АВГУСТинчето си шава и на мама сладки ритничета раздава- №5

  • 20 445
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3
Хайде цоп и от мен в новата темичка. Аделина-много е хубава Hug

Добре дошли на новите мамчета и успех на всички, на които им предстои амнио.

Момичета аз мисля да спирам вече да ходя на работа. При вас как е? До кога ще ходите? А има ли мами, които вече не ходят?

Хубава вечер и  Hug на всички коремчета!

# 61
  • Мнения: 0
Хайде цоп и от мен в новата темичка. Аделина-много е хубава Hug

Добре дошли на новите мамчета и успех на всички, на които им предстои амнио.

Момичета аз мисля да спирам вече да ходя на работа. При вас как е? До кога ще ходите? А има ли мами, които вече не ходят?

Хубава вечер и  Hug на всички коремчета!
Paris 82 chestno da ti kaja i na men ne mi se hodi, no puk niama smisul da bezdeistvam. Po princip az triabva da izliaza po maichinstvo kum nachaloto na  july, no mislia da prikliucha s rabotata nachaloto na june

# 62
  • Добрич
  • Мнения: 757
paris82аз не ходя на работа вече 2 месеца, последния ми работен ден беше на 31.12.2009г., от началото на новата година си ползвах целия годишен отпуск за 2010г., който ми се полага, след това гинеколожката ми даде болничен за 7 дни, на 8-ят ден постъпих за 3 дена "фиктивно" в болница, за да взема болничен за 1 месец, утре ще ходя на консултация и ще разбера как ще ми бъде продължен болничния, надявам се няма да има влизане пак в болницата
 Hug

# 63
  • Мнения: 156
svetoslava_d, margo19  Hug, май малко в повечко са ни хормоните. А и понякога виртуалното общуване крие рискове от това да останем ненапълно разбрани, защото липсва интонация, мимики, изражение.
На мен досега всяка една тема, обсъждана тук, ми е била от полза и дори и да не ме засяга пряко, чета с интерес. Ще дойдете всички на нашето с количките Laughing. Между другото верно е това за вариращите цени  на едни и същи артикули, българска работа Rolling Eyes
Аз мисля, че съм писала, че ходя на работа при мъжа ми по 4 часа и засега мисля да не спирам, но ежедневието ми не е натоварено. До началото на юли живот и здраве си мисля да изкарам.
Аз вечер много често усещам като тежест в корема, но не горе, а долу. Утре съм на консултация по ЖК и ще питам. Аз само като усетя нещо странно и гледам да легна, да се завия и затопля, някак си успокояващо ми действа.
Пазете се момичета!
Добре дошли и на новите кандидат - мамчета!

# 64
  • софия
  • Мнения: 1 201
Цитат
Имам си една любвеобилна и дружелюбна ротвайлерка, която за сега нямаме намерение да махнем при никакви обстоятелства и надявам се да не ни се налага, но за сметка на това не е истина каква съпротива срещаме от страна на цялата рода и голяма част от познатите ни и приятелите :"Ама как такова голямо куче и малко бебе?" Еми при нас ще е така  Whistling Ако някой може да сподели подобен опит и как успява да се справи с всички приказки по темата ще ми бъде интересно.Нашата дебелана от сега усеща ,че нещата ще се променят и спрямо мен е изключително внимателна  гушка се и гледа муцуната и винаги да е на корема ми ниско долу особено ако нашата госпожица се е размърдала и бебка се успокоява

alek_stz, ние сме с един 75кг булмастиф вкъщи-откакто забременях постоянно ме преследва и се опитва да ме разцелува hahahaСпоред мен не е никакъв проблем, даже колкото и да не им се вярва на хората е доказано, че бебетата, които живеят с домашен любимец имат по-ниска честота на развитие на алергии.Освен това вчера ми попадна една статия, в която пише,че по-добрият вариант е ако кучето вече живее при стопаните и в семейството се появи бебе-кучетата много по-лесно и бързо се настройват към новия член на семейството
Моят красавец вече има и известен опит-племеницата ми го е тренирала с дърпане на уши, опашка, щипане и т.н, така че нямам никакви притеснения,че кучето ми ще се справи с близнаците

# 65
  • София
  • Мнения: 118
Аз съм отпуска от средата на ноември,тогава ми беше процедурата та досега.Чувствам се прекрасно,още от първия ден като разбрах че съм бременна ме удари страшен мързел и не ми се работи хич.Непрекъснато имам какво да правя в къщи или да се мотам по улиците.Добре че мъжо ми ме гледа и не мрънка,че лентяйствам.За тези които взимат болнични,един съвет от счетоводителката ми-не трябва да ви се прекъсват болничните до края,за да не се намали основата на която изчисляват майчинските,т.е болничните трябва да се застъпват.

