Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 99

  • 85 226
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 173
книгата на Алан Дън за аранжиране на захарни цветя

Ако те устройва снимана мога да ти я пратя на скайп или поща - само ми прати координати на лично съобщение. Иначе амазон я продават най-евтино май но не знам дали доставят в бг.

Май не доставят книги до Европа  Rolling Eyes . Иначе е вярно че в Канадския и Американския Амазон е най-изгодна , но с доставка до Бг става безсмислено , книгата тежи около 750 гр ,което означава 16$ доставка . Така излиза 18+16$ = 34$ ...колкото и от Англия .
 Наистина е най-добре някой да я донесе ,но сега след като отрязаха багажа на международните полети ( за Европа е една чанта 23 кг , за презокеанските втората чанта се плаща 50$ ) , едва ли някой би се наел .


Между другото Дън пуска нова книга , при нас излиза Август http://www.amazon.com/Alan-Dunns-Celebration-Cakes-Dunn/dp/18477 … 063577&sr=8-3

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 97
Наистина е доста голяма цифра това книжле и при това положение  ще се молим мноооого на Хамериканките да ни обучавате виртуално  Joy Praynig

# 707
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Между другото Дън пуска нова книга , при нас излиза Август http://www.amazon.com/Alan-Dunns-Celebration-Cakes-Dunn/dp/18477 … 063577&sr=8-3

Тази година пуска две книги - втората е за Коледа - аз съм си ги поръчала и двете  Crazy


# 708
  • Мнения: 138
Привет момичета гениални, срам не срам,  Embarassed Embarassed ... ще ви покажа моята първа торта... след четене, четене и много гледане и пълна каша в главата ми ooooh! това е то първото мое творение, недостатъците са толкова много, щото няма нужда да ги коментираме всичките Mr. Green
просто за инфо - тортата е династия а всичко отгоре и отстрани е от шоколадовото тесто на Ванчето
http://malkabqlami6ka.snimka.bg/other/torta.498255.18555406
обаче имам 2 фундаментални въпроса: 1. докато оформях розичките и разточвах тестото върху пекарска хартия с пудра захар наръсена, но после вече след като е готова розичкатра по нея остава пудра захар, как да я махна за да не белее?
2. нещо с блатовете на династията не ще да е баш така както аз ги докарах - ужасно тънки , залепнаха на пекарската хартия....не че не бяха вкусни, но блатове е мноооого далеч от истината ако ме разбирате...

# 709
  • Мнения: 1 173
Между другото Дън пуска нова книга , при нас излиза Август http://www.amazon.com/Alan-Dunns-Celebration-Cakes-Dunn/dp/18477 … 063577&sr=8-3

Тази година пуска две книги - втората е за Коледа - аз съм си ги поръчала и двете  Crazy

Да така е , но тя Коледната ще е чак към края на годината . Засега в нашия Амазон може да се поръча само тази ( и аз си я поръчах , живот и здраве на 5 август ще е тук  Grinning )
iv4ence такива са блатовете на Династия , тънички като на Гараш .

# 710
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Рая и аз от вашия амазон поръчвам - http://www.amazon.com/Alan-Dunns-Christmas-Cakes-Dunn/dp/1847737 … 77581&sr=1-12

На 24 март съм ги поръчала и двете книги.

# 711
  • Мнения: 59
Здравейте момичета!
Аз пак минавам като тайфун от тук, ама няма време.
Само ще си покажа днешната ОТНОВО бърза 30 минутна торта за РД на майка ми на приятеля. Казаха ми днес следобед, че човека има празник, а живеят 2 етажа под мен #Cussing out Той не искаше разни покрития и екстри...Добре, че съм се запасила доста с маТРиали за спешни случеи, и да е жив и здрав д-р Йоткер!!! ooooh! Станах царицата на 15 минутните торти егати....... #Crazy
Ето я

Блатове-готови, кремове- шоколадов мус на Йоткер и малинов крем за торти пак на доктора, сироп- сладко от малини с вода, украса-готови еклери, малко сметана, настърган шоколад и ягоди, които трябваше да са обляни гледко с шоколад, но той се пресече в бързината и станаха нацвъкани ooooh! Ама човека си я хареса много.
Хайде, до скоро, че вкъщи е Хирошима. Като имам време по-късно, ще ви почета с удовлствие Hug

# 712
  • Мнения: 6 243
В обясненията на Йоли за Династията си пише, че се пече 1 блат в тавата на фурната и се реже на 3 части. Така става правоъгълна торта.

Моят опит с Династия не е много голям, но 3 блата, изпечени във форма с диаметър 27 - 28 см, стават достатъчно дебели и се отлепят без никакъв проблем, след като изстинат напълно.

Няма никакъв смисъл от тънки като на Гараш или Трюфел блатове  Peace С 3 блата кремът се разпределя идеално, само че не е лошо докато стяга да стои с тортен ринг, за да не се разтича отстрани.

# 713
  • Мнения: 1 329
Ех, Танче...тия 15 минутни торти само мога да ги сънувам... Аз за 15 минути и един душ не мога да си взема...

Да ви покажа върху какво се трудих снощи, тия мъфини голяма играчка бяха, като имате предвид че са мини и още повече се усложни задачата. Трябваше да направя 36 броя, от които 18 да бъдат с фондан, 18 с ганаш.
Девойката, която си ги поръча ще става кума на сватба и затова избрах тази декорация.

Райче, тук вече е с новото фото.





