Клуб Бургаски Ветренски мами-6

  • 23 575
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • у дома
  • Мнения: 967
Не държа на това,че съм абсолютно запозната,но това което прочетох за прилики и разлики между двете ваксини ме кара да избера Превенар,
Превенар се прилага вече 10 години,Синфлорикс е нова,
Вярно е ,че Превенар е щатска-уж за тамошните щамове,а Синфлорикс е европейска,но пък е И факт,че в Европа използват Превенар,
освен това се смята,че скоро на пазара ще има 13 валентен Превенар и останалите щамове ще могат да се добавят
разбира се всеки прави избора си сам Simple Smile
Само да допълня към въпроса на Луси-и аз мислех да ваксинирам Зарка, но впоследствие, след консулт с д-р Димитрова, решихме това да стане чак като навърши 2 годинки, живот и здраве, с еднократна доза. Няма нужда да се натоварва сега, а и при положение, че не смятам да я пускам на ясла, това за нас е най-добрият вариант.
Ваксината ще е Превенар Wink

Да сложа и аз мерудия на манджата и да кажа - превенара се слага 3 приема докато са малки в САЩ, където децата от рано се мятат по ясли. И аз реших да я сложа еднократно на Гоги на две години  Peace
Мацки - Гоги има ново умение, като му кажеш - дай ръчички Гоги, той подава ръце и се изправя  Heart Eyes На мама вундеркиндчето  Heart Eyes Mr. Green
Нели страхотна рецепта, браво. Аз котлетите ги правя по мързелишката - кисна ги в прясно мляко 1-2 часа и след това или на фурна в йенската с топено сирене или на котлона с малко брашънце.

# 76
  • Мнения: 131
Горги ЕВАЛА по вкусни филийки не бях яла. Дори не се наложи да ги ям със сладко или сирене,те и така си бяха уникални  Hug
Аз днес отново се сблъсках с проблема за оставянето на Ема при майка ми. Викам си,сега поне лесно заспива,нали и купихме люлка,да ама не. Излязохме с мъжа ми и кръстниците ни (за пръв път от 6 месеца) и тъкмо си глътнах от ракийката и си боцнах салатка и майка ми звъни -''ГОЛЯМ РЕЕЕЕВ'' , и се прибрах гладна и жадна. И туй ми диване се чуваше на първия етаж как реве (ние живеем на петия). В момента в който ме видя забрави,че някога е ревала и започна да раздава усмивки. А това упражнение трябваше да бъде генерална репетиция за 12-ти ,когато ще ходим във Варна на концерта на Ричард Клайдерман. Мъжа ми ще ходи без мен,вече реших. Няма ракийки ,няма салатки,няма концерти,като сме си правили деца ще си ги гледаме.  Cry
Търся вината в нас и си мисля да не би ние по някакъв начин да сме я изолирали от околния свят. Свекърва ми я вижда на седмицата веднъж и там ревовете ги разбирам,ама майка ми всяка вечер без изключение е в къщи,а събота и неделя по цял ден сме с нея-тук не мога да открия логика.  ooooh! ooooh! ooooh!
Оплаках ви се и чесно да ви кажа си и поревах. Ами и аз хора бе бате и из искам една вечер да изляза и да разпусна  Tired

# 77
  • Мнения: 723
sensation,Васко ни ги правеше тези номера на същите месеци Laughing,
спомням си как за първи път го оставихме на майката на мъжа ми да го нахранят вечерта ,а ние да излезем на кафе.....върнахме се скорострелно след половин час-отказвал да яде Laughing и рееев-беше се видяла в чудо жената....,
сега госпожиците не ги жаля Laughing-София я оставихме за две вечери на майка ми ,когато беше на месец и половина и отидохме на Бръшлян....,колкото по-рано се свиква едно дете да остава при други хора ,толкова е по-лесно-според мен Simple Smile,
после захитряват маймунките....,
Васко и сега не можем да го оставим при баби и дядовци...има си един лаф от 3-и годишен-всеки да си спи в къщата Rolling Eyes Laughing

# 78
  • Мнения: 723

Да сложа и аз мерудия на манджата и да кажа - превенара се слага 3 приема докато са малки в САЩ, където децата от рано се мятат по ясли. И аз реших да я сложа еднократно на Гоги на две години  Peace

аз пък да попитам-не те ли притеснява,че каката може да докара вирус Rolling Eyes,
на мен това ми е чуденката за Вяра,иначе на София ще и сложа като навърши 2-е годинки

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 258
Да сложа и аз мерудия на манджата и да кажа - превенара се слага 3 приема докато са малки в САЩ, където децата от рано се мятат по ясли. И аз реших да я сложа еднократно на Гоги на две години  Peace

 smile3521-инфо от нашата любима докторка.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 4 543
Горги ЕВАЛА по вкусни филийки не бях яла. Дори не се наложи да ги ям със сладко или сирене,те и така си бяха уникални  Hug
Аз днес отново се сблъсках с проблема за оставянето на Ема при майка ми. Викам си,сега поне лесно заспива,нали и купихме люлка,да ама не. Излязохме с мъжа ми и кръстниците ни (за пръв път от 6 месеца) и тъкмо си глътнах от ракийката и си боцнах салатка и майка ми звъни -''ГОЛЯМ РЕЕЕЕВ'' , и се прибрах гладна и жадна. И туй ми диване се чуваше на първия етаж как реве (ние живеем на петия). В момента в който ме видя забрави,че някога е ревала и започна да раздава усмивки. А това упражнение трябваше да бъде генерална репетиция за 12-ти ,когато ще ходим във Варна на концерта на Ричард Клайдерман. Мъжа ми ще ходи без мен,вече реших. Няма ракийки ,няма салатки,няма концерти,като сме си правили деца ще си ги гледаме.  Cry
Търся вината в нас и си мисля да не би ние по някакъв начин да сме я изолирали от околния свят. Свекърва ми я вижда на седмицата веднъж и там ревовете ги разбирам,ама майка ми всяка вечер без изключение е в къщи,а събота и неделя по цял ден сме с нея-тук не мога да открия логика.  ooooh! ooooh! ooooh!
Оплаках ви се и чесно да ви кажа си и поревах. Ами и аз хора бе бате и из искам една вечер да изляза и да разпусна  Tired

Дани, направо не знам какво да ти кажа...много е захитряла Ема явно.А да те питам- денем пак ли ги прави тия номера или само вечер?Щото моичкия е свикнал да го приспивам аз, но иначе през деня и полвин ден да ме няма - не прави изпълнения. Не съм го оставяла вечер откакто беше коледната ни сбирка.

# 81
  • Мнения: 226
Дани, аз пък ще ти дам съвет да не хукваш след всяко обаждане за рев. Малки са децата, но много разбират. Явно Ема е свикнала нещо като не и е наред, да ревне и мама веднага да дойде. Ако няма здравословни причини да плаче, по-добре я остави. Майките и свекървите ни са достатъчно опитни, за да се справят с такава ситуация. Това е лично мое мнение - критики не приемам  Wink!
И недей да плачеш повече за такива неща! Гледай от към хубавата страна, като например, че има човек, който плаче за теб !  Hug

# 82
  • Мнения: 534
момичета мерси за инфото относно ваксините другия месец ще починем няма да я слагам нито едната нито другата ще проуча подробно въпроса и ще реша коя ще да е и въобще дали ще слагам допълнителна.

Дани направо ти съчувствам Confused, но и аз като Деси бих те посъветвала и може би по често да я оставяте за да се адаптира, дано бързо отмине този период че горко ви Rolling Eyes

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 420
Добрутро, мацки!
Денят обещава е да е слънчев и приятен, така че хайде на кушия с количките Hug
Аре джуркайте кафето и му ръфнете (днес съм ви забъркала мекици) Hug


# 84
  • Бургас
  • Мнения: 420
Дани Hug Ако ще те успокои - Кольо ми е същият. Само с баща си издържа ок. 2 часа ( докато му залипсвам). Обаче при нас е проблем, че рядко вижда бабите и дядовците си. Виж, напоследък много свикна с брат ми ( той идва почти всеки ден) и вече почти няма проблем да му го оставям за по час-два, докато си свърша работата. Но с майка ми, с баща ми (другите баба и дядо не са в Бургас, та тях той ги е виждал само няколко пъти) - УЖАСТ. Сега започнах превъзпитание, 'щото не искам да отгледам лигльо.  Peace Та момичетата са прави - ще пореве ден, два, три и ще се научи. И на мен ми е жал да го слушам как се дере, но...няма начин. Аз като знам, че е здрав, нахранен, подсушен, и че ми придава само мурафети - се успокоявам. Успех в превъзпитанието на Емка.

# 85
  • у дома
  • Мнения: 967
Добър ден! толкоз рано съм станала, че мога да ви кажа добър вечер  Tired
Дани, и аз да се включа в общия подкрепящ хор - остави я да пореве малко, ще реве, ще реве, па ще спре  Peace Друга идея е - няколко вечери да спите при майка ти, за да почне да чувства обстановката по близка или известно време там да я караш, но и ти да бъдеш с нея. Или майка ти да остане да спи у вас. Въобще, импровизирай, но не се лишавай от времето за себе си, че ще изтрещиш  Hug
Миленски, такива мекици пак правят в центъра, всяка сутрин минавам от там, ама с гледането си оставам  Crazy
Миамп, не само че се притеснявам, но вече започна обмяната на вируси и бактерии, но не мога да се съглася да слагат едновременно 2 петвалентни ваксини на Гоги и то три пъти подред  ooooh! За мен това е убийствено просто!

# 86
  • Мнения: 95
Добър ден! Grinning
Тази сутрин спретнах американските палачинки, станаха сраОтни Laughing SuNnY SkY Hug
Аз незнам дали ще излизам, защото малката вчера през цялата разходка рева Shocked, какво и стана незнам Rolling Eyes, зъби ли е, какво  Sad, като се прибахме също. Днес филма продължава май, сега като се събуди ще реша Thinking

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 2 043
Бобибон, радвам се че са ви харесали  Hug
Ние направихме една разходка с Димана , нахраних я и след малко пак ще излизаме .  1stroller

Тафта, тия дни е слънчево,ако искаш може да се разберем заедно да джиткаме .
Приятен ден !  thumbsup

п.с.Момичета ,исках да питам, знам че има биберони от 0-3 и после от 3-6. Вие как процедирате,само биберона ли сменяте или цялото шише?

# 88
  • Мнения: 25
Добър ден и от мен  Simple Smile И ние бяхме на разходка до сега, прибрахме се да хапнем и пак излизаме, че малкия пак е със сополи  и снощи не е спал, че не може да диша, аман вече направо   Cry
Исках да попитам , който ползва от стягащите гащи да ми каже кои са доволни и какви са, че една приятелка ме пита, пък аз имам едни дето са ми подарък от предния път още и незнам къде продават, но  да са хубави и да не са някви скъпарски  Crossing Arms

# 89
  • Мнения: 770
Здравейте и много се извинявам, ако въпроса ми не е за тук.
Предстои ми да правя аборт, имате ли идея как става това в Дева Мария?В смисъл по телефона ли се уговаря или лично?Дали се правят в събота или неделя?Ако имате някакви отзиви ще ви бъда много благодарна, ако споделите.

Общи условия

Активация на акаунт