Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 4 461
Ей, родилки, много прегръдки  Hug и целувки на бебчетата  Heart Eyes

И аз вчера си купих ягоди, защото се опасявам, че после АКО/ДОКАТО кърмя не трябва да се ядат  Confused Бяха хубави и днес ще повторя  Peace Ще ме е яд да изпусна сезона им. Обичам и череши, но само един червей да видя, се отказвам да ям
Вода си мисля да преварявам, като преди това я слагам в Брита-та. Към розов Девин ще премина по-нататък, след 6-месечна възраст  Peace

Ние сложихме новия плот в банята, 2-3 пъти се наложи хубаво да я излъскам и подсуша - никва родова дейност не се появи  Mr. Green Joy Аз наистина вече се взимам на подбив и така съм се успокоила...  Whistling

Мисля в понеделник да пусна идеята за среща и да се уточним кога и къде   bouquet

# 691
  • Мнения: 5 401
Маги, звучиш много позитивно!  Hug Имаш ли нужда да те свържа с представител на Ла Лече Лига в Русе? Надявам се скоро бебчо да започне да суче и кърменето да ви доставя само удоволствие и на двама ви!  Heart Eyes

И аз току рефрешвам темата за проверка, ама няма новини. Или бебетата са се поукротили, или в момента се готвят за атака.  Grinning

Ивонче, има Българска педиатрична асоциация със седалище гр. Пловдив и председател проф. Генев. Но язък за съществуването им щом препоръчват Данон.. Всичко е бизнес...

Под гащеризончето за какво са ви ританки????  Thinking
За ноктите - на мен и до ден-днешен ми е удобна Чико-вската ножичка. Пробвах веднъж с нокторезачка и ми се изправиха косите. Може би е въпрос на сръчност и навик.  Simple Smile На новородените бебчета ноктите са толкова мекички, че сами падат или много лесно се свалят и с пръсти.

За прясното мляко - ако има фамилна обремененост е хубаво да не се прекалява с него в края на бременността и по време на кърменето. Една-две чаши на ден, при здраво бебе и здрава майка, не е никакъв проблем. А ягодите могато да алергизират бебето само, ако му го предложите в суров вид за ядене преди навършване на определена възраст. Иначе кърмете и яжт на воля, но без да прекалявате. Това важи за абсолютно всички храни - умереност и наслада!

# 692
  • Мнения: 2
Здравейте момичета аз не съм от най-редовните писарки тук но ви чета постоянно! Имам един въпрос относно тапата която трябва да падне винаги ли трябва да е примесена с кръв и като количество колко е защото това ще ми бъде първо раждане и не съм много информирана?Понеже преди малко на превръзката имах нещо като "сополче" извинете че се изразявам така но незнам как по друг начин да ви го обясня. Моля ви кажете ми защото нещо се панирам благодаря ви предварително!
 ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМЧЕТА ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБЕШОЦИТЕ!

# 693
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Anik, през седмицата има лекция в Бейби Мола за дишането по време на раждане. Аз смятам там да се завъртя, защото ми е интересна. Ако искате среща след лекцията.

# 694
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
При мен тапата нямаше кръв едно гъсто и бяло доколкото помня беше

# 695
  • Мнения: 40
Нямах търпение да видя колко нови бебчета си имаме днес, но май за сега няма такива. Малко почивка преди следващия рунд Simple Smile. Честито на всички мами, които вече могат да гушкат бебовците си и да им се радват Simple Smile.

Аз пак имам едни питания. Първото е за педиатър. Лекарката, която ме следи в началото на бременността каза че има време да говорим и за педиатър и аз бях останала с впечатлението, че тя има конкретно някой док предвид и т.н., но сега се оказва че няма нищо такова. В понеделник мисля да отида до поликлиниката да видя как стоят нещата и дали може да се запишем, въпреки че мъжа ми е на мнение че е важно да се проучи и да се избере най-добрият (според него) педиадър, без значение дали този велик лекар ще е на другия край на София и изобщо няма да е удобно. Та въпроса ми е, голям проблем ли е да се открие сравнително добър лекар, наблизо, или е като с детските градини - всичко се запълва с годинка предварително?!  newsm78

И другото ми въпросче е, от както се влезе в тези 45 дни преди термина, колко често трябва да се ходи на прегледи, и това мерене на тонове и т.н. си се полага по здравна каса или ?! Защото аз за последно ходих няколко дена преди да изляза в болничния (което беше преди 1-ви Април)  и се очертава да отида на преглед другия понеделник. А до сега не са ми мерени тонове изобщо?!

