вече по вратлето, където се мокри от плюнките. Сега синът ми навършва 5 месеца. Кожата му е много бяла и мисля това също е предпоставка. Също намерих и хомеопат, с когото ще пробваме. Вярвам, че ще го израсте скоро, но е много неприятно. Кураж!  Hug

# 55
  • Мнения: 943
Здравейте тай като преносих моята буба и сега трудно си намирам добър продукт с който да я мажа и кожата и да се омекотява , защото е доста суха , бихте ли ми казали  Мустела или А - Дерма , кое е по - добре и саответно лосион или тоалетно мляко.Бихте ли ми казали и някой слънцезащитен крем за бебе на два месеца , Чико , А - Дерама или Мустела и кой фактор е най - добре.

Последна редакция: нд, 06 юни 2010, 12:22 от evitota

# 56
  • Мнения: 18
Който е най-подходящ за твоето дете, естествено. Поразгледай назад темите.
 
п.п."Ужасно" се пише без 'т'... поне заглавието оправи...

# 57
  • Мнения: 1 796
Препоръчвам ти А-дерма,както за сухата кожа,така и слънцезащитния.Все пак ти си преценяш де,аз от тази марка съм доволна.Но без значение от марката слънцезащитния задължително трябва да е с фактор 50+.

# 58
  • София
  • Мнения: 388
Кокосово масло, много бързо попива и чудесно омекотява кожата. А и така ще избегнеш всички опасни химикали в бебешката козметика. А слънцезащитен за такова малко бебе не се препоръчва.

# 59
  • Мнения: 1 796
Е какво да прави тогава да го остави да изгори от слънцето ли?

Общи условия

Активация на акаунт