Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 7 164
Winnie, а в електрическата кана, колко време трябва да ври водата? И аз ям много ягоди.

# 676
  • Мнения: 20
Здравейте на всички мамита!

Да кажа и аз за хемоглобина: последно ми беше 117 и док ми каза че е идеален за бременна жена и да спра да пия желязо.

Днес бях на тонове- доста време около 20 мин. Първо ме накараха да легна по гръб, след 5 мин взе че ми стана лошо и тя акушерката вика: "А ми то нормално като си по гръб ти се спира кръвопотока" и ме накара да се обърна на една страна.
Голям майтап, явно си направи експеримент дали ще издържа ли.
Ще ходя на тонове два пъти седмично, така каза док.

Относно водичката за бебчето- аз съм чела че на новородени ако се дава вода, то трябва да е преварена, но да не е изворна или минерална.

Мили момичета за кога ще се планува другата седмица срещичка? Задължително ще дойда, само да се организираме! Hug

Оф, и аз съм се притеснила: док ме наплаши че няма да изкарам докрая, само се моля да вляза в деветия месец (според док това става когато навършиш 36 седмица и започнеш 37).
В къщи нищо не е довършено има още да правим ремонт и да изпера всички дрешки и пеленки на бебко!

Надявам се да се справим с всичко преди да родя! Praynig

Много усмихнат ден на всички! Hug

# 677
  • Мнения: 233
Уини, и аз се чудя каква е хавата с тези ягоди...  Thinking Докато бях бременна с Мишел, изядох тонове ягоди и накрая се оказа, че тя реагира кофти на ягодите (алергия) и като бебе, и сега все още...  Confused Но, само на ягоди с костички. Иначе, обработени ягодки на пюре не бяха и не са проблем.
Сега прочетох - Тинаина, при мен пък ягодите изобщо не ми вдигнаха хемоглобина.

Мимак, Ивон,  Hug Миналият път, като се роди Мишел, не исках никакви помощници, без проблеми се справих сама с новороденото бебе, къща и готвене. Но, сега ми идва малко в повечеко и то най-вече грижите около Мишел, че тя си е още мъничка и затова се радвам майка да помага този път, поне с нея да се занимава.

Подкрепям Уини, че стане ли разкритието повече от 4 см, няма как да не разберете. Simple Smile Има доста жени, които си ходят седмици с такова разкритие, без да знаят.

Тинаина, ти май си била някакъв сходен случай като моят... 3 седмици чакане с разкритие, докато се роди бебето...  ooooh! И аз си ходя сега с разкритие, ама вече си свиркам.  Whistling Знам, че няма да родя скоро. Wink

# 678
  • Русе
  • Мнения: 150
Бюти,разбирам те напълно.Все едно аз съм го писала! PeaceПредният път никой не ми трябваше,но сега ще се радвам на помощ от бабата! Crazy
Все поглеждам любопитно тук,но нямаме бебче! Grinning Нищо нека останат и за Май! Hug
Мисля,чепо време на бременност няма страшно толкова с храните!После с кърменето се предава повече! Peace

# 679
  • Мнения: 52
AAAAA... къде са бебоците днес?

Аз да споделя..снощи едни контракции през 3 мин. и се стреснах. Казвам на мъжа ми а той: ти луда ли си ..не раждаш...в колата няма нафта и сега ми се спи!!!
Към 3-4 часа положението утихна и се успокоих Laughing

По график: утре ще ми купуват гумАнки (както казва сладкия Каби на Бръм), в неделя сме на цирк....бебето може след понеделник Grinning

# 680
  • Мнения: 75
Привет и от мен момичета HugНие сме си в къщи от вчера,тежим 2.050 и сме дълги 42см.Малката е послушна засега,спинка си спокойно и става като по часовник на 3часа.
Честито на всички мами,които си гушкат бебоците,много съм изпуснала май.
  bouquet

# 681
  • Мнения: 20
Ето нещо хубаво:

Някога, доста отдавна, едно малко бебенце се гласяло да дойде на бял свят. В деня, в който трябвало да се роди, то отишло при Бог и попитало притеснено:

- Господи, аз съм толкова малко и беззащитно, какво ще правя, как ще живея на Земята, как ще се справям с всичките трудности там?

