Любители на кучета-12

  • 69 048
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 428

Между другото кажете още някой хубав филм с кучовци  Laughing[/b]

Ъъъъ Гледала ли си "ЛАСИ"?
 когато бяхме деца беше много модно да мечтаем за коли, което да кръстим Ласи, даже много от нас мислиха, че самата порода се казва Ласи  Laughing Laughing Laughing
 Друг фил за кучовци е "Комисар рекс"- ама това са сериали всъщност, но са хубави...мдаа

# 706
  • Мнения: 224
Оле пухина малка е този чернушко .

Китана така е много космарляк мн нещо е при кокерите. Simple Smile Моята по окосменост прилича на предполедната снимка и в момента си сменя козината всеки ден пускам прахосмукачка. Ама пък колко е мека за мачкане. Козината им е мн тънка и като ги пипаш все едно пипаш котка толкова са мекички тия кокери.

Да питам за малките сетрички тук вие от английските ли сте или от американските ( поне по снимките миля че сте англичанчета ама да питам все пак Simple Smile )

Последна редакция: вт, 08 юни 2010, 14:16 от Electra_

# 707
  • Мнения: 1 749
Аз досега косъм не съм видяло от мойто диване.
А при нас се случва нещо много странно - хранеше се с Happy dog Maxi Baby GR 29 .Висок клас храна.Окей,давахме по 90 гр,увеличихме на 120-140 ,кучето беше в перфектна форма! Решихме да сменим храната,защото трудно се намира,особено малък грамаж ,и минахме на HIll`s. Давам по 300 (триста!) грама на ден , кучето ака много ,а не качва нищо! Напротив-отслабна дотолкова,че й се виждат тазовите кости! Много съм недоволна от тая храна!  Минаваме пак на Happy Dog !

# 708
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Китана, дай малко инфо за тая храна Happy dog?! Simple Smile Сериозно се замислям да сменя Royal Canin, защото Пепси така е изпосталяла, че думи нямам... явно хич не я харесва вече. Tired На ден трябва да яде по 55 гр., а тя яде максимум 40 гр. Мислех си за Eucanuba, но сега ме заинтересува с тази, не съм я чувала. Thinking

Шпаньолите са най-невероятните кучета, любима порода са ми и това е. На моя Виктор му виках "Плюшко", особено муцунката му беше като от кадифе, невероятно мекичка и гладка. Пълните ми душата с тези снимки просто!!! Heart Eyes

Unknown_lady, дано се подобри състоянието на Джеки! Ужасно е това, което му се случва... Sad

# 709
  • Мнения: 1 749
Китана, дай малко инфо за тая храна Happy dog?! Simple Smile Сериозно се замислям да сменя Royal Canin, защото Пепси така е изпосталяла, че думи нямам... явно хич не я харесва вече. Tired На ден трябва да яде по 55 гр., а тя яде максимум 40 гр. Мислех си за Eucanuba, но сега ме заинтересува с тази, не съм я чувала. Thinking

Шпаньолите са най-невероятните кучета, любима порода са ми и това е. На моя Виктор му виках "Плюшко", особено муцунката му беше като от кадифе, невероятно мекичка и гладка. Пълните ми душата с тези снимки просто!!! Heart Eyes

Unknown_lady, дано се подобри състоянието на Джеки! Ужасно е това, което му се случва... Sad
Ами,и аз не я бях чувала,преди да се свържа с "доберманистите" . Simple Smile Немска е.Ето сайта : http://www.happydog.de/?language=BG&kat=Unternehmen Това е "нашата" храна : http://www.happydog.de/?language=GB&kat=MaxiBabyGR29

Като я взимахме ме предупредиха да не качвам много грамажа на храната,за да не напълнее много кучето,защото много им се лепяла тази храна.Така и стана -за няколко дни давах малко повече от дневната й дажба и кучето видимо почна да се "налива". Grinning Е,спрях. Нормализирах дажбата и всичко си дойде на мястото ,но после решихме да я сменим с Хилс и кучето отслабна драстично! Когато ядеше Хепи дог,"остатъците" бяха малко като количество и изобщо акаше малко пъти през деня .А сега..... #Crazy

Пробвайте я ,на нас ни се отразяваше добре! Но нали знаеш,че всяко куче реагира по различен начин на различната храна.

