Ежедневно гримиране, лакиране и фризиране на 5-годишно момиче

  • 31 501
  • 273
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 989
Дъщеря ми гледа от мен и е нормално да има желанието и тя да се мацоти. За целта сме й купили дтески безцветен гланц и безцветен и светлорозов лак. Има си и парфюмче. Все детски неща, в които не виждам нищо лошо.

# 256
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Дъщеря ми гледа от мен и е нормално да има желанието и тя да се мацоти. За целта сме й купили дтески безцветен гланц и безцветен и светлорозов лак. Има си и парфюмче. Все детски неща, в които не виждам нищо лошо.

Е, тя може и да те гледа как пушиш /примерно/ и тя да иска да запали цигара.
Разбира се, всеки родител сам си решава.
За мен лично даже безцветен и светлорозов лак са неприемливи, да не говорим за парфюми. ooooh!, пък макар и "детски".

# 257
  • Мнения: 1 941
Лак й слагам много рядко - основно лятото, за да се измерише бързо.
И на себе си така, че не понасям миризмата. Като грим си има ягодово балсамче за устни.
Прическите ни се изчерпват с опашки, шноли, диадеми и наскоро натворих един кок само с фиби.
Слагала съм и й защитен гел на косицата, от качествена марка.

# 258
  • загубено
  • Мнения: 6 580
Дали има някаква връзка,между това дали майката се
гримира или не.Дали децата копират майките си
или едно от друго в дет.градина.
По мои наблюдения не всички деца са
намазани.Може и да има такива,но по
скоро е изключение не практика.

Франческа,нямам фейсбук ама чак бебета лакирани ooooh!
Ами и на фризьор да ги заведат,малко изрусяване никога не е излишно Tired

# 259
  • София
  • Мнения: 39 884
Дали има някаква връзка,между това дали майката се гримира или не.
В някои случаи е така, но има доста изключения.
Моята майка без грим не излиза. Смееше се "да ида да хвърля боклука, пак ще се гримирам". А аз не съм така.

# 260
  • Мнения: 201
Не мога да си представя дете на тази възраст, а и на двойно по-голяма даже,  да ходи гримирано, фризирано и с маникюр! Старомодна ме наречете, но такова нещо не може да се случи без разрешението, одобрението и активната намеса на майката! А резултата е точно "мечтата на педофила" Sick блякс!
За парфюмирането съм малко по-ларж, има бебешки парфюми, които си миришат точно на чисто и изкъпано, както и разни плодови, с които малката казва че мирише на "Ягодов сладкиш", от тях разрешавам да се ползват без проблем от време на време, в разумни количества, а не да капят мухите от миризмата! А, и когато ще отсъствам, искат да им пръсна от моя парфюм, за да не им липсвам, това си е традиция у нас.
Целта ми не е да убия женственото в дъщерите си, а да ги науча на мярка, кое на каква възраст съответства и по колко.
А че понякога се напарфюмират и отиват да търсят червеичета в пръстта си е съвсем в реда на нещата!

# 261
  • Мнения: 5
Аз до миналата година и разрешавах:прическа,леко червило и много малко спирала.Ноо вече стана на 10 и иска всичко. #Crazy Аз попринцип много се гримирвам,защото пея в заведение и не ме допускат на сцената без грим.Както казах-вече иска всичко:червило,черен молив,спирала,сенки, маникюр и прически.Аз обаче вече започнах да се изхитрявам тъй - като аз си слагам през деня само:розови сенки над очите и много малко спирала и молив и нея я правя така а за прическите и маникюра личната ми фризьорка и оправя косата а аз ноктите.Другата ми дъщеря е на 5 и още няма мераци за грим.ПРЕКАЛЕНО МАЛКА Е!!!

# 262
  • София
  • Мнения: 62 595
Грим на десет години е абсурд, да не говорим за 5-годишно! Не съм анатемосала гримовете, но съм твърдо против деца да се гримират в ежедневието.