Бог се усмихнал и отвърнал:

- Не се притеснявай, детето ми. Аз избрах своя най-верен и най-добър ангел и ще го пратя при теб на Земята. Този ангел ще те очаква там с огромно вълнение и трепет да се появиш, а след това ще се грижи за теб и ще ти помага във всичко.

А бебето пак попитало:

- Но, Господи, аз не зная езика, който говорят хората на Земята. Как ще разбирам какво ми казват?

- И за това не се тревожи. Твоят ангел ще те научи на техния език много внимателно и търпеливо, ще ти говори с обич и нежност, ще те нарича с най-милите думи, ще ти пее всяка вечер приспивни песни... И така ти много лесно и бързо ще научиш техния език...

Въпреки всичките тези уверения обаче, бебето пак не можело да преодолее притеснението и страховете си. И отново попитало:

- Господи, тук всички говорят, че на Земята има много злини. Казват, че и хората там били лоши. А аз съм само едно мъничко бебе, как ще се справя с тях, как ще оцелея там?

- И за това съм помислил... - отвърнал Бог - Твоят ангел ще се грижи за теб и ще те пази от всякакви опасности. Ще те закриля дори с цената на собствения си живот. Така, че не се тревожи и за това...

В този момент се чул някакъв шум. Като се заслушали, разбрали, че това са гласове от Земята. Което значело, че е време вече бебето да тръгва...
Разбирайки това, в последния миг бебето попитало:

- Господи, но ти не ми каза, как се казва моят ангел на Земята. Аз как ще го позная?

Бог се засмял и тихо отвърнал:

- Няма значение, какво е името.
Ти ще наричаш своя ангел... МАМО!

# 682
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Днес се чуствам изморена през нощтта не мога да спя. Ставам лягам. Пия феро фолгамма заради липсата на желязо скоро витамини за бременни не съм пила зтова ли се чуствам уморена но се притеснявам в това лекарство има вит В12 и фолиева киселина освен желязо да не стане по голямо натрупване.
Четох една статия за чай от малинови листа бил много подходящ за бремените и го препоръчват да се пие не само в края на последните седмици.

# 683
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Браво на вас Люси чудесни новини да сте живи и здрави!

# 684
  • Мнения: 1
Грахка чудесно е това разказче - потекоха сълзичките пак.....явно пак съм в ревлив период
Люси браво на малката принцеса - гледа да не те изморява  smile3504

# 685
  • Русе
  • Мнения: 764
Здравейте, момичета!
Нямам време да изчета всичко за съжаление. Откраднах си малко време за мен и се връщам при моя мъник. Много ви благодаря за пожеланията към мен и моя малък мъж! Simple Smile
Искам да честитя на всички нови мами-vivere,Mishenka,angelka,иса_,.◦♥Toche♥◦.,ksd_g,Петя, Lady*. Да са ви живи и здарви бебечетата, момичета!
Аз се чувствам добре след операцията. За съжаление се наложи такава, защото ми изтекоха водите вечерта и до сутринта нямах никакво разкритие, а и водите ми бяха зелени. После разбрах, че и на мъника пъпната връв е била увита около него. Слава Богу всичко е наред и той се чувства много добре. Вече у дома ни е много по-хубаво.
Емо има трудности със засукването, но се надявам скоро да ги преодолеем. Още е много мъничък и не може да засуче добре и аз се цедя и храня с лъжичка или сприцовка.
Това е от нас. Връщам се при моя красавец. Simple Smile

# 686
  • Мнения: 1
~Magi_TM~ страхотни новини  Hug
Много много силно да го нагушкаш малкия принц

# 687
  • Мнения: 2 559
~Magi_TM~, Люси, радвам се, че вече сте си вкъщи с бебоците  Hug
сменете си линийките  Mr. Green

За прясното мляко и аз не мисля, че е проблем да се пие в края на бременността, дори напротив  Peace Моята лекарка онзи ден ме пита дали ям извара /тя е с най-високо съдържание на калций/, но аз много не си падам по нея, за сметка на това пък, прясно и кисело мляко, както и сирене и кашкавал ям в промишлени количества  Peace

