Професията и така желаното бебе

  • 2 341
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 153
Да Херка е права поне цял ден не си на крак като мен и да мяташ крачоли нагоре-надолу като мен,ако забременея трябва да се откажа от сегашната си работа няма как Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 267
Да се разпиша и аз...
Моята професия е унисекс  Mr. Green - нито мъжка нито женска.
Занимавам се графичен дизайн и предпечат. Всеки божи ден съм на компютъра от 8 до 5 поне. Не се чувствам уморена точно от това обаче, защото го правя с удоволствие (в повечео случаи). Но не е само това. Работя и на друго място - 2 дена в седмицата, но все нощем, правя един вестник, и имам поне една нощ в седмицатав в  която пропускам съня. И това е от години. Е тва ще ме довърши, и напоследък само спорим с милото че е време да спра едната работа, заради безсънието което се трупа и  36-те часа непрекъсната работа, които се събират, все гладни няма да останем  Blush
В крайна сметка по-добре по-малко пари, но да не се подлагам на такова натоварване, че може бебо затова да не идва  Sick

# 17
  • Мнения: 390
Didon4eto,Вярно е,че няма лесна професия,ама и най трудно е като работиш само със жени.То жената не е като човека Mr. Green,но мисля,че напоследък,ние жените еволюирахме.т.е. и на нас от доста време ни се налага да ловуваме ,а не само да готвим и да се грижим за огъня и децата,че оттам доста мъжки качества придобихме.А горките мъже все на едно място си седят.Само аз ли мисля така?Като че ли на стари лаври лежат.Даже заприличаха на жени.А,бе не знам.Да не взема да обидя някой сега... Hug
А за това дали ми помагат колежките,два пъти съм била бременна на тази работа и винаги са се грижили за мен.Като че ли майчинското чувство говори у жените.Може би не навсякъде е така.

# 18
При бременост излизаш в болнични и проблема ти е решен. Ще кажеш, че полицаите не раждат Flutter
Полицайките раждат, а по-голямата част от полицаите мрънкат че жените не стават за работа точно поради тази причина!Издуват корема и край SadПосле пък взимали и болнични за децата си  - представяш ли си тази женска наглост!!!Криеш че си бременна докато е възможно,тичаш с корема по стадионите и улицата и гледаш да се пазиш доколкото можеш!И всичко е защото все пак и ти имаш право да градиш кариера, защото се доказваш!Повечето от колежките ми се връщат от майчинство на 3-4 месец!

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Нека не звуча грубо...но тази професия си я избрала ти...работиш я и не виждам защо си мислиш хората какво си мислят. Щели да кажа, жените не ставали за работа Crossing Arms Айде бе Twisted Evil Като им се струва толкова лесно що не износят те едно дете Tired Тъй, че кво ти пука за хората...гледай си живота и това е. Ти и да не искаш след като забременееш ще трябва да излезнеш в болничин...извинявай но е така.

# 20
Не звучиш грубо,Хера, но вероятно не съм се изразила правилно!Аз не се оплаквам!Обожавам работата си , гордея  се и с пагона който нося и с това че мога да стана майка  Simple Smile Просто исках да разбера как се чустват и останалите бъдещи мами  реализирайки се в тяхното професионално поприще?!Искрено съжалявам ако това е прозвучало като хленчене и се надявам да ме извиниш  bouquet

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Няма за какво да се извиняваш Simple Smile
Явно аз не съм разбрала...ама така е като бързам да пиша и да чета ooooh! Иначе аз проблем с това нямам. Нито с колеги нито с някой друг. При мен също има физическо натоварване но сега е сведено до минимум и то не от мен от баща ми ибрат ми Twisted Evil Гонят ме като империалисти Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3 376
Полицайките раждат, а по-голямата част от полицаите мрънкат че жените не стават за работа точно поради тази причина!Издуват корема и край SadПосле пък взимали и болнични за децата си  - представяш ли си тази женска наглост!!!Криеш че си бременна докато е възможно,тичаш с корема по стадионите и улицата и гледаш да се пазиш доколкото можеш!И всичко е защото все пак и ти имаш право да градиш кариера, защото се доказваш!Повечето от колежките ми се връщат от майчинство на 3-4 месец!

