Стоматолози- гр. Варна

  • 959 525
  • 2 781
  •   2
Отговори
# 885
  • Мнения: 11 729
Препоръки за вадене на мъдрец ? Хирург ми трябва .
Чувала съм само за Едрев, хубави неща . А как са цените ?

При Едрев за вадене на мъдрец с операция - 250 лв. Ако желаеш присъствие на анестезиолог +20 лв.
не работи със Здравна каса.
Shocked
Така ли вървят цените, или при този доктор е скъпо?

# 886
  • Варна
  • Мнения: 17 940
Препоръки за вадене на мъдрец ? Хирург ми трябва .
Чувала съм само за Едрев, хубави неща . А как са цените ?

При Едрев за вадене на мъдрец с операция - 250 лв. Ако желаеш присъствие на анестезиолог +20 лв.
не работи със Здравна каса.
Shocked
Така ли вървят цените, или при този доктор е скъпо?

Скъпо е Confused, но пък винаги е пълно.
Мисля че ми споменаха за цени от около 150 лв. по ЗК. Но не съм сигурна.
Тази цена (250) е за неизраснал или недоизраснал мъдрец, т.е. операция. Ако е за вадене е по-евтино.

# 887
  • Мнения: 11 729
Препоръки за вадене на мъдрец ? Хирург ми трябва .
Чувала съм само за Едрев, хубави неща . А как са цените ?

При Едрев за вадене на мъдрец с операция - 250 лв. Ако желаеш присъствие на анестезиолог +20 лв.
не работи със Здравна каса.
Shocked
Така ли вървят цените, или при този доктор е скъпо?

Скъпо е Confused, но пък винаги е пълно.
Мисля че ми споменаха за цени от около 150 лв. по ЗК. Но не съм сигурна.
Тази цена (250) е за неизраснал или недоизраснал мъдрец, т.е. операция. Ако е за вадене е по-евтино.
Ясно. То си е операция. Simple Smile
Шокирах се в първия момент.

# 888
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Цената за операция на мъдрец е 250 лв. в стоматологията, при който и да е лекар и не се поема от ЗК.

# 889
  • Варна
  • Мнения: 17 940
Цената за операция на мъдрец е 250 лв. в стоматологията, при който и да е лекар и не се поема от ЗК.

Поема се ( някаква сума) ако зъбът е възпален или причинява неприятности. Т.е. не просто "по желание".

# 890
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Може, не споря, споделям опит. Моя не беше по желание. Отидох с болки в стоматологията. Мъдреца не се беше показал изобщо над венеца, което налагаше операция. Казаха ми цена - 250 лв. и че касата не поема нищо.
Иначе по закон касата поема:
За 2013 год. здравноосигурените лица над 18 год. имат право на един преглед и две лечебни дейности – пломби или вадене на зъб. (тук явно въпрос на тълкуване Peace )
Здравноосигурените до18 год. имат право на преглед и четири лечебни дейности – пломба, кореново лечение (най-много две) или вадене на зъб.
За бременни Здравната каса отпуска допълнително един преглед със снемане на зъбен статус.
Всички манипулации се отразяват в Здравната книжка.

# 891
  • Мнения: 781
Цената за операция на мъдрец е 250 лв. в стоматологията, при който и да е лекар и не се поема от ЗК.

Поема се ( някаква сума) ако зъбът е възпален или причинява неприятности. Т.е. не просто "по желание".
А как се доказва това ? Моя зъболекар ми даде един талон и с него да отивам да ми го вадят. Но каза, че не се поема от ЗК  newsm78
Май навсякъде е 250 лв операцията на мъдрец. Препоръчаха ми и друга лекарка, която в частния кабинет също взима 250 лв

# 892
  • Мнения: 254
Благодаря, Киса, ще ходя вече при една докторка, а после ще преценя дали трябва да търся още едно мнение, никак не е приятен този проблем да му се не види!

# 893
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Момичета, може ли да ми препоръчате детски ортодонт? Искам да се консултирам за едно зъбче, което расте накриво - мисля, че на дъщеря ми ще са й необходими някакви коригиращи мерки... Thinking
НЕ ти препоръчвам прехвалената Арнаутска, ние бяхме 4 години при нея, почти без ефект и с много пари хвърлени на вятъра

И аз те съветвам да не ходиш при Арнаутска.
Опитът ми с нея е идентичен с този на Ally_t.

Момичета, за коя Арнаутска говорите - нали са майка и дъщеря?!

Заведохме Симона при д-р Цанова, но ми се иска консулт и с втори ортодонт. Д-р Бозуков (с когото успяхме да се свържем, актуален си му е телефона Laughing)ни препоръча д-р Христина Арнаутска. Rolling Eyes

# 894
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Момичета, може ли да ми препоръчате детски ортодонт? Искам да се консултирам за едно зъбче, което расте накриво - мисля, че на дъщеря ми ще са й необходими някакви коригиращи мерки... Thinking
НЕ ти препоръчвам прехвалената Арнаутска, ние бяхме 4 години при нея, почти без ефект и с много пари хвърлени на вятъра

И аз те съветвам да не ходиш при Арнаутска.
Опитът ми с нея е идентичен с този на Ally_t.

Момичета, за коя Арнаутска говорите - нали са майка и дъщеря?!

Заведохме Симона при д-р Цанова, но ми се иска консулт и с втори ортодонт. Д-р Бозуков (с когото успяхме да се свържем, актуален си му е телефона Laughing)ни препоръча д-р Христина Арнаутска. Rolling Eyes
за майката- мисля, че Христина е майката, а Соня е дъщерята, но да ти кажа не съм 100% сигурна

# 895
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
според мен е обратното - Соня Арнаудска е майката, а дъщерята е Христина. Моя позната води дъщеря си при нея (Соня Арнаудска), но не беше доволна и я смени.

# 896
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Добре де, на какво се дължи тази слава на Арнаудска newsm78
На нас зъболекар (в случая д-р Демирев) ни насочи към Арнаудска. Това означава, че се препоръчва от стоматолозите. В същото време едно положително мнение не съм чула или прочела. Това беше причината да не отидем при нея

# 897
  • Варна
  • Мнения: 1 749
Макар и за тази година вече да съм си оправила всички проблеми със зъбите,се радвам ,че ви има и ще ви следя.Искам да се орентирам за добър стоматолог ,аз съм ходила само при 1 във Варна,а и за цени да се ориентирам Peace

# 898
  • Мнения: 1 377
според мен е обратното - Соня Арнаудска е майката, а дъщерята е Христина. Моя позната води дъщеря си при нея (Соня Арнаудска), но не беше доволна и я смени.

Права си  Peace
И аз не съм доволна от Арнаудска, споменавала съм и преди в темата - измъчи ме, при това без особен ефект.

# 899
  • Мнения: 8 891
Търся детски стоматолог.

Общи условия

Активация на акаунт