# 688
  • София
  • Мнения: 1 555
Ех, днес наистина бебоците са много срамежливи!  Laughing

Момичета благодаря, че споделихте за хемоглобина - и аз така си мислех, че 117 си е съвсем нормален за бременни и като съм чела каква гадост е това желязо  Sick още в кабинета бях сигурна, че ще си направя оглушки и няма да пия.  Whistling

Сега още едно въпросче от мен - след колко време се свиваха зениците след разширяване, защото хич не си спомням?  Thinking Днес бях на консултация с отфталмоложката, но каза, че трябва да ми разшири зеници и каза, че трябвало да има някои с мен, защото ще ми падне кръвното, а да не говорим, че бях и с кола и нямаше да има и как да се прибера. И се разбрахме за понеделник да оставим, но пак трябва да планирам нещата ... кой ще дойде с мен, как ще отида до там и т.н.  Thinking

За ноктите - И ние главно бебешка нокторезачка използваме за София. Всъщност само мъжа ми и реже ноктите и казва, че му е по-удобно ... на мен и с ножица и с конторезачка не ми е удобно.  Rolling Eyes

Julai4o - Мен ме записа на тонове за 4 май.  Crazy Но и на мен ми се струва много далече, добре че в ЖК по ЗК ме записа сестрата за тонове за другата сряда.  Grinning

oblak11
- Вили, все забравям да те питам - вие успяхте ли да се разберете с Жекова за секциото? Simple Smile

Слънчева
- Значи чакаме слънчеви бебешки новини от теб и стискаме палци! Hug

Относно водата за бебета - от 6 месец някъде София премина на АМ, преварявала съм много малко вода, главно изворна давах и от кана Брита също.  Rolling Eyes Момичета исках да ви предупредя, че преди имаше и някакви други води, на които пишеше, че са за бебета и уж препоръчани от Българската асоцияция на педиатрите (такава май даже няма  ooooh!), тези води обаче бяха с много завишени стойности на Na, ако не се лъжа и въобще не бяха препоръчителни за бебета. Така че не се подвеждайте по етиката и рекламата, гледайте и съдържанието.

sivanovaa
- Вашият бебо е много послушен ... как слуша татко си само.  Laughing Joy

Добре дошли на Люси и Маги!  Hug

Сетих се и още нещо да попитам - защо под гащиризончетата ще обличате ританки?  Rolling Eyes И аз си мислех, че така трябва преди да се роди София, но после си промених мнението, а тя е есенно-зимно бебе... щеше да се свари детето. Според мен ще им е много топло на бебоците.


Хайде, аз отивам да си правя анализа, защото довечера съм на лекции и имам една презентация да представям.  Sunglasses

# 689
  • Мнения: 8
Слънчева, и как ще процедирате  newsm78 Ще се опитваш ли да "стискаш" до първи  Thinking

Чакам сигнал от бебо, че тръгва да излиза и тогава и аз тръгвам за болницата. Ако бебо се съобрази с желанието на баща си, то тогава на 1 май в 7ч забивам с багажа и те в 9ч го вадят Peace

Но това с лежането и магнезия въобще ...... влезе ми през едното ухо и бързо излезе от другото - просто не е за мен Naughty Mr. Green.

NOVA5, може и така да стане - да поставя началото на варненското обебване, но нищо не се знае Wink

Слънчева, май май ще ни зарадваш скоро. Я да видим сега кой ще се окаже по-инат - ти или бебо, ще изчака ли 1 май, или ще реши ей така на инат да се роди по-рано  smile3533

Важното е всичко да мине добре, така че стискам палци.

И аз като
Нова 5
си мисля, че ти ще поставиш нашалото на варненските майки, пък да видим. После залагам на Мирчо и след това на Дани  newsm53

Пък да видим колко ми е добро шестото чувство  newsm03

Общи условия

Активация на акаунт