Уред за сушене на плодове и зеленчуци

  • 290 845
  • 871
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 13 192
Около 4-5 месеца са ми издържали доматите със зехтин, но ги осолявам хубаво и ги държа в хладилника. Напълно е възможно да издържат и повече, но са много вкусни и ги изяждаме. Правя по няколко бурканчета с различни подправки- риган, мащерка, чесън, дафинов лист, черен пипер и като свършат зареждам нови с останалите изсушени домати, които държа в хартиени пликове.

# 796
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
papi6 , благодаря! По принцип готвя по-безсолно и определено сол няма да сложа. Ще си правя на порции. А колко време трябва да стоят в зехтина, за да се овкусят добре?

# 797
  • Мнения: 221
Искам да направя чипс от тиквички и имам въпрос-предварително обработвате ли ги (че нали пускат едно лепкаво като се нарежат)или направо ги сушите?

# 798
  • Мнения: 236
Не ги обработвам тиквичките, но аз ги ям и сурови в салати без да ги обработвам.

# 799
  • Мнения: 965
Доматите ми стоят година в шкаф, нищо им няма

# 800
  • София
  • Мнения: 17 592
уред за вакуумиране съм си взимала от немските магазини за 25лв.

Доли, този уред запечатва в торбички, нали? Аз също мислех за такъв, но четох отзиви че почти никакъв вакуум не може да направи и е почти безсмислен. Сподели твоя опит.

От 3 такива уреда ни един не пощя да прави хубав вакуум при мен.  Twisted Evil Ама не сме слагали сушени неща, де, не ми е хрумвало така да пробвам С другите... направо пълен провал - не знам, ние ли сме толкова некадърни или какво. Уредите са все от евтините, де.

# 801
  • Мнения: 748
КатиАБВ виж бях пуснала тази тема скоро  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=863717.0;topicrefid=19

,защото много искам да  си взема такава машинка .Едрич препоръча тази немската COSO .Ха сега ти кажи твоите 3бр. какви са? Mr. Green
Профисионална намерих най евтината 2300лв Cry

# 802
  • Мнения: 5 459
Момичета, здравейте. И аз от 2 години се каня да си купя такъв уред, но като гледам зимата колко пари давам за сушени домати, доста се амбицирах. Освен в технополис , в други магазини продават ли ги. Интересува ме, дали са икономични.

# 803
  • Мнения: 87
Зависи какво разбираш като икономични - има такива, които харчат колкото крушка.
Гледай с колко тави са, дали има регулатор на температурата, такива неща.

# 804
  • Мнения: 5 459
Колкото крушка е добре..... Laughing. А заслужава ли си да купувам по-скъп, или тези от 55 левааа вършат същата работа?

# 805
  • Мнения: 87
Зависи какви мащаби на сушенето предвиждаш. Аз суша много - череши \бЕз тази година де\, всякакви плодове, зеленчуци, вкл. онази домашна вегета - така че за мен с по-малко от 5 тави не ми върши работа. Но има хора, за които и 3 тави са ОК, т.е. и по-евтините вършат работа.

# 806
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
На сестра ми сушилнята е Нео, с 5 скарички и събира  по-малко от моя Зелмер, който е с 4 реда. Диаметърът на Зелмера е по-голям, а освен това Нео имат дупка по средата скарите.

На мен сметката ми скача с около 20 лв месечно при активно сушене /около половината денонощия в месеца/.

Освен в Технополис има в Метро, в Кауфланд и онлайн може да се намерят в доста магазини.

# 807
  • Мнения: 5 459
 newsm78, доста симпатично ти скача токът.

# 808
  • Мнения: 87
Много ток  Rolling Eyes
В месеците с фризер на мен токът ми е само с 10 лв. повече  Rolling Eyes 20 кинта за дехидрататор ми се виждат множко.

# 809
  • Мнения: 748
Ето този уред ми се ще да си купя   https://www.technomarket.bg/products/09133113/zelmer-fd-1001
,но никъде не виждам да са упоменати градусите.Щеще ми се да знам на какви градуси се суши.Някой има ли го уреда и мерил ли е градусите?
Бюджета ми е не повече от 200лв ,препоръчайте за тази цена хубава машинка.

Общи условия

Активация на акаунт