Клуб Бургаски Ветренски мами-6

  • 23 504
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 4 534
Вале, ти поне с яйца на очи ще останеш, а сестра ми е магьосница - вдигне ръце- нема бюст, свали ръце - опа, показа се нещо  Mr. Green

# 61
  • у дома
  • Мнения: 967
Смей се ти, смей се... Ама докато кърмих на мъжО му беше добре, пък ся...  Embarassed

# 62
  • Мнения: 80
Хей честита месечинка на Ивон   bouquet
Хубав ден на всички ! Разходете се и заради нас, че ни е още рано.

# 63
  • Мнения: 623
ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА КРАСИВАТА ИВОН!
Съни палачинките ще ги пробвам и аз,но не днес,че няма кой да купи мляко а на мен ми е студено да излизам  Mr. Green

странна работа...събота и неделя бахме на село (Факия-много чист въздух).малката доста си поспа и откакто сме се върнали,цяла седмица само спилдали и се е отразил чистия въздух  newsm78 няма значение аз съм доволна  Grinning, че имам време за вихрене в кухнята.
yuliana74,цялото лято е пред вас

# 64
  • Мнения: 95
Благодаря, момичета за честитките Heart Eyes
SuNnY SkY, тенкю за рецептата, днес укъснях, но утре ще я пробвам Hug

# 65
  • Мнения: 188
Айде и аз да се разпиша днес.
Честита месечинка на сладурката Ивон,я да погледна няма ли някой друг днес Ден Ден...нема
Аз днес съм се отдала на готварстване,довечера ще имаме гости и метнах едни леки медени котлетчета.Да видим какви ще ги докарам. Мацки,дръпнете и за мен един тегел,затъжих се вече за вас,не съм ви виждала от сума време.Айде живот и здраве скоро ще се чуем  Hug
Хайде , оставям ви че хляба ми за хайвера вече е готов   chef

# 66
  • у дома
  • Мнения: 967
Ох, като кучето на Павлов съм - слюноотделянето се предизвиква от всяко споменаване на храна  Mr. Green Нели, я сподели за тия медени котлети  Thinking

# 67
  • Мнения: 83
Честита месечинка на Ивон!  bouquet

# 68
  • Мнения: 188
 Joy Валенце, ще ме умориш,представих си и червената лампа, която светва  Joy
А котлетките ги обезкостявам,чуквам ги леко и ги овкусявам (сол,черен пипер,подправка за скара или по твой вкус), слагам малко винце и ги оставям около час да престоят. След това леко ги пръжвам в мазнинка в един тиган,само да си сменят цвета.Нареждам ги в тавата, а в тигана с останалата мазнина.слагам една по-голяма глава ситно нарязан лук (за предпочитане червен) , няколко скилидки чесън или ситно нарязан пресен. Щом стане стъклен слагам 1-2 суп.лъжици мед и малко сол,след 10-ина минути на умерен огън добавям 1 кафяна чаша бира или половин такава бяло вино и малко водичка още 5-10 мин да поври и го обръщаш върху котлетките.Едно фолио отгоре,което накрая махаш за да се запекат отгоре. Печеш на не много силна фурна.Стават фантастични,ако обичаш леко да сладнят  bowuu С една лека гарнитурка и си готова за гости,аз заложих на запечени гъбки с кашкавал и картофено пюре

# 69
  • Мнения: 863
Вале, ти поне с яйца на очи ще останеш, а сестра ми е магьосница - вдигне ръце- нема бюст, свали ръце - опа, показа се нещо  Mr. Green

Ееееее,не ме отчайвайте така де!Аз си мислех,че поне донякъде ще се повъзстановят гърдите. newsm78

# 70
  • Мнения: 534
Олеее Неди какви са тея вкуснотии много добре звучи преписвам си и твоята и на Сънито за палачинките и тея дни мога за се запиша и аз в кухнята че последно време се скатавам  Whistling

