На колко месеца се изправи бебето ви само?

  • 28 132
  • 141
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 368
Беше на 6 месеца като се изправи сама.

# 61
  • Germany
  • Мнения: 8 023
За големия не помня, но беше след 9тия месец. Така и не се научи да пълзи, проходи на 1 година и 1 седмица.  Бебчо още не се е изправил, не пълзи, прави крачки само, ако го държим за ръчичките. Още не съм се притеснила, защото и неговото дупе е голямо Simple Smile

# 62
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 787
На 8м.

# 63
  • Canada
  • Мнения: 649
Ами още не се е изправил, пък вече е на 8 месеца и половина, но нашичкия е доста мързелив... Whistling Каката не помня кога се изправи, но на тази възраст вечесе мъчеше да прохожда, така че със сигурност доста по-рано... Peace

# 64
  • Мнения: 125
Още не се  е изправил сам. Thinking.Отскоро се научи да сяда от легнало положение,но го прави супер рядко..Не пълзи, но е супер активен-когато е на леглото с превъртания се добира от единия край до другия за отрицателно време, подскача постоянно, с проходилката се придвижва из целия апартамент, а като го държа за ръцете прави хубави крачки...Или е мързелив или му тежи дупарата, или и двете Joy

# 65
  • София
  • Мнения: 318
Около деветия месец Peace

# 66
  • Мнения: 1 420
Дъщеря ми започна да сяда стабилно сравнително късно - към 9 месец и се изправи самостоятелно чак към 11 месец, а на годинката проходи  Peace

# 67
  • Кърджали
  • Мнения: 10 377
Към края на шестия месец почна да се изправя само на колене.След седмица някъде го усъвършенства и от доста време това и е любимото занимание -да е права и да търси нещо .

# 68
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 343
На 7 месеца бебка се изправи в кошарата сама Grinning

# 69
  • София
  • Мнения: 17 597
След 10 м., преди 11... Пълзеше - на това много упорито го учех, справяше се невероятно, постигаше абсолютно неочаквани скорости, движеше се като хлебарка... Никога не съм го вдигала за ръчички - нито съм позволявала на друг да го прави, не съм го придържала изправен, не съм се грижила да има удобно за захващане и изправяне мебели край себе си - по- скоро обратното. Имаше кошара - от онези, високите, които имат халки за изправяне... достижими, общо взето, за дете на годинка и повече и спеше в кошара за спане и сън - т.е. никакви решетки на легло и др. подобни, ценях съня си. Много съм доволна от постигнатото - никога не съм водила малко /демек ниско/ дете за ръчичка с превит врат, никога не съм била будена нощем, понеже бебето се е изправило в леглото и не може да легне обратно.

# 70
  • Мнения: 1 424
На 7м и 10дни се изправи сам от седнало положение - както си седеше до мен ме хвана за блузата и се изправи. Сега се изправя и в кошарата си (от тези преносимите) - това му е любимото занимание и кой ли ден ще тупне по този начин Confused а като му се скарам да не прави така се залива от смях и оправия няма Crazy

# 71
  • Мнения: 332
Изчетох темата и стигнах до заключението, че рано сложените деца на проходилка нямат интерес да се изправят сами. Ние сме пример. До сега се е изправял сам няколко пъти и го прави доста уверено, сякаш го може от както с е е родил, но няма интерес да го прави както и да се опитвам да го излъжа. Научи се да пълзи от скоро.

# 72
  • София
  • Мнения: 5 079
На 9 месеца. Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 2 447
На 7м,тогава започна и да пълзи.Проходи на 11м,в проходилка не съм го слагала

# 74
  • Мнения: 2 587
8 месеца

Общи условия

Активация на акаунт