Манастири с нощувка и храна

  • 50 141
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 215
"а не в магазин"... Има ли такава тема, за манастири, които не са магазин?

# 46
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 955
Планирам ходене до с.Златолист и храма на Преподобна Стойна. Чувала съм, че там имало манастир, където да се преспива. Рових в нета - нищо не ми излиза. Има ли, няма ли, как му е името?!  newsm78

# 47
  • Мнения: 866
Некомерсиализиран манастир е в София, Княжевски, девически, уникално място, спокойно, но там не се спи. Отворен е за посетители само в неделя от 10 до 16 ч. и при големи християнски празници - сестрите в манастира си водят манастирски живот.  Сигурно правят кръщенета. Магазинче имат извън самия манастир, което си работи през седмицата като там се продават само църковни неща, доста от нещата са правени от сестрите в манастира.

# 48
  • столицата
  • Мнения: 3 852
манастир при Златолист е Св Георги. Не зная дали има местаза спане там, но скоро правеха ремонт на сграда в двора му

# 49
  • София
  • Мнения: 1 433
и от мен един глас за клсурският манастир до берковица
страхотна и прекрасно място, изключително добре поддържано

# 50
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 955
Мои познати са ходили на Преподобна Стойна тези дни и от 20 дни не се настанявали хора

# 51
  • Мнения: 2
Ще съживя мъртва тема. Рилския е ОК и има санитарен възел с топла вода, вечер е приятно.
Обаче в Рая се почувствах на едно кътче наречено Зелениковски манастир. Там не само няма санитерен възел, няма още Вода, Ток, Асфалт, Обхват и още един куп неща. Има обаче коняри които ти носят неща с коне. Вечер пускат конете да пасат и сядаш с тия хора на сред планината, първобитно си палите огън и вечеряте.В нощувката за 10 лева влизат 2 безплатни свещи да не се изтрепете в тъмницата на манастира

# 52
  • София
  • Мнения: 5 247
Има ли още такива места? Това действащ манастир ли е? И на какво се ляга и как се завива човек?

Общи условия

Активация на акаунт