Цветииии Hug много се радвам за Мишето знаех си че нищо и няма на бебка и на патерици честита ви 2-ра месечинка   че вчера нета ми нещо се прецака и неможах да пиша Rolling Eyes
Честита месечинка и на Ивонка   bouquet

Ние вчера бяхме на консултация при Караджова и бихме 3-тия Пентаксим Марти се държа геройси и не плака даже май не усети като го боцнаха ама нормално с тея пухкави кълки Laughing вече сме 7615 надал е кило и 100 от предния път док каза че щом си надава толкова добре от кърмата да не бързам със захранването.
Сега съм в чуденка за Превенар-а другия месец ни е празен откъм ваксини и се чудя дали да не я сложим тази ваксина newsm78 Вие ще я слагате ли ?

# 71
  • Мнения: 83
Охх, Луси, напоследък май съм станала реклама на всксините Simple Smile
5-тия месец си е за почивка на организма, не да го товариш пак, менингитните ваксини са съвместими с Пентаксима и се правят 3 дози 2-3-4- месец, като по-добрата алтернатива на Превенар е Синфлорикс -има 3 щама повече, по-пречистена, добри отзиви за отит, който често лови бебчетата, ако си решила за допълнителна въобще, тъй като повечето мами са против, то нека е Синфлорикс. Приготви си 3х160 лв за която и да е от двете ( Аз взех 30 лв отстъпка от 1 ви прием чрез педиатъра). Синфлорикс се поставя до 23 месеца - така че питай док по каква схема може да ви го постави от тук нататък  Peace

# 72
  • Мнения: 723
Не държа на това,че съм абсолютно запозната,но това което прочетох за прилики и разлики между двете ваксини ме кара да избера Превенар,
Превенар се прилага вече 10 години,Синфлорикс е нова,
Вярно е ,че Превенар е щатска-уж за тамошните щамове,а Синфлорикс е европейска,но пък е И факт,че в Европа използват Превенар,
освен това се смята,че скоро на пазара ще има 13 валентен Превенар и останалите щамове ще могат да се добавят
разбира се всеки прави избора си сам Simple Smile

# 73
  • Мнения: 226
Еми и аз съм тук, ама ви чета набързо и затварям. Като дойде Великден и ми става гадно, че после ме държи с дни.

Честити месечинки на Цвети, Боби и Душчето Hug !

Миленке, и аз съм за първата количка!

Боби, от мен отърване няма - може да се губя, но винаги ще бъда с вас .....щете не щете Grinning!

Ленче, едва ли имаш повече дрехи от мен за гладене. На мен дрешника ми е пълен, в сушилнята стоят два дни дрехите, щото нямам къде да ги прибера, и отделно коша ми за пране бълва вече ..... ужас,мразя да гладяяяяя !!!!!!!!!!!!!!!!

Иначе ние биваме  Wink.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 258
Не държа на това,че съм абсолютно запозната,но това което прочетох за прилики и разлики между двете ваксини ме кара да избера Превенар,
Превенар се прилага вече 10 години,Синфлорикс е нова,
Вярно е ,че Превенар е щатска-уж за тамошните щамове,а Синфлорикс е европейска,но пък е И факт,че в Европа използват Превенар,
освен това се смята,че скоро на пазара ще има 13 валентен Превенар и останалите щамове ще могат да се добавят
разбира се всеки прави избора си сам Simple Smile

 newsm10
Тъкмо щях да напиша същото  Laughing и видях отговорът на Maimp.
Само да допълня към въпроса на Луси-и аз мислех да ваксинирам Зарка, но впоследствие, след консулт с д-р Димитрова, решихме това да стане чак като навърши 2 годинки, живот и здраве, с еднократна доза. Няма нужда да се натоварва сега, а и при положение, че не смятам да я пускам на ясла, това за нас е най-добрият вариант.
Ваксината ще е Превенар Wink

Честити месечинки на бебоците   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт