Всички МАЙчета сме на финала вечe и всеки ден се ражда мъничко човечe! №27

  • 25 285
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 17
Добро утро, Славче    bouquet както винаги страхотна темичка  .
Сега зареди вас и аз ще ида да си купя ягоди въпреки че ги мразя и не ги кусвам.  Като малка се бях обринала яко от тях и от тогава не ги поглеждам. Днес ще взема една тарелка само колкото да си кусам, надявам се да не ми стане нищо .

Дейзи честито бебче   bouquet

aemi отиди на лекар да те види  Peace

# 76
  • Мнения: 7
Добро утро сладурки!

Вчера само се записах ..

Славче благодарско отново за страхотната темичка  Hug Hug Hug
Аеми и според мен трябва да се консултираш с лекаря си Peace
Добре дошли на всички мами с бебчовци у дома и да си се гушкате на воля и да си растете newsm53 - големи сладури си имате да са ви живи и здрави.
Честит бебок и на Дейзи и да расте здрав и щастлив  Hug
Кристи, ти мен на опашката ли ме нареди за раждане, а , а? Crossing ArmsАз дето си мисля, че ще съм от първите ти ме прати и след Мирчо чак  Heart Eyes.Ама то не се знае де , ако тя много подрани...
За биричка сте си говорили вчера - и аз да ви кажа си пийвам ,и с Вики го правих и не е било проблем - естествено като всяко нещо не трябва да се прекалява newsm53 smile3534
Днес времето във Варна е хубаво и ще трябва да се излезе с дечко на разходка - пък да видиме на къде ще се понесем .
Приятен ден на всички и да видиме дали ще имаме бебчовци днес, след затишието вчера newsm53

# 77
  • Мнения: 1
Добро утро,
много са сладки бебешорите  Hug
Аз да питам пък за шоколада, когато раждах преди 5 години, абсолютно ни забраниха в първите дни да ядем шоколад, че преминавал през кърмата и бебето получавало алергична реакция. По едно време четох, че си подготвяте шоколад в багажа за родилното и ми стана много странно, но не писах тогава. В стаята бях с още едно момиче, което си похапна няколко шоколадови бисквитки и бебето и стана цялото на пъпки, биха му инжекцийка противоалергична и я изписаха на 4тия ден, ден след мене, когато на бебечето му мина. Казаха, че е от шоколада. Да не би и това вече да се отрича.
Боже, колко неща откак родих бъдещия батко преди 5 години вече са отречени, напарво се обърква човек. За пудрата се изненадах, за водата също че когато бебето е на кърма не се дава вода, за ягодите също, а де не говорим за бирата  #Crazy #Crazy  newsm78

# 78
  • Мнения: 0
Добро утро, момичета !

Тези дни надниквах само да разбера за новите бебчета и нямах време да пиша. Виждам че след краткото затишие пак има новинки ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА МАМА ДЕЙЗИ    bouquet ДА Й Е ЖИВО И ЗДРАВО!
Добре дошли на мамите с бебчовците у дома - да растете и да се радвате Grinning
На мен ми определиха дата 15.05 за секцио /точно 7 дни преди термина/, бебчо е седалищно и няма никакво намерение да се завърти /ама и той като майка си е голям инат Laughing/ Надявам се да не бърза да излиза и да си дочакаме датата  Praynig
Ние сега с мъжа ми излизаме за някои довършителни покупки, а след това на разходка към морската градина, че тук във Варна е слънчево и е само да си на вън newsm44
Приятен ден на всички! Стискам палци на всички мами, на които бебчовците са решили днес да се покажат на бял свят  Peace Hug

# 79
  • Мнения: 1
А и за кафето забравих да питам, дали може по едно сутрин. Аз и от него се ограничавах докато кърмих Боян, все си мислех че ще е превъзбуден от него.  От другите неща лесно се отказвам, ама от кафето все се чудя как ще го спра след раждането, че през цялата бременност едвам го ограничих до едно, така и не го спрях, но нямах проблеми с кръвното, даже напротив мноооого ниско.

# 80
  • Мнения: 91
Добро утро сладуранки  Hug
Маги,Емо е много сладичък.Пу-пу,да не му е уруки,все така да се е  Peace
Аеми,и според мен да звъннеш на лекаря си или да отидеш направо на преглед.Пиши писле как е минало  Praynig
Аз пък днес сутринта като станах и нещо слузесто изтече.Не беше примесено с кръв,но определено не е и бяло течение.Дали не е тапата.Четох из нета че може и да не е промесено с нишки кръв  newsm78 Ама и тапата да е,ще си чакам.В четвъртък пак съм на преглед,но все се надявам да се видим с доктора преди това направо за раждането....примерно днес или утре  Wink
Да,я кажете как стоят нещата с кафето докато се кърми  newsm78 Аз откакто съм бременна сутрин пия по една чаша мляко с 3 в 1,мисля че не вреди,дано и докато се кърми е разрешено....
Лек ден на всички ви и искам като се върна от разходка да видя поне 2 бебчета   bouquet
П.С. НЯкой няма ли да пуска поръчка от АСДА,има мн добри намаления  newsm78

# 81
  • Мнения: 1 298
А и за кафето забравих да питам, дали може по едно сутрин. Аз и от него се ограничавах докато кърмих Боян, все си мислех че ще е превъзбуден от него.  От другите неща лесно се отказвам, ама от кафето все се чудя как ще го спра след раждането, че през цялата бременност едвам го ограничих до едно, така и не го спрях, но нямах проблеми с кръвното, даже напротив мноооого ниско.
Aз също си пия всяка сутрин по 1 кафе.С предната бременност също,като се роди бебето бях го спряла за 1м заради кърмата,но като започнахме да излизаме навън пак започнах да пия по 1 м/у кърменията.Мисля че не му се отразяваше на бебето.Хубаво е да се пие след кърменето,че да мине време до другото  Wink

Аеми пиши след прегледът..

# 82
  • Мнения: 5 401
Добрутро!  Hug

Маги, браво на теб, справяте се страхотно с малкия бонбон! Да, Бумеранг и Мирела са помощници за кърмене към Ла Лече Лига в Русе.  Simple Smile

Славче, абе нали в петък ти казах, че можеш да си пиеш биричка, че и чаша винце, ако обичаш.  Wink Тънкия момент беше, че в сегашните бири отдавна няма истинска бирена мая, която се смята за лактогонна, но това не пречи да си доставяш удоволствие пък.  Hug

Аеми, Алекс
, хайде стискам ви палци за добри новини!  Praynig   bouquet


... Аз да питам пък за шоколада, когато раждах преди 5 години, абсолютно ни забраниха в първите дни да ядем шоколад, че преминавал през кърмата и бебето получавало алергична реакция. По едно време четох, че си подготвяте шоколад в багажа за родилното и ми стана много странно, но не писах тогава. В стаята бях с още едно момиче, което си похапна няколко шоколадови бисквитки и бебето и стана цялото на пъпки, биха му инжекцийка противоалергична и я изписаха на 4тия ден, ден след мене, когато на бебечето му мина. Казаха, че е от шоколада. Да не би и това вече да се отрича.
Боже, колко неща откак родих бъдещия батко преди 5 години вече са отречени, напарво се обърква човек. За пудрата се изненадах, за водата също че когато бебето е на кърма не се дава вода, за ягодите също, а де не говорим за бирата  #Crazy #Crazy  newsm78

За шоколада - съветват родилките да хапнат шоколад след раждането заради силната кръвозагуба и вероятността от падане на кръвното, което забавя бързото възстановяване. Бебето на онова момиче може да е било генетично обременено откъм алергии, а може пъпчиците да са били от онези, които получават голяма част от новородените и се отдават на прочистване на организма. А на толкова малко бебе да се бие противоалергична инжекция, просто няма да коментирам...  ooooh!

От водата наистина няма сми, защото когато бебето суче на поискване, то си задоволява жаждата с предното мляко, което е по-богато на вода и по-бедно на мазнини. В топло време, предното мляко може да е в по-големи количества, за да задоволи нарастнала нужда на бебешкия организъм от течности.  Wink Моят син е жив пример, роден лятото и поел водичка чаааааак следващата пролет на 10 м., без да се обезводни или разболее.  Wink


... Да,я кажете как стоят нещата с кафето докато се кърми  newsm78 Аз откакто съм бременна сутрин пия по една чаша мляко с 3 в 1,мисля че не вреди,дано и докато се кърми е разрешено....

Алексче, едно кафе с мляко на ден, няма проблем. Разбира се, следиш бебето за реакция.

