Връщаме парите от майчинството?

  • 33 313
  • 270
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
   GrinningЗдравейте,мамчета. Относно темата за майчинството,искам да попитам-моето изтича на 19.05.2010г. През ноември миналата година записах дъщеря си в яслена група,за да мога да и взимам храна от там,а тя не посещава това детско заведние. Не съм уведомила работодателя/счетоводителя за това незнам сега как да постъпя.Моля за съвет.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
взимала си само храна,но за да й се води храна са й водили и присъствие,от което си в нарушение,защото когато детето е на ясла ти трябва да си на работа/отпуск/болничен.Щом е била само за храна защо не я записа на ДК?

ще получиш ревизионен акт за връщане на цялото майчинство от ноември насам+лихвите.за да не ти се трупат още лихви може да уведомиш НОИ за нарушението
но е хубаво първо да говориш с директорката-дали са я водили в списъка за присъствие.но аз съм сигурна,че са я водили,защото й се е полагала храна,а друг начин няма

# 2
  • Мнения: 21
 Не взимам от ДК,защото не съм доволна от храната. Мисля в Понеделник да се свържа със счетоводителя и да се разбера с него. Да видя какво е неговото мнение.  StopБлагодаря за отговора.!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
мнението на счетоводителят няма как да е по-различно от моето

по-скоро говори с директорката дали детето е включвано в присъствения лист,който се изпраща на НОИ

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 21:34 от Elfita

# 4
  • Мнения: 352
Това да вземеш храна от яслата и да се води на ясла е съвсем различно. Ако не си правила никакви иследвания, не си дала здравния му картон подписан от личния -няма как въобще да се води на ясла. Абсурдно е . всъщност е толкова трудно да приемат едно дете, места няма ,куп документи се попълват, а сега ще излезе и че пък се води просто само заради храната. Невъзможно е.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
да,само за едната храна е кофти да й водят присъствие,но яслите не са ДК и не знам как уреждат въпроса с порциона,когато детето не е записано,че ходи

mama Yo ,пиши какво ти е казала директорката и как са се развили нещата

# 6
  • Мнения: 21
Още утре сутринта ще ходя до яслата да говоря с нея. Не съм носила абсолютно никакви изследвания. Благодаря ви много. Ще ви пиша утре!  Hug Hug Hug

# 7
  • Мнения: 21
 Здравейте отново! Оказа се,че нямало значение дали взимам само храната или посещава детето яслата,май ще се наложи да си върна парите от майчинството. Вчера разговарях с директорката,на нея са й казали,че щом детето е включено в таксовата книга (тоест съм плащала такса),значи трябва да го подаде в списъците до НОИ.  newsm78  Преди малко се чух със счетоводителя,и той ми каза да му се обадя утре след обяд. Щял да отиде до НОИ,да провери как стоят нещата и пи най-лошия вариант ще е да върна парите за 6 месецаа назад. Това е засега. Утре ще пиша пак. Tired

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
mama Yo ,кофти,но е така наистина.В една ясла няма как да оправдаят порциона на детето без да му водят присъствие.
Само трябва да решиш дали ще чакаш да видиш дали ще се сетят за теб или сама да се обадиш.Но пък счети като отиде в НОИ може да ги подсети

# 9
zdraveite mami moqt problem e malko po razli4en:kogato zapisah da6terq si na qsla tq be6e na godina i 4eteri meseca,no nikoi ne mi kaza za tozi zakon.tq pose6tava qslata 6 dni prez mesec septemvri i 11 dni prez mesec oktomvri,sled tova razbrah 4e ako ne otpi6a deteto 6te me nakarat da vra6tam mai4instvoto,otidoh pri direktorkata i  kazah 4e iskam da spra deteto zaradi tozi zakon,popalnih molba,no direktorkata ne q e zavela.sega polu4ih akta i sumata e dosta golqma i ima 14 dneven srok.sega podadah jalba v ruso i prilojih dokument s prisastvenite dni na deteto izkarani ot sega6nata direktorka za6toto drugata e napusnala sled kato e podala spravkata v noi,neznam dali samo tozi dokument e dostata4en,no sled kato molbata lipsva...iskat da vra6tam pari za 8 meseca a tq e hodila samo prez dvata meseca.molq nqkoi ako moje da mi dade savet.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
pam i geri ,тази молба,с която си отписала детето,заведена ли е с входящ номер.Ако го няма това,все едно не си я внесла молбата.При положение,че и самата молба липсва

# 11
  • Мнения: 21
 Сега пак говорих със счети,каза ми,че няма смисъл да я отписвам от храната в яслата,защото вече е свършило. Беше особено възмутен,че и той не знаеше за този закон и досега имал много майки по майчинство,на които децата дори са посещавали ясли,но такова нещо с връщането на парите не му се е случвало. След малко щял да ходи в НОИ,и към 17:30 да му се обадя.

# 12
  • Мнения: 3 621
Сега пак говорих със счети,каза ми,че няма смисъл да я отписвам от храната в яслата,защото вече е свършило. Беше особено възмутен,че и той не знаеше за този закон и досега имал много майки по майчинство,на които децата дори са посещавали ясли,но такова нещо с връщането на парите не му се е случвало. След малко щял да ходи в НОИ,и към 17:30 да му се обадя.
ooooh! ooooh! ooooh!
Е чак пък счетоводител да не знае, че нямаш право да получаваш майчинство при положение, че детето ходи на ясла... това изобщо не го вярвам.
 

# 13
molbata izob6to ne e zavedena v vhodq6tite registri,no pak personala obslujva6t qslenata grupa mogat da potvardqt 4e podadah takava molba. a pak i to mnogo dobre se vijda,4e 6 meseca deteto nqma nito 1 den presastvie

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
mama Yo ,счетоводителят май разказва вицове-няма как да не знае.Друг е въпросът,че много майки минаха между капките и може би си му първата с акт за връщане на пари.

Общи условия

Активация на акаунт