За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 29

  • 35 798
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Здравейте!Не съм много по готвенето и не съм наясно и за това искам да ви питам нещо.Има ли начин като карамелизирам захар,тя да остане течна без да се втвърдява.С какво мога да я раздредя,но това да не е мляко или масло,маргарин.Мерси и се извинявам за малко тъпия въпрос  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 385
Имам въпрос,към дамите,които са приготвяли крем от кисело  мляко чрез варене. Опасенията ми са,че се пресича или ,че   ще мирише на вкиснато.Освен това с брашно или с нишесте е по-добре.Любопитна съм да го приготвя.Благодаря Ви!

# 17
  • Мнения: 22 867
Имам въпрос,към дамите,които са приготвяли крем от кисело  мляко чрез варене. Опасенията ми са,че се пресича или ,че   ще мирише на вкиснато.Освен това с брашно или с нишесте е по-добре.Любопитна съм да го приготвя.Благодаря Ви!

Аз друг крем с кисело мляко чрез варене освен този за тортата на sneji_   не съм правила. Но нейния става фантастичен на вкус (поне за моя вкус) и докато подредя тортата, съм изяла половината крем.Страшно вкусен е. Нищо не ми се е пресичало, мирисало на вкиснато и т.н.  bouquet

# 18
  • Мнения: 9 154
Здравейте!Не съм много по готвенето и не съм наясно и за това искам да ви питам нещо.Има ли начин като карамелизирам захар,тя да остане течна без да се втвърдява.С какво мога да я раздредя,но това да не е мляко или масло,маргарин.Мерси и се извинявам за малко тъпия въпрос  Simple Smile

предлагам да я карамелизираш с вода - добавяш малко вода с която да ври захарта. Тя водата си се изпарява докато ври, но не чакаш да стане тъмен карамела, а когато стане съвсеееееееем леко кафеникав тогава спираш и махаш от котлона.  newsm78 newsm78 дано ме разбра.

# 19
  • Мнения: 0
пеп-4o разбрах.Много ти благодаря   bouquet

# 20
  • Германия
  • Мнения: 518
Някой правил ли е панирани чушки, само че във фурната newsm78 Дали ще се получат? Понеже не искам да ги пържа в олио и обмислям диетичен вариант да ги оваля в брашно, яйца и галета и да ги наредя с тавичка, отделно да си направя доматен сос и малко преди да ги извадя, да ги залея с него.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 568
Някой правил ли е панирани чушки, само че във фурната newsm78 Дали ще се получат? Понеже не искам да ги пържа в олио и обмислям диетичен вариант да ги оваля в брашно, яйца и галета и да ги наредя с тавичка, отделно да си направя доматен сос и малко преди да ги извадя, да ги залея с него.

Аз правя така чушките бюрек. Първо, защото ме мързи да пържа и второ, защото е по-здравословно. Но основно заради първа точка  Mr. Green

# 22
  • Германия
  • Мнения: 518
Ей, много ти благодаря за бързото включване Нана Hug Чудесно!

# 23
  • Мнения: 385
Labrex, благодаря ти,ще го направя.

# 24
  • Мнения: 19
Пак не можах да се вредя на първа страница  Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 1 185
Дядо Хаджия мерси за темичката,доста е полезна Hug
Благодаря на всички за отзивите за торта   bouquet купила съм един тон продукти чак за 3 торти(за запас ако се проваля  hahaha).Имам някаква идея какво да натворя,ама ще видим до какво ще го докарам накрая.

# 26
  • Мнения: 11 607
Нямам въпрос, ама да следя темата.......

Поздрави на всички! Hug

# 27
  • Мнения: 462
Как да сгъстя, например яхния с брашно и да не ми стане на бучки брашното?
Непременно ли трябва да го запържвам отначало или може да се избегне пърженето?

# 28
  • Мнения: 1 777
Разбъркваш брашното със студена вода на кашичка , изсипваш в яхнията и разбъркваш.На мен така не ми става на бучки.

# 29
  • Мнения: 471
Здравейте  Grinning

аз пък искам да питам как се варят картофи ,но в тенджера под налягане  ,досега не съм правила в в такава тендера Embarassed колко време им трябва ?

мерси   Wink

Общи условия

Активация на акаунт