Връщаме парите от майчинството?

  • 33 320
  • 270
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 274
Нефертити, ядосах се и говорех за майки, които хем работят, хем си взимат и цялото майчинство.
Сега ще се редактирам.

П.С. Редактирах, макар че и в предишното имаше доза истина.
Ако ти, да речем искаш сега да си прекъснеш майчинството и да се върнеш на работа (спазвайки Закона), най- вероятно за детето ти няма да има място в детската, щото от групата на по- хитрите си пазят мястото за еди кога си, а искат и пари да получават за това.

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 22:58 от Джуличка

# 46
  • Мнения: 1 820
Че аз не съм длъжна да чета всичките закони и да ги знам на изуст!
Какво лошо има в това да си плащам да се пази място на детето ми за да мога да тръгна на работа?Сега когато няма места по градините за септември месец,а аз работа,и детето ми няма да е на градина-държавата ще ми плаща ли майчинсто например?Защото места няма,а не всички получаваме милиони,някой разчитаме на тези пари.И баби нямаме така че не ми говори за закони.Защото ти до колкото спомням също ходеше по институции и телевизии за да доказваш някой неща.Тогава всички те подкрепяха,това че твоето дете не е тръгнало на ясла,е било най вероятно ,защото е имало кой да го гледа,или си била финансово осигурена.С тази разлика че при нас аз исках да тръгна на работа още когато ми свърши майчинстово но нямаше къде,защото отговора беше "На нас майки с малки деца не ни трябват"
Сега работя за 300 лв от къде мислиш че мога да събера 2000 лв да върна на тъпата ни държава?Никога не съм мислила че човек сблъскал се с нередностите на държавата ни,ще започне да плюе и говори небивалици за закони срещу една майка   Sick
Пари който ще са кървави,изкарани с мъка,и върнати на гърба на детето ми!Е,вярвай ми,ако някой ме беше уведомил че трябва да си прекъсна майчинството ,ако детето ми ходи на ясла,щях да го направя.Никога не съм заобикаляла закона.Плащала съм си всичко.Но това че тази година формулярите и закона са едни,а до година други,не мога да се примиря!Това че моето дете ще страда и ще е лишавано заради бюджета на скапаната ни държава -с 35лв детски който получава.Защото ти гледат БРУТОТО и може и да не ги получи!Защо?Защото не е мое дете,защото то не е българче?Та нали за това са ДЕТСКИ????За това че има хора с по 3 или 4 заведения който вадят луди пари ,а се осигуряват на минимална,но вземат такива,за това че има тираджии който се осигуряват на минимална,а взимат 5 пъти повече и пак получават такива,а аз за това че съм искала детето ми да има място в някоя ясла и съм си плащала,за да тръгна спокойно на работа и да съм на "ТИ"със  закона,за да свикне детето ми и да не е захвърлено,сега ще връщам?Какво ми дава държавата? 240лв майчинство?Те не бяха толкова когато родих....бяха 180 ,детските бяха 18 лв.За какво ще стигнат?Дори за таксата няма да стигнат!Защото ако аз не бях плащала за да има място за нея ,щеше да се намери някой който е на директорката "дружка" и нямаше дори и да плаща!Нима ти не си заобикаляла закона?Да бутнеш на лекар?Да скриеш доходи?
ЕДно е да има закони които да са ясни.,друго е да се измислят такива когато хазната обеднее!Защо данък лукс е от 2011г в сила?Защо забраната за тютюнопушенето влезе в сила от 1.06 и се отмени от 02.06?Защото трябва за да се отмени един закон,първо да се приеме!Ами не е нормално!Не е нормално аз да подпиша декларация че ако тръгна на работа ще ми се прекрати майчинството,а после същата да се измини и да има и чл не знам си кой ,че и  детето ако посещава заведение на ПЪЛНА ДЪРЖ ИЗДРЪЖКА.....в сила от миналата год.Защо данъците имат валидност 5 год и после стават неизисквуеми?
Защо когато леля ми не  е знаела че като диабетик има право на помощи за тел,ток,дърва и години наред и не ги е вземала/получавала/ не и се върнат назад и не и се изплатят ,от както е с тази диагноза,а?
Защото има да взема,а не да дава нали?Не бъди толкова нахална!Защото това са нашите деца!И те ще страдат,нас ни остави!Това че сега по стечение на обстоятелствата си добре,и не те е хванал закона,не значи че няма да стане.Защото НИЕ закони нямаме!  Wink

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 23:42 от червенокоса вещица...припряна