И аз си мислех за Еукануба,ноооо ....щом Хепи-то ни понася..значи си оставаме на нея и стига с това сменяне на храната вече.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мерси! Hug

Ще я пробвам непременно, че така искам да се "поналее" Mr. Green - в момента е около 1,5 кг., надявам се поне 2 да стане (добре, че има козина, да не й се вижда каква е хърба Laughing).

# 711
  • Мнения: 1 749
Няма защо.
Само гледай да не я направиш "табуретка" Joy Шегувам се.От една страна. Simple Smile Майка ми е направила от кучето си точно това-та-бу-рет-чи-ца.Много дебело куче.....Не се учудвам -живее при майка ми все пак.... Tired Тя е на принципа "дай й бе,виж как те гледа"!Дори когато кучето ми беше в отлична форма го наричаше "анорексик" newsm78 .Мммда,всяко нормално изглеждащо куче ще изглежда като недохранено от години пред това,което е направила от своето куче ....Горката Дара...

Аз искам възмУтено да се оплача от разните му пенсионери ,които срещаме по време на разходка . Днес ,разхождайки двете малки диванета(дете и куче,демек) ,един дядо се спря при нас и почна да ни разказва как гледал в един филм точно такова куче,което ,въпреки,че цял живот се грижело за детето на семейството,най-накрая се е нахвърлило върху него и го разкъсало. Tired "Мммда,на куче вяра да нямаш!" .
И ми писна да ме питат по триста пъти навън "Какво му има на ушите?","Болно ли е?" ....Гледат ни като извънземни и аз самата почвам да се чудя на кой свят се намирам . Отначало обяснявах "Рязани са й ушите.Това е доберман." .След 287мия път,в който ми зададоха този въпрос реших,че няма сми и казвам кратичко "Купирани са" . Това действа като изстрел от упор- досега не срещнах някой,който да знае какво значи това. Mr. Green
А и ..по дяволите..да не се познаваме с тях,че разпитват така?Спомням си ,още като беше с "чашата " на главата (първата шина) ,една баба се възмУти върло и ми вика :
–Ма,бабе,що сте му сложИли тая шапа на главата?!Не мъчете кучето така,баба!"
 Joy УмрЕх си от смех тогава.

# 712
  • Плевен
  • Мнения: 97
Те явно някои хора умират да си споделят..... Ние сега имаме ефекта....оооо виж какво малко сладко кученце каква порода е ...Като кажем питбул се чува едно ОоооооООооо.... сякаш казваш ,че има проказа или нещо такова. Пък едно невъзпитано хлапе от колелото ни извика Сложете му наморник....и аз му отговорих ,че на него ще сложа,Не на кучето... ooooh!

# 713
  • Мнения: 224
Просто хората се страховат от породата заради повечето инциденти с деца и хора, които стават с нея. Тъй като тя е по-склонна към агресия и следователно ако не е въпитано подобаващо тя се проявява и най-вече че като хапят не пускат.

# 714
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 708
Unknown_lady,случайно да се разхождате около реката в Младост-4 newsm78 и ей тая пикла да ви досажда редовно Crazy
http://gudzy80.multiply.com/photos/album/4/4#photo=62

Пиклата Кари от радост щеше да ме събори на земята онзи ден  Grinning Няма спирка това куче Simple Smile

# 715
  • Мнения: 662
Unknown_lady,сори Crazy Crazy Crazy
Та в този ред на мисли моля ви дайте съвет как да я накарам да не е толкова любвеобилна newsm78Просто ще си изям боя някъде,а и гости като идват става страшно Mr. Green
Много често се случва да скача на хората и въпреки, че повечето я познават пак си е притеснително,защото ги цапа,а и е почти 30 килограма и ще отнесе някой BlushА се случва просто да си хареса някой и да се засили с бясна скорост към него и с отворена уста(така си изглежда сериозно псе Mr. Green) и да му скочи да го целува,ама хората от къде да знаят,че това иска Joy
havaiskoto_dupe  ,мойта пикла е на 10 месеца вече и въпреки,че изглежда доста гърчава е почти 30 кг.,папка си детето Mr. GreenА на твоята шкембелана съм и голям фен Hug