# 696
  • Мнения: 32
Уфффф, писна ми от тези гадове от НЕК, на кво прилича това ... всеки ден да спира тока и то за едни такива дълги периоди амаааха , ами ако изпусна някое бебче? тцтцтц

Ето това звучи прекрасно Simple Smile

И аз напоследък хапвам ягодки - учудващо имат вкус хахаха Simple Smile

Иначе аз изпрах тапицерията за кошницата за кола, измих ваничката и стойката й, подредих и измих балкона ... сега остана съвсем малко подреждане още и КРАЙ Simple Smile

АниК, харесва ми идеята ти за срещичка, грахка също знам, че е навита Simple Smile

ПС: Мммм май трябва да подготвям нова темичка Simple Smile

Последна редакция: пт, 23 апр 2010, 15:33 от Славчето

# 697
  • Русе
  • Мнения: 150
par4eto19,от светлорозово до кафяво- слузесто може да варира,при всеки различно! Peace Не се шашкай! Hug И да е тапата не е задължително веднагада започне родова дейност! Hug
силве,твоят мъжме разби! Joy Joy Joy Нафта,спане....... Joy Joy Joy
Люси,Маги!  bouquet Добре дошли вкъщи! Hug Heart Eyes  bouquet
Ани,честит ви плот! Hug
А като ви слушам и аз ще ходя за ягоди май! Crazy

# 698
  • София
  • Мнения: 7 114
milkinis,  ако говориш за запис на тонове, аз ходя през две седмици на лекар и не ме праща за запис, иначе ги слуша на всеки преглед.
sivanova, къде има цирк?

# 699
  • Мнения: 120
Добър ден и от мен.Днес решиха да чистя тераската и да правя кът за кафе на милото Simple Smile)

Леле аз снощи много се стресирах,ставах само два пъти до 00 ,но докато отида ме болеше ужасно целият корем.Уплаших се да не му стана нещо на бебо.Чаках да ме ритне ,ама тя дамата е спинкала и чак сутринта си получих успокоениет.

Слънчева и аз като теб имам много странни сънища.Снощи сънувах ,че в хола на гости са г-жа Фъндъкова и Бойко Борисов.Г-н премиера ме накара сигурно 10   пътии да им правя кафе и аз и се ядосах на кметицата,че много кафе пие  Mr. Green Явно от това разкарване ми изтичат водите и познайте кой ми изражда бебчето в къши - Бойко Борисов.После като се събудих се посмях доста .

Последна редакция: пт, 23 апр 2010, 16:09 от devil_kin

# 700
  • Мнения: 2
Охх благодаря ви  Hug защото нямам и никакви болки  и затова се учудих!

# 701
  • Мнения: 1 420
Мимак, за вас с Бойко Разбойко се сещам от време на време като се разхождаме с Кари  Mr. Green Ама спокойно, както се шегувам, бебето трябва да е послушно - не може две щури деца да ми се паднат  Joy

Бъни, на лекциите ни казаха, че като заври водата в каната и е готова. Аз лично отварям капака й да поври 3-4 минутки и тогава изключвам  Peace Но аз вода в началото не смятам да давам на бебето  Naughty

Момичета, наистина четете етикетите на тези бутилирани води  Peace

Маги, добре дошли вкъщи  Hug Дано кърменето да потръгне при вас  Peace

Люси, добре дошли и на вас   bouquet Дано бързо да наддава малката принцеска и да е все така кротка  Peace

Парчето19, при първото ми раждане тапата падна 3 дена преди това  Peace Ако ти изтекат водите, тогава трябва да тръгнеш към болницата, или когато имаш регулярни контракции  Peace

# 702
  • Мнения: 52
Бъни, цирк Балкански тази година има юбилей и се намира над МОЛ София!!! Hug

# 703
  • Мнения: 91
Люси,Маги - добре дошли  Hug Чакаме да видим снимки на вас и на прекрасните ви дечица  Hug

# 704
  • София
  • Мнения: 735
Добре сте се прибрали в къщи, мами с бебчета  Hug

При мен продължава да няма признаци за раждане, едвам едвам 1 см разкритие, доки не е доволен и вчера каза на таткото: Никаква работа не вършиш ми се струва.. а то на мен да ви кажа хич не ми е до секс, ама било медицинско предписание  Joy  та сега няма отърване  Laughing  (не го знам доки какви планове си прави, в крайна сметка докато не пренося около седмица, нали не е проблем? само дето плацентата си старее, де....)
Та ако не родя до другата седмица, когато ми е реално и терминът, ще се радвам да се видим  newsm68


Едно въпросче - от миналата седмица като ходя за тонове, докторът ме гледа и за разкритие, вчера пак. Нямам оплаквания - нито ме е боляло, нито някакъв дискомфорт. Това проблем ли е? Реално в събота влизам в 40та седмица....


Догладих втората пералня с бебешки неща, но малко се ядосах, че ютията пуска нещо мръсно от време на време, то и водата е една.. и ми нацапа от вътрешната страна одеалцето - сега има няколко петънца  #2gunfire  
и се сблъсках с "кефа" да гладя пеленките - направо не знам нашите мами как са гладили по десетки такива всеки ден, това освен, че се разбридва, няма изглаждане....

Девилче, сънят ти е 1 път!

Сега обмислям да тествам една козметичка в квартала, ако е на работа, белким спомогне за разкритието  Joy

Общи условия

Активация на акаунт