# 47
  • Мнения: 150
червенокоса вещица,от къде тази злоба в теб? Давай по-спокойно.  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 1 820
Злоба има,да ,но не към съфорумките,тук само си казваме мнението.Злобата ми е към управляващите.А на тебе кое ти е толкова смешно не разбрах?Това че се подиграват с майките,че уж има демографски сриФ или това че не си ти на нечие място?
Това че в днешно време с пари става всичко,ако не с пари,то с МНОГО пари,става и с връзки............без пари............че всики закони са за някой,а Б-я няма да се оправи докато има такива дето мислят"мен не ме касае","На мен да ми е добре,а на Вуте нека му е зле-тогава и на мен ми е добре"!За това едни цигани са по добре от нас,защото са единни,не само в този случай,по принцип.Имат сто пъти повече привилегии и знаят какво искат.Малцинство???????????????????

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Че аз не съм длъжна да чета всичките закони и да ги знам на изуст!

Това,че детето не трябва да ходи на ясла,а ти да си в майчинство е упоменато в декларацията,която подписваш.Не трябва да четеш и знаеш всичко,а само да четеш,това което подписваш

Какво лошо има в това да си плащам да се пази място на детето ми за да мога да тръгна на работа?

Твоето дете,което не ходи,но симулира посещение в яслата,взима мястото на друго дете,което има нужда да посещава яслата в момента,защото родителите му работят сега,а не в обозримото бъдеще

# 50
  • Мнения: 150
червенокоса вещица,не е смешно-права си! Трагично е!!! Трябва да си нагъл до забрава за да се вайкаш тук-там. Хем си искал да откраднеш от някой ( в случая е държавата,да-гадната,тъпа държава,която гледа да окраде невинните и честни душици),хем после да ревеш. Ами,всеки си плаща за дяволиите,нали?Значи знаем как да пускаме и подписваме петиции,а не знаем как да четем? Или да се пробваме и каквото стане,а. После,тайничко или не ще се бием в гърдите и ще казваме "Вижте ме,аз излъгах държавата!"

# 51
  • Мнения: 3 621
червенокоса вещица...припряна защо не разберете, че сте получавали пари, които не ви се полагат. Нормално е да ги върнете.
Всички майки, които са спазили закона, живеят и отглеждат децата си в същите условия като тебе.
Има толкова теми по въпроса, в които се пише едно и също.
Истината е една, добри или лоши законите трябва да се спазват от всички.
И както си могла да се информираш какви права имаш, да се беше информирала и какви са ти задълженията, най-малкото да беше прочела какво си подписвала, за да получаваш майчинството и ако е имало нещо което не ти е ясно да беше питала.
И я ми кажи какво предлагаш, ако евентуално на теб и всички други като теб, се опаростят дължимите суми, как да се компенсират майките спазили закона?

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Истината е една, добри или лоши законите трябва да се спазват от всички.


 newsm10

# 53
  • Мнения: 160
Злоба има,да ,но не към съфорумките,тук само си казваме мнението.Злобата ми е към управляващите.А на тебе кое ти е толкова смешно не разбрах?Това че се подиграват с майките,че уж има демографски сриФ или това че не си ти на нечие място?
Това че в днешно време с пари става всичко,ако не с пари,то с МНОГО пари,става и с връзки............без пари............че всики закони са за някой,а Б-я няма да се оправи докато има такива дето мислят"мен не ме касае","На мен да ми е добре,а на Вуте нека му е зле-тогава и на мен ми е добре"!За това едни цигани са по добре от нас,защото са единни,не само в този случай,по принцип.Имат сто пъти повече привилегии и знаят какво искат.Малцинство???????????????????
[/color]
Абсолютно си права!!!!!!!!!!!
Досега и аз пишех по форумите, че законите трябва да се спазват, но нещо с, което се сблъсках преди една седмица коренно промени мнението ми. Знаете ли, мили, честни майчета, че деца изоставени в домове, за които родителите нямат финансова възможност да се грижат и за които държавата плаща луди пари да ги отглежда, всъщност си имат поне по един родител, които работи в чужбина!!!!!!!!! Това какво е според вас? Такава наглост не съм си представяла!!!!!!!!!!!!! Защо тогава да връщат пари от майчинство майките? Само заради това, че има законово основание да се връщат? Къде остава моралната страна? Защо циганите никой, за нищо не ги пипа? Не, вече гледам съвсем различно на казуса! Повече няма никого да съдя, че се е опитал да надхитри някого.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
P_73 ,ОК няма да ги съдим /защото Пена и Вуте и те го правят/,но да се оплакват,че са ги хванали-малко ми е странно.
Какво получават циганите-майчинство не,защото не работят,Социалните помощи отдавна ги спряха,точно защото те се възползваха масово.

