Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 99

  • 85 224
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 468
Срам не срам да си кажа, че още не съм го отворила  Blush Част от тортите с фитилите ги направих преди да го имам а за другите нямах време да нацелвам тестото колко да е меко Sad

Леле, Пепи, уби ме, на ръка ли са правени бе жена! Бравооо  Hug С нетърпения чакам да видя как ги правиш!

Валерия, защо да е само за измазване крема, аз го позвам и вътре за тортите, много съм доволна, на нас ни е от любимите!

# 691
  • София
  • Мнения: 771
Valeria, не знам как може да не си доволна от тортата, на мен адски много ми харесва, и цветовете и цветето са страхотни, е вярно, че фитилите може да са ти опънали нервите, но крайният резултат е супер. Тортата с кученцето също е много сладка.

Пепи, фигурките ти са безупречни и всички торти много красиви!

патриани, страхотен сюжет и изпълнение на тортата.

мираварна, тортата с книгите е много сполучлива.

михаела, харесва ми розата и цветът и е много хубав.

Албена, нямаш умора и всичките ти произведения са на ниво, единичките са ми любими.

Антоан, и твоята серия е впечатляваща, леглото ми е фаворит. Сърцето с теменужките също много ми хареса.

Жени, перфектен апарат, много детайли и много добро изпълнение.

Рая, истинска красота е принцеската торта, и на мен би ми било интересно да обясниш за изработката на короната.

марулка, останаха ми очите в това бебенце, много сладка фигурка със супер детайли.

Имам въпросче, относно правенето на апликация. Намерих и четох някои обяснения по темата и принципно ми се изясниха нещата, но исках да питам, дали някоя от вас има нещо публикувано стъпка по стъпка или нечии друг урок, който си заслужава да бъде прочетен. Мерси!


# 692
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 468
Кали, Ванчето има апликация в нейните видео уроци!  Peace  http://van444eto.multiply.com/video/item/29/29

# 693
  • София
  • Мнения: 771
Ani, благодаря!

# 694
  • Мнения: 36
Момичета първо да кажа, че от доста време ви чета и се възхищавам на таланта ви.Браво! smile3501 smile3501 smile3501
И да ви призная, че благодарение на вас реших да се пробвам в правенето на торти.
Вече направих няколко, но не съм снимала.
Та имам следният въпрос:смятам да правя вита торта с трансфер.Блатовете ще са пандишпанени, а креме е на Йоткер+заквасена сметана.Та мога ли отгоре да я намажа с този крем и да направя върху него картинката?И друго-четох в тортената библиотека за Маслен крем подходящ за трансфер.Ама с него да покрия тортата или да запълвам картинката? newsm78
Много благодаря предварително. Hug

# 695
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте,момичета!Нямам много време за коментарии,но видях невероятни торти  smile3501
Аn,мисля,че няма да има никакъв проблем да си направиш картинката върху този крем.Масления крем,който е даден в библиотеката при трансферите е за запълване на картинката Peace
Имам въпрос към дамите запознати с продуктите на фирма"Торнадо".ММ,която се предлага там тяхна ли е или е на "Ирида"?Колко парички е?Благодаря предварително за отговорите!

# 696
  • Мнения: 29
Валерия, Стефина, Танче512,Кали много се радвам,че ви е харесала тортичката ми Simple Smile
Ванчето, да ти кажа честно незнам Simple Smile Не мръднаха тези тортички книги,а дори и подпори не бях сложила. Нищо не пропадна никъде. Книгите са изрязани пандишпанови блатове и измазани с крем.
Патриани, копирай на воля!!!Ще чакам да видя и твоето творение.
Пепи, страшно много и красиви торти,перфектна си!
Валерия,много добре ти се е получило бялото цвете.На мен то ми грабна вниманието!

# 697
  • Мнения: X
Valeria , тортата е много хубава.Добре загладена...само фитилите малко претрупано си ги сложила.
Може би ако не бяха така един върху друг...