# 714
  • в семейството
  • Мнения: 404
Здравейте!
Дарилка, много си ги докарала тези мъфини! Не ми се мисли до колко часа си ги правила. С малък размер наистина е трудно  Joy
sladka hapka , винаги съм завиждала на тези, които могат набързо да спретнат нещо вкусно.
iv4ence , наистина блатовете за тортата са тънки и според мен е задължително да се сглобява в тортен ринг, иначе се разтича.
Тази торта, която показвам е Династия. И двата етажа.
,

Качеството на снимките нещо ми падна след като ги намалих  Cry

# 715
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 475
Танче, браво на тебе, ти ще вземеш приза за най-бързите торти!

Дарилка, страхотни са мъфините, веднага си копирам идеята , много ми хареса! Аз съм на сватба другия месец и може да се пробвам! Всеки елемент от сакото отделно ли си го правила имам предвид реверите!

Фотка, тортата е много хубава и свежа и весела! Аз много й се чудих на тази Династия, че утре ще правя една двуетажна торта, но честно казано не смея да се пробвам! Кажи моля те имаш ли подпорки в долната част и ако да , колко са? Колко блата използва че ти станаха такива високи етажите?

Ето и от мен една тортичка за утрешния празник! Какаови блатове, ягоди и шоколадовия крем на Буболинка! И да я помоля /Бубе  Praynig Praynig/  да каже с какво ги изглажда така перфектно нейните торти! Ако ползва някаква джаджа, ако може да ми я покаже!


# 716
  • Мнения: 59
Здравейте отново момичета Grinning
Дарилкаааа, страхотни мъфини  bouquet Жалко, че сигурно никога няма да направя такива Confused Откъде такова търпение за такива сръткави неща #Crazy Страхотни са!
 Фотка, много симпатична тортичка! Аз още не съм правила Династия.. newsm78
Ани,  имам чувството, че ставам като Буда със 100 ръце ooooh!  Занимавам се с куп неща наведнъж, отделно имам чувството, че детето се е клонирало десетократно и е навсякъде Laughing, да не говорим, че вкъщи постоянно е Косово Laughing Laughing и като прибавим другото готвене, разходките и още куп други неща, за торта остават наистина 15 мин-половин час Laughing Laughing Твоята торта е много симпатична и изчистена. Харесва ми Grinning
Сега имам молба. Момичета много ви моля, дайте ми линк как се правят торти с вити блатове, че наистина нямам време да търся Embarassed Praynig И друг въпрос. За утре съм си отделила повечко време за торта и искам да направя картинка на Св. Георги с желатин. Та питанката ми е- като правите тези картинки само с вода, желатин и боя ли се правят или нещо друго? А слагате ли захар? По специално към Албенка са ми питанките, че нали тя прави много такива, но и към всички останали, които знаят. Благодаря ви предварително Hug
Лека вечер на всички!

# 717
  • в семейството
  • Мнения: 404
ani_d , долният етаж е с 4 блата. Дозата е 1+1/3, като от 1 доза направих 3 блата,а от 1/3 дозата която разбих допълнително - за 1 блат. Горната торта е 1/2 доза.
Диаметър на долната - 26см, а на долната - 18. За малкия диаметър нямах ринг и си направих от картон обвит със фолио.
Сложих 4 бр. шишчета в долната част, като подпорки. Под горната също има подложка. След като ги поставих една върху друга забих един  шиш  през двете. Малко трудничко се пробива междинната подложко, но внимателно и ..става. Понеже се получи малък луфт, монтирах един зелен фитил, като трева.
Да  ви питам и аз -  в крема на Буболинка има сурови яйца - не ви ли е страх  newsm78 . Иначе само, като го чета ми е ясно за вкуса   chef .

# 718
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
добро утро момичета
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ ДНЕС   bouquet
Дарилка-перфектни мъфинки   bouquet
Фотка-много нежна тортичка
Ани -представям си колко е вкусна тортата-ягоди шоколад   bouquet
ето и нещо от мен -правена по спешност  Laughing от вчера за днес-голям стрес да се бориш с времето-имам доста кусури дори направих голяма дръжка преди малко я сложих но е нестабилна и не е добре май изсъхнала и я махнах че да не ми направи беля при транспортирането малко незавършена ми е така -сега направих 2 малки дръжки ако поизсъхнат малко да ги мушна отстрани но не знам дали и това ще стане-а и не ми идват други идеи-направо съм бокирала-но каквото- такова

# 719
  • Мнения: 634
Честит имен ден ,на всички носещи името на св. георги.
Пепи,много красиви торти ,моята Илианка се влюби в Ну пагади и сега и правя торта с тези герои Wink
Валерия ,стилна и нежна торта ,много ми допадна аранжировката Hug
Танче512,ти ме шашкаш с темпото на работа за 15 минути и си готова бравоооооооооо Hug
Дарилка ,мъфините са страхотни   chef  chef  chefМного са красиви .Със сигурност се правят много бавно.
Фотка, тортата е толкова пъстра и хубава . Hug
Ани,д много добра аранжировка си направила на шоколадовата торта,а надтписа е идеален HugАз бих те посъветвала да я заливаш тортата с шоколадова глазура и ще стане идеално гладка и с гланц Peace
Детина33,прекрасна кошница   bouquetИдеално послание за празника.
Аз се потя в кухнята с много торти .Ето и няколко от тях.

Общи условия

Активация на акаунт