# 66
  • Мнения: 202
бяхме говорили по рано по тая тема и се извинявам че може и да се повтарям но с тея болнични не се ли намаля после маичинския който ще вземаме?? някоя мацка го беше обяснила.. и то че се намаля.. а на мене ми казаха че няма такова нещо. интересували ли сте.. не искам обяснения нашироко само отговор дали после се вземат по малко пари ако си изкараш бременността  в отпуска???

# 67
  • Мнения: 55
Ние пък от две седмици си имаме 3 месечно американско булдогче-момиченце и тъй като чакаме момченце мисля че ще си бъдем просто приказка Laughing

# 68
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
бяхме говорили по рано по тая тема и се извинявам че може и да се повтарям но с тея болнични не се ли намаля после маичинския който ще вземаме?? някоя мацка го беше обяснила.. и то че се намаля.. а на мене ми казаха че няма такова нещо. интересували ли сте.. не искам обяснения нашироко само отговор дали после се вземат по малко пари ако си изкараш бременността  в отпуска???

hrisinda е отговорила на въпроса ти в горния си пост. Важно е да имаш предвид, че болничните се изчисляват на база последните отработени 6 месеца. Ако си пуснеш болничен последните 2-3-4-5 месеца от бременността, не трябва да има прекъсване нито за ден между всеки от болничните до момента на започването на официалния 45-дневен болничен.

Ето тук мисля, че е добре обяснено как стоят нещата - в поста на tiya_4 е въпросът, а Elfita е отговорила в следващия.

# 69
  • Мнения: 10
аз наистина искам да съм добра , мила и тактична като Лунен сън,
но уви понякога хормоните ми играят лоша шега, за което после съжалявам,
но и аз самата често правя грешката да съдя хората за това, което всъщност те са
и знам, че не е правилно, защото всички сме божии чеда и Господ ни е създал точно толкова прекрасни,
колкото всъщност сме...
Хи хи ,Марго за беснеещите хормони,плача и смеха след това,за колко съм мила,само горкото ми мъжле знае как ме изтрайва! Hug Hug HugИмам се  дори и документирана на  снимка как лея сълзи за дреболия.Мъжът ми се смееше и вика"Чакай да те снимам да се забавляваш после",а аз подсмърчам и се смея.
Валинка и тя е много права,че виртуалното общуване не винаги успява да изрази всичките ни позиции.
Аделина,аз съм забелязала,че имам такива болки при продължително стоене права.Появяваха ми се и още през 2ри месец,съвсем рано,но изчезваха след почивка.
За домашните любимци -нямам някакво предубеждение,но имахме котка,която още при предната ми бременност махнахме.Просто презастраховка,без да казвам,че е грешен и варианта да има животно в къщата.Всичко наистина е до хигиена на дом.любимец.

Аз съм в болнични от 23януари.Първо бях за 4 дни в болница и от там ми дадоха 30 дни домашен престой(или общо-34).След това личният ми лекар ми даде направление за ЛКК(след като изтече болничния,на предния ден).Занесох го на гинеколога,а той с комисия ми издаде нов болничен за 30дни.Знам,че когато болничните са без явяване на работа,трябва да се мине през ЛКК.
И аз знам,че е по-добре да не се прекъсват болничните.В такъв случай средно трябва да се взима месечно о/о 80% от средната заплата за предходните 6месеца.Горе-долу толкова трябва да е и майчинството по-късно.Най-просто това съм разбрала.Не съм спец в тази област и ако нещо не обяснявам точно или вярно-това е причината.
Колкото до Тантум верде-много харесвам това лекарство и дано наистина малко поне съм ти била от полза desinca и да се оправяш скоро!

# 70
  • Miami
  • Мнения: 413
Лунен сън, не си досадила ти, ами целия спор изобщо  Hug  Peace
margo19  Hug

Мен също ме стяга корема често, пия магнезий 2х1. Но този път повече се натоварвам с малкия, постоянно го вдигам, бягам след него. Та си знам, че докрая ще си имам такива контракцийки. Дано не стават по силни де, че с предната бременност в 6 месец пих гинипрал, а той е ужасно нещо, трепериш цялата от него.