# 263
  • София
  • Мнения: 44 285
аз изобщо не бих разрешила, нито ежедневно, нито инцидентно.

# 264
  • Мнения: 33
аз изобщо не бих разрешила, нито ежедневно, нито инцидентно.
Аз също! 5 годишното дете е достатъчно голямо, за да разбира, когато му се обяснява като на голям човек. На 5 като не мога да й откажа, каквото поиска, какво ще стане на 12?! По-добре тя да плаче сега, отколкото аз после!  Peace

# 265
  • На морето!
  • Мнения: 5 783
http://www.youtube.com/watch?v=WeGBFgNxewc
Само не плачете на видеото, защото при мен се случи Sad
Е, поплаках си. Запечатаха се в мен големите, тъжни очи, които сякаш крещяха за помощ!

# 266
  • Мнения: 248
Моята дъщеря е на 7 в момента. Гримираме се само на повод - РД, лекира се, но със светло-розови лакове, а прически правехме непрекъснато, защото до онзи ден беше с дълга коса. Преса - веднъж годишно, лак за коса не използвам дори и аз.

# 267
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Дали има някаква връзка,между това дали майката се
гримира или не.Дали децата копират майките си
или едно от друго в дет.градина.

Миналата седмица щях да кажа, че копират от майките си. Но! След като видях една позната, която не се гримира никога,  а няма и тригодишната й дъщеря й беше лакирана (ръце и крака), с гланц, прическа с маша и изрусени кичури просто не знам какво да мисля.  Sick

# 268
  • Варна
  • Мнения: 2 341
По повод копирането - мисля, че копират както майките си, така и другите момиченца в градината.
Дъщеря ми от известно време иска червило. Sick И понеже имахме страхотен проблем с миенето на зъби сутрин (много е кисела като стане) й обещавам червило след като си измие зъбите. "Червилото" е един балсам за устни, на който капачката е червена, но вътре си е съвсем нормален и се върти като червило Wink Много е щастлива, че има червило и го показва сутрин на възпитателките в яслата като отваря широко уста Joy
Иначе лак не съм й позволявала до сега. Веднъж сестра ми й намаза кутрето с някакъв почти телесно розов, но я спрях и не позволих да я лакира цялата. Изглежда ми грозно! Особено като видя излющен лак на мъничките ноктенца Sick Мисля, че който е позволил детето му да се лакира, би следвало и да го научи, че лакът в един момент се трие!
За прическите ще кажа само - още не съм я подстригвала! Косата й е до средата на гърба, с къдрички (които вероятно ще паднат като я подстрижем), но винаги е на опашка/и, кок (като гимнастичка) или плитчица. Когато дойде ред да иска преси, лакове за коса и т.н ще отбивам тези желания и ще обяснявам защо е неуместно, ще бъда непреклонна, сигурна съм!
Аз самата се гримирам ежедневно, но само фдт, спирала и гланц. Тя вижда това и от всичко си е искала само "червило". Периодично иска парфюм или стик. Този проблем съм го решила така: казвам й, че ще й сложа от нейния парфюм и стик. Това са един вече празен дезодорант, който обаче още издава звук като от пръскане, а не пръска нищо, както и един рол-он, на който капачката много трудно се развърта - "мажа" я през капачката Wink За сега още не се усеща и само вдига ръце да я мирише татко й и да й се възхищава Joy

# 269
  • София
  • Мнения: 62 595
много се радвам, че тези гримовски истории в ДГ ги спестих и на детето, и на себе си като пропуснахме пребиваването в такова детско заведение! Може би затова сега ми е по-лесно в училище на тема гримове и прически. Не че много напира да се гримира и фризира, но аз все пак работя в насока "толкова си красива, имаш толкова хубава кожа и коса, възползвай се; не опропастявай красотата си с гримове и прически на тази възраст, нека се гримират съученичките ти, защото се смятат за грозни без грим". Може да не е много честно спрямо съученичките й, но това е положението.

Общи условия

Активация на акаунт