# 55
  • Мнения: 160
P_73 ,ОК няма да ги съдим /защото Пена и Вуте и те го правят/,но да се оплакват,че са ги хванали-малко ми е странно.
Какво получават циганите-майчинство не,защото не работят,Социалните помощи отдавна ги спряха,точно защото те се възползваха масово.
Как какво получават, нали точно затова говоря! 99% от настанените за отглеждане деца в институции са на цигани, нима това не го знаете. На голяма част от тези деца поне единият родител е в чужбина. Връща се на два, три месеца, посещава детето и пак заминава. Така държавата се грижи за деца, на които родителите не са социално слаби. Кой може да го направи това? Само циганин. Издръжката на едно дете струва на държавата поне 500 лв месечно и това е години наред!!!!!!!!!! Ние се разсипахме да плюем майки, които са получавали 200лв и то в продължение на няколко месеца само. Аз вече няма да го правя. Който го хванат нека да си върне парите, но който не - за е жив и здрав!

# 56
  • София
  • Мнения: 8 945
Добре де, червенокоса вещице, как предлагаш да се реши вашият случай? Да ви опростят задълженията ли? Защото в такъв случай ощетени ще са изрядните към Закона майки. Кажи, какво очакваш да се направи?

# 57
  • Мнения: 2 531

ЕДно е да има закони които да са ясни.,друго е да се измислят такива когато хазната обеднее!Защо данък лукс е от 2011г в сила?Защо забраната за тютюнопушенето влезе в сила от 1.06 и се отмени от 02.06?Защото трябва за да се отмени един закон,първо да се приеме!Ами не е нормално!Не е нормално аз да подпиша декларация че ако тръгна на работа ще ми се прекрати майчинството,а после същата да се измини и да има и чл не знам си кой ,че и  детето ако посещава заведение на ПЪЛНА ДЪРЖ ИЗДРЪЖКА.....в сила от миналата год.Защо данъците имат валидност 5 год и после стават неизисквуеми?
Защо когато леля ми не  е знаела че като диабетик има право на помощи за тел,ток,дърва и години наред и не ги е вземала/получавала/ не и се върнат назад и не и се изплатят ,от както е с тази диагноза,а?
Защото има да взема,а не да дава нали?Не бъди толкова нахална!Защото това са нашите деца!И те ще страдат,нас ни остави!Това че сега по стечение на обстоятелствата си добре,и не те е хванал закона,не значи че няма да стане.Защото НИЕ закони нямаме!  Wink
Много въпроси поставяш, отговора сама си го давашс тая разлика че не четем !!! Интересно обаче че когато се е променил тихомълком през 2007 г. закона никой не е протестирал, а сега когато капана щраква се сещаме да роптаем- именно защото НИКОЙ не чене законите- Ако четеш , защо не протестира тогава, ако не четеш- нали знаеш мълчанието е знак на съгрласие!
П.п-. и аз съм потърпевша като теб , зо съзнавам че незнанието на з-на не оправдва действията ми, друг е въпроса че можеше по друг начин да ситуирам нещата ако знаех..... Извод- да чета и да мисля повече! Малко ме е яд и на завеждащ - яслите че не предупреждава майките да имат в предвид промените в з-на/ не че е длъжна де/

# 58
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Малко ме е яд и на завеждащ - яслите че не предупреждава майките да имат в предвид промените в з-на/ не че е длъжна де/
Мисля, че са длъжни да го обясняват на майките това.
Все пак, може не всички да са наясно с тези неща, улисани в притесненията около адаптацията на детенце.

# 59
Здравейте дами! Виждам, че някой от Вас са добре запознати със закона. Та молбата ми е кажете къде в този прословут закон пише, че детето трябва да бъде изписано, а не освободено. За 20 дни ходене на ясла платих 1180,32 лв.Това че съм подала молба, че не сме плащали такси, че не сме требвани за храна не било доказателство. Рових, рових но никъде не намерих това което ме интересува. Естествено от НОИ ми обясниха, че това било вътрешна разпоредба е кажете ние и вътрешните разпоредби на скапаната държава ли трябва да знаем. Това което се е искало от мен съм го направила. Подала съм необходимите документи. На всичкото отгоре със служебна бележка от яслата доказвам, че на нашето място има прието друго дете, но уви и това не помогна.
Никоя от телевизиите не пожела да обърне внимание на моите писма. Как може престъпниците да са оправдани, а аз да плащам за нищо. За 20 дни съм съгласна нарушила съм, но за останалия период -  съм си го гледала.
Ще моля ако има и други мами с подобни случай нека ми пишат. Аз все още не съм се отказала да търся правата си

Общи условия

Активация на акаунт