Разбирам напълно притесненията ти. Но такива ситуации има в много професии, за съжаление. Да речем в частния сектор - там нещата са много динамични, работодателите гледат да изцедят максимално от служителите си, и се правят на интересни за всякакви отсъствия от работа. А и колегите допринасят за затягане на примката - използват всички твои слабости и отсъствия, за да те изхвърлят от играта. Хубавото е, че има и фирми, където въпреки трудностите в бизнеса, работодателите са коректни и колегите се подкрепят едни други.

Според мен в твоя случай, като живот и здраве забременееш и родиш, трябва да прецениш кое е по-важно за теб: да си изгледаш детенцето до 1-2 години, или да се докажеш пред колегите, които ще мърморят зад гърба ти? Да ти кажа, ако са решили да те топят, ще го правят ако ще и челна стойка да им направиш. Аз лично бих избрала спокойно да се махна колкото се може по-дълго от гнездото на осите Wink

# 23
  • БГ
  • Мнения: 735
дз се разпиша и аз- и аз съм по цял ден пред компютър, нещата в работата се сменят постоянно и  много сетормозя ако изляза в болнични как ще наваксвам после, защото колежките/изцяло жени/ не проявяват кой знае какво разбиране , вие как се справихте след като се върнахте на работа?

# 24
  • Мнения: 1 612
Ми аз работя в ИТ бранша, който е като цяло мъжка територия.
И аз така.
По принцип съм учителка(първа спецалност инженер КСТ) но до скоро бях ръководител на компютърните кабинети в училище.
То това е непрестанна работа пред монитор, носене на тежките кутии и т.н.
И аз се бях замислила по въпроса и затова се отказах и съм си пак само учител (поне тежко да не нося). Но облъчването пак си го има.

# 25
  • Мнения: 4 970
Като говорим за облъчване и вредна среда-ето ви "картинка" от моето ежедневие. Ситуациата е следната: пред мен 12 монитора Shocked,до мен 3,антени и релейки......  ooooh!колкото си искаш.Работя в помещение без прозорци и без дневна светлина почти под земята.Само разни климатици въртят бацилите помежду ни.Работно време- или от 6 сутринта до обяд,или от следобед до малките часове на нощта...Какво ще кажете по въпроса сега?!?!?!? SickЗабранила съм си да мисля за тези неща.В противен случай ще се побъркам #Crazy

# 26
  • Мнения: 3 376
Велмар, мисля, че си избрала правилната тактика. Просто в днешно време каквато и професия да избереш, ще е свързана все с някакви рискове и вредни фактори... Дали ще е обездвижване или пък прекалено мнодо движение, дали ще е облъчване или стоене на вятър и студ... Все има по нещо. За съжаление в някои професии вредните фактори са повече. Ако можеш, компенсирай със здравословен начин на живот извън работа. Или смени работата...

# 27
  • София
  • Мнения: 293
Реших и аз да се разпиша. Като се замисля, няма професия, която да не те обременява по някакъв начин колкото и да си я харесваш. Аз съм юрист, професия, която отдавна не е мъжка и също е свързана с доказване, висене пред компютър, търчане по инстанциите, откачалки и т.н. - като навсясъде. Но човек трябва да подреди приоритетите и да ... напада!
А какво да кажат комбайнерките, миньорките и др. ... майтап!

# 28
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...А какво да кажат комбайнерките, миньорките и др. ... майтап!
Ами те са по-добре според мен, отколкото някой счетоводител, юрист или просто професии, където работиш с главата си!
А за облъчването, хайде ся не се оплаквайте! Щото сигурно стоите повече отворили на някой форум, чат или разглеждате поли и роклички в нет-а, отколкото да работите на компютъра. А това със седенето, ми на мен като ми се схване д...то работя права и по-важното е, че не ползвам асансьор, а вървя пеша. Така че това не са проблеми!

# 29
  • Мнения: 264
мдам, в общи линии и при мен положението не е като по мед и масло : ф т.нар ИТ сфера ( преди мене вече го обсъдиха) много стрес, бърза реакция и хладнокръвие, седене пред компютър от 10 до 7 часа вечерта ( в най-добрия случай). обаче повече ме поритеснява това, че атмосфератат в офиса в повечето случаи е толкова изнервена, че след работа съм като працал и по цели нощи сънувам дънни платки, контролери, доставки... и най-лошото е че вече се замислям заслужава ли си всичко това... ;о((((

Общи условия

Активация на акаунт