Пепи,много торти ,и все така изпипани...  !И аз като другите...вземи поне мъъничко сбъркай някъде, да има за какво да се хванем!   Grinning

ninon ,Торнадо продават ММ на Ирида.4,5 кг за 29.70 ст. май беше...Но вчера имаха някаква вносна,5 кг за 20 лв.Не я знам каква е, досега не съм я виждала,то аз и сега не я знам,половинката ходи до там.Пратих на Албенка,ще питаме нея дали става.



# 698
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Шемете, благодарности. Hug

Ванче, по линковете отидох и разгледах шприца ти. Точно подобен ползвам и аз, но пластмасов. С какви ли не прорези на различните шайби. Някога бях употребила много сили и време за да си направя  рецепти, които да ми допадат за шприцоване, но май дотогава вече ми беше минал и меракът от толкова тестване.
За останалото - другаде.

# 699
  • Мнения: 36

Аn,мисля,че няма да има никакъв проблем да си направиш картинката върху този крем.Масления крем,който е даден в библиотеката при трансферите е за запълване на картинката Peace


Много благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

# 700
  • София
  • Мнения: 315
краси.мира ,Благодаря за информацията  bouquet С нетърпение ще чакам отзиви за вносната,дано до петък се разбере,че тогава имам път към Пловдив.А с ММ на Ирида как се работи?Много ли е твърда?Лесно ли се оцветява?
Аn,за нищо Simple Smile

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 97
ninon , ММ на Пикко е в пъти по - добра от Иридата и по отношение на качеството и по отношение на оцветяването , иначе цената е в пъти по -висока  #Crazy Имам молба към чуждоземските момичета /ама то май само към искрончето , че ще се видим живот и здраве на семинара/, книгата на Алан Дън за аранжиране на захарни цветя да я продават на по- нормални цени ,че тук при нас в Бългаско си е 60 лв. ,а искам да си я купя ?

# 702
  • Мнения: 1 491
MI6A в eBay най-ефтиният вариант който се намира с доставка до БГ е този http://cgi.ebay.co.uk/Alan-Dunns-Sugarcraft-Flower-Arranging-Boo … sh=item4ceeef8419
Това са 14.93 + 5.99 за доставката, общо 20.92 паунда, което по 2.35 лева за паунд го докарва към 49,16 лева.

# 703
  • Мнения: 1 329
Дарилка, как се прави това красиво покритие на мъфините? Аз рядко чета тук и сега си давам сметка колко много съм пропуснала.

Сладка хапка,покритието е готова моделираща маса. Разточих покритието и изрязах с чаша, тъй като нямам толкова малък ринг с такъв диаметър. Малко е пипкаво, но се получава.

Райче, тая снимка е със старото фото. Новото е Nikon D3000, ето тук в блогът ми има нови снимки http://cooks-and-bakes.blogspot.com/.

Валерия, много са ти хубави мъфините и тортата Снупи. Не разрах последно как ги рисуваш тия рисунки. Ти казваш с маркери, ама гледаш ли ги, копираш ли ги от някъде, стават перфектни.
Тортата е уникална, много добра.

Партияни, тортичката ти е сладурска, детска и забавна. Нямаш ли умора бе жена?

Поем, домашната ти тортичка изглежда перфектно. ЧРД, да си здрава и щастлива!

Нелка, винаги постовете ти ги чета на един дъх. Очаквам да покажеш творението си.

miravarna   тортата ти е супер! Завършване, студенти, абитюренти - доста поводи ще се съберат тоя месец. Интересно предложение от теб!

Партияни, много секси джакузииии...и рози си им сложила, ухааа! Страхотна е!

Малеее, Пепи, доста дълга извинителна бележка имаш...Всичко е страхотно! Невероятно опънати, както винаги.

Валерия,
тортата с фитилите е много добра, незнам какво не й харесваш. И цветовете са наситени и ярки, и фитилите са равни, покритието е супер опънато, абе отлична е тортата! Поздравявам те.
Ето че само с няколко направени торти покриваш няколко нива напред, преподавани в сладкарските курсове по света.


# 704
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
книгата на Алан Дън за аранжиране на захарни цветя

Ако те устройва снимана мога да ти я пратя на скайп или поща - само ми прати координати на лично съобщение. Иначе амазон я продават най-евтино май но не знам дали доставят в бг.

Общи условия

Активация на акаунт