Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 99

  • 85 191
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 346
Здравейте!
Дарилка-страхотни са мъфините.
Фотка-много е нежна и красива тортата.
Бетина33- и без дръжки е много красива тортата.
Ани Д-и тук да кажа,че тортата ти е много хубава.Чудя се дали с онези големите закръглени ножове не се заглажда добре newsm78
Албенка-отново прукрасни торти.
Пепи-много са хубави всички торти.
Валерия-много е красиво сърцето.
Патрияни-страхотно джакузи.

Последна редакция: чт, 06 май 2010, 10:00 от stefina

# 721
  • София
  • Мнения: 2 658
Албенка, чудесни са ти тортите!

Аз влизам много набързо само да почерпя виртуално с две бързи тортички за именния ден на мъжа ми и сестра ми:






# 722
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Честит празник на всички!!!   bouquet

Дарилка
, мъфините са страхооооотни!
Копирам си и аз идеята и ти ги крадвам най-безцеремонно.  Grinning
За рисунките общо взето карам по спомени, ако забравя как изглежда нещото, което съм си наумила да правя питам чичко гугъл да се подсетя и си го рисувам, копиране не съм сигурна дали би ми се получило, гледах едно видео с какао и игли, но помня Петя сподели, че после дупките не могат да се скрият и си личат та не съм пробвала все още.
iv4ence, почиствай пудрата с четка и спирт, аз лично предпочитам да разточвам на натурално нишесте по-лесно го махам после, от пудрата винаги ми остават малки дупчици ако ще и 100 пъти да я пресея.
Танче, просто си много организирана и аз за 15 минути само миксера включвам в контакта, какво остава за друго, а на теб нещата ти се получават много добре за такова кратко време, браво!
Фотка, страхотна е тортичката!
А за крема те яйцата нали минават топлинна обработка, аз моите ги подържах малко повечко на котлона точно защото ме е шубе, единствената грешка която отчетох и следващия път ще я поправя, че ми стана много сладък и бих намалила захарта в яйцата тъй като после ползвам млечен шоколад, а не натурален.
Ани, Бубето беше споделила, че първо я залива отгоре и като стегне я измазва и отстрани, ама как се залива с нейния крем идея си нямам, много е сладка тортата иначе.
Бетина, кошницата е много хубава и без дръжки да я оставиш пак си е добре и достатъчно китна.
Албенче, пак голяма производителност!
Тези пеперуди как станаха с къдрави крила, много идейно е това с инструмента с топчето или друга техника има?
Петя, живи и здрави да са ти именниците, страхотни торти си им спретнала!  Grinning

# 723
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Бетина, кошницата е страхотна и толкова пъстра, наистина вече пролетта е тук! Кажи к какво тесто плете!

Албенче, благодаря за съвета! Ще се възползвам при следващата торта! Тази глазура която е описана в Тортената ли да ползвам, ако ти е удобно пусни ми това което ти правиш! Тортите ти пак изглеждат страхотно и вног вкусно. Шоколадовите естествено са ми фаворит!

Петя, сладки тортички, това под ягодите какво е, натрошени бисквити или нещо друго! Струва ми се, че ягодите можеше и да ги топнеш само наполовина в шоколад! И честити ти именници!

Фотка, и аз си мисля че кремът на Бубето няма страшно с яйцата. Те се разбиват на водна баня докато се сгъстят и все пак има някаква топлинна обработка!

Отивам и аз да творя, че много ми е притеснено с тая двуетажна торта!

# 724
  • Мнения: 634
Петя тая,благодаря за почерпка да са ти живи и здрави именниците  bouquet
Валерия пеперудите ги изтаних с дървеният инструмент от комлекта на Уилтън,все още не съм си купилая комплекта за моделиране.
Ани д,ще ти пиша пропорцията за глазура .На 100гр. шоколад слагам 4 или 5с.л. олио и леко охладено изсипвам върху охладено торта и разнасям с нажа ,като леко потръсквам тортата за да не остава на бръчки.Погледни в библиотеката имам клип,как става .

# 725
  • Мнения: 335
пак влизам набързо, прелистих няколко страници, момочета радвам се че имате поводи за торти
честити празник на всички празнуващи, мн здраве желая, и мн търпение и идеи за още по големи красоти и творения
"Свети Георги тебе молим с нас по пътя да вървиш
 платежоспособни клиенти да ни водиш и
тортите до мястото на празника да съхраниш!"

от мен една мн бърза рота, правих я за вкус и отгоре само сложих предварително нарисувана моделераща маса
пак го копирах и оцветих и пак около 2 4аса си играх с картинката, но ми харесва, може и още поо добре, но като знам 4е след малко 6те трябва  аз да си я срежа и ми се каса сарцето Simple Smile
вътре правих с би6коти, с конфитур, с 6околад, абе на вкус е мн вкусно Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 май 2010, 17:34 от azals

# 726
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 447
Ани-кошниците си ги плета с руска мастика2-много здрави стават дръжките с това тесто

# 727
  • София
  • Мнения: 2 671
Момичета, чудесни празнични торри сте направили! Да са ни честити всички именици днес!

Не мога да подмина единичката на Албенка - толкова е нежна, надскочи себе си! Браво!!!

Азалс, наистина хубава рисунка, хавана ме яд, че не си я "вписала" в цялата торта с някакъв елемент, така тортата стои незавършена, а рисунката определено си заслужава!

# 728
  • София
  • Мнения: 2 671
На мен се падна честта да ви поканя в  100-ната тема Simple Smile

# 729
  • Мнения: 102
Хайде и аз да се отчета за Гергьов ден с една тортичка   Имам и други непоказвани но нямах време да ги кача и да ги покажа

Редактирам си поста тъй като никой не е писал от вчера Thinking Ето я и днешната ми торта За РД на наше приятелче Laughing  това бялото е кучето от спасителите пак с мечо пух  Sad

и така и така пиша поне да си пусна и старите торти       

Да не си помислите че имам само зелена боя  Laughing Просто такава беше вълната. Утре и в други ден ще правя червена торта и от нея ще излиза един младеж  Grinning  Това от мен. Лек и успешен ден  Hug

Последна редакция: пн, 10 май 2010, 10:35 от hrisiv

# 730
  • Мнения: 20
Ето няколко торти от мен



Общи условия

Активация на акаунт