Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 11-та тема

  • 132 979
  • 743
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 786
Страхотна си Лабрекс. А колко са ти страхотни мъфинки с боровинки ,но това е друга тема.
Биляна - ще ги сложа едно до друго,пък каквото сабя покаже.То ще се чуе Laughing
А "питката с цветчетата",мисля да я пораздвижа малко,но това ще е изненадата.Просто очаквайте включване. Stop

# 601
  • Мнения: 125
Альона или Лабрекс - я ме открехнете как я оформихте тази "цветна полянка" newsm78

А Alyona може би ще добави нещо.  Peace

Alyona, все чаках да сложиш и изпечената питка, така, както е втасала, съвсем добре си изглежда!  bouquet

Здравейте момичета. Нещо фотоапарата ни се развали  #2gunfire, та снимах с телефона.
   Embarassed  Embarassed  Embarassed
това ми се получи, но няма да се отказвам. Като свърши пак ще пробвам. Ще се опитам да избегна грешки, които допуснах сега.
Иначе правих така, както обясни Лабрекс. Много е трудно да се прехвърли мрежата върху питката, развалях, точих, изрязах 5 пъти  ooooh!  Mr. Green . Но пак ще пробвам  Peace

# 602
  • Мнения: 22 867
Alyona, чудя се само отворите, в които си поставила звездичките,  защо са станали толкова големи? newsm78 Нали формичката е една - тази, с която си рязала звездичките, не си разширямала с нещо друго отворите? Иначе, за дебелина, мисля, че е достатъчно. Аааа, а да не би от втасването да се е разтеглила мрежата? Седя си и се чудя............ Grinning Ама пък хубаво ти е бухнала питката! Peace

# 603
  • Мнения: 542
Ел. тенджера подходяща ли е за такава питка?Нямам дълбока тавичка.

# 604
  • София
  • Мнения: 1 263
Ел. тенджера подходяща ли е за такава питка?Нямам дълбока тавичка.

Даже най добре,защото долната част си е бая дълбока.Говориш за тези старите нали,ако е Да супер е  Peace

# 605
  • Мнения: 786
 Тази питка ми прилича на усуканата питка с мед и орехи.Аз лично не ползвм дълбока тава.

# 606
  • Мнения: X

Амчи хайде де какво чакате. Извъртете и по един козунак, че да оплакнем окото.  Laughing
Ох,дядо хаджи,добре че в тея жеги поне това не ми се е дояло,на сладко ме тегли,ама от по-друго естество Laughing.

Хич не ми се меси нищо,защо така не знам  33uu,преди все търпение нямах нещо да забъркам да видя какво ще се получи,а сега нито ми се меси,нито ми се готви/обаче ми се яде Wink/.Пък е благодатна тази температура за правене на нещо с мая,няма да му топлиш фурна,да го чакаш,още докато го оформяш и втасало.

Аз вчера изпробвах една нова рецепта за содени питки с извара и сирене ,много вкусни станаха,но определено се опекоха по-бавно,отколкото ако бяха от тесто с мая.

# 607
  • Мнения: 11 606
Ей сега да прави човек козунаци,не по студовете и да им бае да не настинат от някоя отворена врата Mr. Green.

Амчи хайде де какво чакате. Извъртете и по един козунак, че да оплакнем окото.  Laughing


Амчи хайде де какво чакате. Извъртете и по един козунак, че да оплакнем окото.  Laughing
Ох,дядо хаджи,добре че в тея жеги поне това не ми се е дояло

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Специално за pure elixir и Дядо Хаджи - с много приятелски поздрави!!!!!!!! За подстрекателството  bouquet

Нищо особено 1 - Нищо особено 2 - Нищо особено 3

# 608
  • Мнения: 125
Alyona, чудя се само отворите, в които си поставила звездичките,  защо са станали толкова големи? newsm78 Нали формичката е една - тази, с която си рязала звездичките, не си разширямала с нещо друго отворите? Иначе, за дебелина, мисля, че е достатъчно. Аааа, а да не би от втасването да се е разтеглила мрежата? Седя си и се чудя............ Grinning Ама пък хубаво ти е бухнала питката! Peace
Да Лабрекс, мрежата се разтеглила от втасване, а и малко като я пренасях на питка. Много е трудно пренасянето   #Cussing out

днес пак правих питка, но този път по рецепта на макс-мама Heart Eyes , пак опитах по същия начин да оформя и мисля , че по добре се получи.  Гореща питка взех на плажа и ометохме я с шарена сол  Mr. Green  Приятели пищяха от кеф, а приятелки ме псуваха, защото  на диета били  Joy

# 609
  • Мнения: 22 867
Alyona, тая ти се е получила страшно красива, моята направо ряпа да яде! Peace Чак ми се прииска да я спретна и аз, но сме двама вкъщи, пък и горещините нещо трудно понасям. Много, много красива е станала, пък и щом са я хапнали приятелите, а приятелките....... Grinning, значи наистина е била разкошна!   bouquet  chef

# 610
  • Мнения: 125
Лабрекс много те благодаря миличка, но аз трябва доста ряпа да ям за да настигна тебе.  Mr. Green
Утре ще пробвам да направя питка цвете. Дано да се получи красива като твоя  Praynig

Сега да ви питам за подробности на тази питка.

Виждам, че е доста голяма и трябва да намеря една голяяяма тава и да замеся двойна доза тесто.
Според вас как е оформена? Аз мога само по един начин да оформям, като кифлички навивам, но мисля че няма да подхожда за такава голяма питка  newsm78
А птиченцата според вас отделно ли са изпечени и са забучени с нещо на питка? И цветенцата от какво са?  newsm78 Аз мисля , че е от моделиращо тесто дето за украса на торти  Thinking
И за дръжка да питам...  Тя как се прави? Дали увита на тел? И направо с питка се пече или отделно? Легнала в тавата или как?
Много въпроси, но надявам се , че ще ми помогнете  Hug

# 611
  • Мнения: 22 867
Хайде да пробвам:

1. Оформянето ми е трудно да определя, просто не се вижда добре, но си мисля, че при тая допълнителна украса не е толкова важно какво ще е, важното е питката да е висока, за да прилича на кошница.
2. Пиленцата мисля, че са изпечени отделно и после прикрепени.
3. Цветенца и листенца можеш и от тестото да си изпечеш, само трябва да го оцветиш.
4. Дръжката се пече отделно, легнала в тава. За да не е с "гръб", опичаш две еднакви и ги слепваш, като ги овързваш с лента или красиво ширитче. На майка от някаква сватба подариха такава пита, дръжката си беше от тестото на питката, но в нея имаше тел. Ако е само от брашно, вода и сол, ще е твърда и вероятно тел няма да е нужна.
Това на прима виста! Grinning   bouquet

Сетих е и за това видео, за великденска пита-кошница е, но за всеки случай. Peace

Последна редакция: нд, 08 авг 2010, 23:57 от labrex

# 612
  • Мнения: X
Маме,и тук да кажа,питките ти са чудесни,за козунаците е повече от ясно,че са перфектни.Радвам се,че с дядо хаджи поне теб подскокоросахме да зарадваш домашните Wink Hug!
Альона и теб жега и фурна не те плашат,хубава питка,като градинка с цветенца! Peace

# 613
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 635
Много е красива тази питка- кошница Heart Eyes.

Alyona , страхотна питка   bouquet!

Да ви покажа една усуканица с лук и сирене, по рецепта на Йоли :



# 614
  • Мнения: 1 088
 cook ох колко много идеи, направо се разтопих
Ето малка-скромно и от мен.

Общи условия

Активация на акаунт