Починали родители

  • 9 020
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
Не се ли се чувствала по-прецакана от другите хора,особено на тази възраст,когато всички разчитат на "мама"Аз лично изпитвах ярост,че нямам вече мама,при която да отида

Или да я попиташ дали си спомня нещо отдавна забравено.

# 16
  • София
  • Мнения: 16 230
Колкото и да ни е мъчно трябва да приемем нещата.
Идва време, когато ние ставаме на-големите, на нас разчитат.
А и хората не са умрели за да избягат от нас.
По мои наблюдения - изродите и бог не ги иска. Имам бивши съседки - много злобни бабички, сами живеят като кукувици вече по 90 год. Само скандали и простотии правят, но - здрави сърца.

# 17
  • Мнения: 0
Не точно прецакана от майка си,колкото от несправедливостта в живота!

# 18
  • София
  • Мнения: 344
kati1000 от кога си без родители?
Аз съм без майка от две години. В началото усещах, че не мога да гледам жени на нейната възраст по улиците без да се питам как те са живи и здрави, а моята майка я няма ( почина на 63 год.). Сега ми е малко по- спокойно, но не мога да проумея защо има толкова самотни, болни, забравени от всички възрастни хора, а трябваше да умира майка ми, която имаше всичко- така желано внуче, деца, съпруг, много роднини, които безкрайно я обичаха. Cry

# 19
  • Мнения: 0
толкова гадни зли хора видях и то на по 80,че съвсем ме хвана яд,казват,че Бог прибирал рано добрите души,да не се мъчат тук,ама нещо не ме утешава,особено по празници,когато всички се събират по семейно,а ние -сами

# 20
  • Мнения: 0
kati1000 от кога си без родители?
Аз съм без майка от две години. В началото усещах, че не мога да гледам жени на нейната възраст по улиците без да се питам как те са живи и здрави, а моята майка я няма ( почина на 63 год.). Сега ми е малко по- спокойно, но не мога да проумея защо има толкова самотни, болни, забравени от всички възрастни хора, а трябваше да умира майка ми, която имаше всичко- така желано внуче, деца, съпруг, много роднини, които безкрайно я обичаха. Cry
Още го имам чувството!МАМА почина на 55,преди 5 години и още ме държи

# 21
  • Мнения: X
толкова гадни зли хора видях и то на по 80,че съвсем ме хвана яд,казват,че Бог прибирал рано добрите души,да не се мъчат тук,ама нещо не ме утешава,особено по празници,когато всички се събират по семейно,а ние -сами
Е, айде стига глупости де! Какъв е този гняв, я се успокой!  Peace  Да не си петгодишна! Отгледала те е майка ти, възпитала те е, била е до теб, докато пораснеш, помниш съветите й, чуваш думите й. И тя наистина ще бъде винаги до теб, докато си жива. Много хора и това нямат.

Мен не ми е мъчно, заради това, че ме е изоставила. Знам, че вече мога да се справя и без нея. Мъчно ми е заради нея самата, заради нейния прекъснат живот.

# 22
  • Мнения: 637
Ще ме извиняваш, но си овратително злобна Sick Как разсъждаваш само  ooooh!

# 23
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Не съм загубила родителите си и ми е мъчно за всички , които са ги загубили. Свекървата почина 2006 , а свекъра 2008 и знам колко е тежко на съпругът ми особено по празници.

# 24
  • Мнения: 808
Жаве,съгласна съм с теб.Живота продължава за нас,жалко е за тях,че не са до нас да споделят  радостите и трудностите,да ни дават съвет когато имаме нужда.
Не се чувствам предадена от майка си,бях на 15г. и я гледах всеки ден как се бори с болестта,и повярвайте никак не е лесно да си свидетел на такава гледка.Е мама загуби битката с рака,но поне се бори до последно.Светла и памет

# 25
  • Мнения: 39
Майка ми почина м.октомври миналата година, а свекърва ми сега януари (и двете от една и съща болест).Много ни се събра за 4 месеца, а свекър ми е починал преди 10г.Аз поне все още имам баща ми, но на мъжът ми му е мн тежко - и той така се чувства изоставен, но някак си се стреми да се държи заради нас.Най- лошо от всичко е когато детето започне да ги търси и все пита кога бабите му ще слязат от небето да го видят.Много е тежко да загубиш родител, но сме длъжни да се държим и да бъдем силни заради децата си.

# 26
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 744
kati1000, не се грижи за тези, които не оценяват това, което имат - за теб от значение би трябвало да е ти каква си била, докато му е било времето.

Съжалявам най-вече, че от криворазбрани скрупули, не казах на татко колко безкрайно много го обичам. С много неща съм го показвала, но колко ли бих го разтопила,
казвайки му "Татенце, обичам те с цялото си сърце!" Мъчно ми е, че по-лесно изричаме груби думи, а ни е срам от тези, хубавите.
Съжалявам, че толкова рано си отиде от нас, сега беше времето да се радва на много неща. Последното нещо, за което съжалявам е, че го няма, за да се бъхти за мен и да ми е в помощ от този тип. Достатъчно се вя по пустините, за да бъдем по-добре. Съдба.

# 27
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Просто завиждам на тези,които имат,но не го оценяват

Аз го оценям и затова им го казвам всеки ден. Направо ми се свива сърцето като ви чета, защото знам колко обичам моите родители и не мога да си представя, че мога да живея без тях.
Но това е ходът на живота - прегръщам ви всички  Hug Hug Важното е човек да е и да успее да съхрани вярата си дори след загуба на толкова любим човек.

# 28
  • Мнения: 722
Точно след 1 седмица стават 4 години откакто почина тате. Аз бях почти на 17 тогава. А майка ми... тя е жива, но поради редица причини съм прекъснала всякакви контакти с нея от 2 години и половина. За това време нито тя ме е търсила, нито аз нея. За тези, които не разбират ще кажа само, че има хора, които наистина не стават за родители и "мама" е една от тях. Да допълня, че и брат ми се скара с нея преди около половин година. Той е на същото мнение като мен. Тъй че практически и тя е мъртва за нас по някакъв начин (не и чисто физически).Забравих да кажа, че майка ми и баща ми се разведоха, когато бях на 5.
На мен също ми е неприятно на празниците, че нямам родители до мен, но в същото време се и радвам (като живеех с майка ми ненавиждах всички празници, защото винаги започваха и свършваха със скандали).
Преди една година почина и свекър ми. Явно моите деца няма да имат дядо. Това ме натъжава най-много в цялата ситуация. Радвам се, че поне свекървата ми е стабилна, което си е огромен плюс.

толкова гадни зли хора видях и то на по 80,че съвсем ме хвана яд,казват,че Бог прибирал рано добрите души,да не се мъчат тук,ама нещо не ме утешава,особено по празници,когато всички се събират по семейно,а ние -сами

Подкрепям те, за 80-годишните

# 29
  • Мнения: 41
 А ние с моя мъж какво да кажем,като и двамата си нямаме никого ? Аз изгубих майка си,когато бях на 5 г. баща си на 20. Моята свекърва е починала,когато мъжът ми е бил на 17, а преди 3 г. почина и свекър ми. Липсват ми всички, но,какво да се прави-съдба.

Общи условия

Активация на акаунт