# 83
  • Мнения: 91
Бръмб,мерси за отговора за кафето  Hug То аз да стигна до кърменето и после ще питам пак още неща предполагам  Peace

# 84
  • Мнения: 115
Добро утро!!!
Днес още ли няма бебета?!?  Joy

Хиляди благодарности на Айла за линка за биричката Grinning
Бръм, мерси за лилавите коментари. Сега се замислих, колко много информация трупаме и как ще се изпари точно когато потрябва  Laughing Надявам се със Змейчето да имате спокойни и послушни бебенца и да ви остава време и за нас  Blush Laughing

# 85
  • Мнения: 5 401
Бръмб,мерси за отговора за кафето  Hug То аз да стигна до кърменето и после ще питам пак още неща предполагам  Peace

На разположение съм, знаеш.  Wink

... Бръм, мерси за лилавите коментари. Сега се замислих, колко много информация трупаме и как ще се изпари точно когато потрябва  Laughing Надявам се със Змейчето да имате спокойни и послушни бебенца и да ви остава време и за нас  Blush Laughing

Ларче, момичета, временно, ако нямаме възможност да пишем редовно в отчетната, ви представям помощник по кърмене към Ла Лече Лига за гр. София - майстора на кърмаческата модна линия - Шаманката. Славче, ако искаш, копни на първа страничка линк към профила на Шамана, за да не се загуби, пък тя ще ви се представи по-късно когато има възможност. Нас със Змея можете да ни търсите по телефона, както и ще ви облъчваме на бебешки разходки на живо.  Mr. Green Ето тук са телефоните на всички от Ла Лече Лига по градове, така че можете и към тях да се обръщате за консултация по телефон или на живо при нужда. Hug



Допълвам се и изчезвам: Внимавайте с избора на педиатър за бебето! Вчера се ужасих когато кумицата ми с бебе на няма и 3 месеца ми се обади да ми каже, че по препоръка на педиатъра е дала... СМЕКТА на бебето!  #2gunfire Бебето се е запекло за около седмица и невероятната педиатърка дала поредния умен съвет - да дадат на бебето преварена вода от овесени ядки.  ooooh! Добре че тя се поколебала и точно докато говорихме по телефона бебка се изходи. Та, бих казала - бъдете мнителни и не се доверявайте сляпо на педиатъра когато изписва лекарства за бебето ви. Четете листовките за пацианта, потърсете допълнителна информация, ако е необходимо и второ мнение на лекар, преди да направите какъвто и да било експеримент с детето.  Praynig

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 10:45 от Бръмбазела

# 86
  • Мнения: 1 167
Добро утро и от мен.Аз се излюпих ама със силно главоболие-от какво ли не ,ме е боляла главата много ама много време-дали дето не си пийнах биричка  Laughing Laughingот страх  на женкосто купонче, което си спретнахме с дружките или от високата музика  newsm78 на заведението.Ще ми мине ще се оправи.Сега да се захващам с гледене на дрешки, че край нямат ......Лек ден момичета ще влизам през почивчиците през гладенията да видя за нови шомпълчета на хоризонта.

# 87
  • Мнения: 1
Добро утро и от мен май-чета  Wink
Времето във Вара вече не е много хубаво ,дано поне не завали ,че днес сме си намислили да обиколим за спални комплектчета.
Стискам палци като се завърна да има нови бебчета  Peace
Този ЕМо колко е сладичък ,направо на човек да му се прииска да го нацелува едно хубаво  Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 115
Емо наистина е бонбон  Heart Eyes
Бръм,   bouquet Напомни ми, че по темата за педиатрите сме до под кривата круша.
Варненки, някоя от вас спря ли се вече на доктор? Ще видя д-р Панчева как ще ми се стори на лекцията в четвъртък, макар, че в момента Терапията ми е в черния списък #Cussing out

Искрено се надявам да не завали, защото кучето чака, захапало каишката да ходим да плашим хората на Побити Камъни  Laughing

# 89
  • Мнения: 122
Добро утро!Относно тази тапа вчера след като пишках и се избърсах забелязах нещо като бяло течение /след последното лечение го нямам от 2 седмици/, само че като топче, голямо колкото маслина, бяло и с много гъста и жилава консистенция...съжалявам за описанието, ама няма друг начин да ви го обясня, дали е било тапата...  ???

Общи условия

Активация на акаунт