# 716
  • Мнения: 1 749
Unknown_lady,сори Crazy Crazy Crazy
Та в този ред на мисли моля ви дайте съвет как да я накарам да не е толкова любвеобилна newsm78Просто ще си изям боя някъде,а и гости като идват става страшно Mr. Green
Много често се случва да скача на хората и въпреки, че повечето я познават пак си е притеснително,защото ги цапа,а и е почти 30 килограма и ще отнесе някой BlushА се случва просто да си хареса някой и да се засили с бясна скорост към него и с отворена уста(така си изглежда сериозно псе Mr. Green) и да му скочи да го целува,ама хората от къде да знаят,че това иска Joy
havaiskoto_dupe   ,мойта пикла е на 10 месеца вече и въпреки,че изглежда доста гърчава е почти 30 кг.,папка си детето Mr. GreenА на твоята шкембелана съм и голям фен Hug

Когато скача й се радвате.Вие и чуждите хора.Това я поощрява да го прави пак и пак.
Моето е същото. Simple Smile За една седмица разбра откъде духа вятъра .Сега скача само по майка ми,но колкото и да говоря,ефект няма,затова ще  изчакам кучето да порасне до 40 кила ,за да злорадствам.

# 717
  • Мнения: 1 335
Unknown_lady, стискам палци на малкия чаровник! Много се измъчихте ...
Атина, нали и тя е опасен ротвайлер, беше нахапана прилично от пудел. Това в последните дни на бременността. Имаме си в квартала и боен в прекия смисъл на думата пинчер. Разбира се, не се разхожда на каишка, що му е?! Редовно ставам за смях, бясно търчаща да се крия.

Krisis, за съжаление поради различни причини, които в момента няма смисъл да обсъждам, Джак Ръсел териер все още не е част от Българска Републиканска Федерация по Кинология. Поради този факт намирането на развъдник е по-трудно. Въпреки всичко в България има хора, занимаващи се с развъждане на тези кучета. Китана ти е дала линк към форум, където пишат именно такива хора, както и много почитатели на породата. Там можеш да потурсиш развъдник или стопанин, който в момента да предлага кученца. Пак казвам, може да се наложи да почакате. Кученцата не са на разположение целогодишно.

... да не е от зоомагизин, но да не е и от развъдник...
Ма*ната ѝ на кинологията, а?  Laughing Шегувам се. Сега сериозно. Ако в развъдника се предлагат повече от 3 породи кучета, да, може да имаш повод за притеснение. По-притеснително, поне за мен е мястото, откъдето се доставят кучетата в магазините. Бих проверила предварително мястото, от където взимам куче - зобственик или развъдник.

# 718
  • Мнения: 662
Китана,караме и се и то много като скача на хората,като се засили към някой и и кажа НЕ не скача,но човека подаде ли ръце напред(понякога с цел самозащита ) и тя скача щото решава,че искат да си играят ooooh!Ако не и обърнат внимание не им скача.Проблема е, че е любимка на много хора и те я стимулират и и се радват,а не върви да им забраня да я гушкат Crazy

# 719
  • Мнения: 224
Китана,караме и се и то много като скача на хората,като се засили към някой и и кажа НЕ не скача,но човека подаде ли ръце напред(понякога с цел самозащита ) и тя скача щото решава,че искат да си играят ooooh!Ако не и обърнат внимание не им скача.Проблема е, че е любимка на много хора и те я стимулират и и се радват,а не върви да им забраня да я гушкат Crazy
Споделям същият проблем даже децата бягат от нея защото скача по тях и ги е страх

Общи условия

Активация на акаунт