# 71
  • Мнения: 10
Лунен сън, не си досадила ти, ами целия спор изобщо  Hug  Peace
margo19  Hug

Мен също ме стяга корема често, пия магнезий 2х1. Но този път повече се натоварвам с малкия, постоянно го вдигам, бягам след него. Та си знам, че докрая ще си имам такива контракцийки. Дано не стават по силни де, че с предната бременност в 6 месец пих гинипрал, а той е ужасно нещо, трепериш цялата от него.
Кори,благодаря HugАз понякога влизам през ден в темичката и чета първо набързо ,ако нещо съм на вълна може и да пиша.Явно не съм вникнала в детайлите на всичко.По принцип повечето пъти само чета,защото рядко имам някакви новини или нещо компетентно,което мога да споделя.
Абе споровете понякога са много полезни.Хората се сближават повечко след тях Hug  bouquet
Аз сама си назначих Магнерот-а и но-шпа-то EmbarassedАми срам ме е да звъня за всичко на лекаря.За Гинипрала и аз знам,че е със  страшни противопоказания,получава се и адско сърцебиене.Ама те вариантите,които сега могат да се използват са малко.Направо като знам понякога какъв зор е намирането на такива препарати...Пази се повечко,Кори!
psm ,благодаря за съвета.То ще е голямо гледане не се и съмнявам в мен и зодия везни-мъжът ми,който се чуди за всичко.Днес влязохме с едни приятели,които чакат и те бебе в бебешки магазин,така за информация.Мъжът ми като почна да се върти покрай леглата да ги  люшка.Аз се смея и казвам"Хайде,сега няма да купуваме,само въртелешките на тях не пусна"Весели случки  от деня:)
Хубава вечер на всички!

# 72
  • Мнения: 143
По въпроса с болничните да се запиша и аз Simple Smile аз напуснах работа 10дена преди да видя положителния тест и мило реши ,че няма смисъл да почвам работа където и да е така,че аз си почивам още от 13.11 фиктивно бях назначена за един месец и от тогава съм в болнични.Бъдещата вуйна е счетоводителка и когато говорих с нея дали ще има разлика в майчинството ми ако съм в болничен и ако се водя на работа тя каза, че ако има някаква разлика ще е максимум 20-30лв не повече.Това от мен на тема болнични Марго  Hug По въпроса който повдигнах за кучетата дори и не ми е минало през главата да махам моята шишка.По скоро имам някакви притеснения за първите дни от появата на бебче в къщи и за ревността и.Предполагам, че всички които имаме куче ще се сблъскаме с този проблем в една или друга светлина.Моятра също обожава малки деца имам кръщелник с който са на една възраст но първите им срещи бяха когато малкия беше на годинка и нещо.Работата е там ,че едно е домашните ни любимци да виждат малките деца от време на време било то и през ден, а съвсем друго е бебето да е в къщи и в един момент да измести вниманието от домашния любимец,който (визирам моята дебелана) е бил център на внимание От мен усмивки и много прегръдки  Hug Hug Hug Hug Hug

# 73
  • Мнения: 60
Аз си ходя на работа. Още около 3 месеца ще ходя и ще си пусна отпуска, защото ми се е събрала доста и ще излизам в майчинство живот и здраве след това. Поне такъв ми е плана, ще видим как точно ще протекат нещата Simple Smile

# 74
  • Мнения: 565
Аз си ходя на работа. И така като гледам май се очертава и по време на майчинството пак да работя.Работя при мъжа ми в нашата си фирма и просто няма кой да ми върши работата. А и тя не ми тежи, по-тежко ми е когато в края на работния ден трябва да ида до градината и да взема малките.Тогава всъщност започва истинският ми работен ден  ooooh! Малкия сега кара някакъв пубертет , направо ми разказва играта. А сутрин ставам в 7.30 ,за да ги водя на градина. Нямам време да се насладя на бременността си.
Още не усещам бебчо, а вече го очаквам и все се "ослушвам"Simple Smile На 10ти съм на преглед, надявам се да ми кажат пола, ако не доц. Томова ще каже на 23.10 живот и здраве. Дано да е момченце,че мъж ми реши,че ако е девойка ще правим още едно  Laughing
Нямам търпение да разбера пола и за да се отърва от два кашона дрешки.Сега ги пазя и момчешките и момичешките:) Имаме неща слагани по 2 пъти , всичко е много сладко и не ми дава сърце да го махна, макар да знам ,че и за новото бебче живот и здраве ще се купува и подарява.
По колко килограма сте качили момичета?

Общи условия

Активация на акаунт